kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۸۲۰۱
تاریخ انتشار : ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۲
مصری در صحن مجلس:

دولت با کاهش ساعت کاری به ۴۰ ساعت در هفته موافقت کرده استنایب‌رئیس‌مجلس شورای اسلامی گفت: دولت با کاهش ساعت کاری کارمندان دولت به ۴۰ ساعت در هفته موافقت کرده است.
عبدالرضا مصری، نایب‌رئیس‌مجلس شورای اسلامی که اداره جلسه علنی دیروز صحن مجلس را بر عهده داشت، در جریان رسیدگی به جزئیات لایحه اصلاح ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری موسوم به افزایش تعطیلات آخر هفته و کاهش ساعت کاری ادارات، اظهار کرد: دولت با کاهش ساعت کاری کارمندان دولت به ۴۰ ساعت در هفته موافقت کرده است.
گفتنی است، دولت در لایحه اصلاح ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری، کاهش ساعت کاری هفتگی از ۴۴ ساعت به ۴۲.۵ ساعت را آورده بود که الان و طبق گفته نایب‌رئیس‌مجلس، با کاهش ساعت کاری کارمندان به ۴۰ ساعت در هفته موافقت کرده است.
همچنین مصری در ادامه جلسه و در پاسخ به تذکر یکی از نمایندگان مجلس، گفت: تمام کارکنان دستگاه‌های اجرائی یعنی کسانی که از طریق دستگاه‌های اجرائی به کار گرفته می‌شوند، مشمول کاهش ساعت کاری در هفته خواهند شد.
گزارش تحقیق و تفحص از حقوق‌های نجومی 
به صحن مجلس ارائه شود
حجت‌الاسلام سید محمد رضا میر تاج‌الدینی نیز در تذکری شفاهی، اظهار کرد: گزارش هیئت تحقیق و تفحص از حقوق‌های نامتعارف و نجومی آماده شده است، اما از آنجایی که جلسات کمیسیون برنامه و بودجه برای ارجاع این گزارش به حد نصاب نرسید، این گزارش بلاتکلیف ماند. وی بیان کرد: لذا قرار شد از اعضای کمیسیون مذکور برای اعلام موافقت امضا گرفته شود که این امضاها موجود است. با وجود این، سؤال این است که چرا هیئت‌رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه این گزارش را برای قرائت به صحن علنی ارجاع نمی‌دهد؟
عبدالرضا مصری، نایب‌رئیس‌مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر، از کمیسیون برنامه و بودجه خواست تا این گزارش را به صحن مجلس شورای اسلامی ارائه کند.
دولت بدون توجه به حواشی و تخریب‌ها
در حال خدمت به مردم است
همچنین احمد امیرآبادی فراهانی در نطق میان دستور خود، گفت: رژیم منحوس صهیونیستی طی سال‌های اخیر بارها دست به ترور کور دانشمندان و مقامات نظامی کشورمان زد که هر بار با صبر راهبردی جمهوری اسلامی رو‌به‌رو شد، اما این بار بعد از حمله به کنسولگری کشورمان و شهادت برخی سربازان جان بر کف ایران اسلامی با پاسخ کوبنده و سیلی محکم و فراموش‌نشدنی رزمندگان سپاه اسلام مواجه شد و این عملیات شکوهمند، همان وعده صادقی بود که بارها مقام معظم رهبری نوید آن را داده بودند.
وی تاکید کرد: اوج‌گیری جنایات رژیم کودک‌کش صهیونیستی در نوار غزه تا جایی پیش رفته که صدای فریاد و اعتراض دانشجویان عدالتخواه اروپایی و آمریکایی را نیز به دنبال داشته است. اکنون با مشاهده کشتار ده‌ها هزار زن و کودک در غزه هیچ انسان آزاده‌ای نمی‌تواند سکوت اختیار کند.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در ادامه، گفت: این روزها علی‌رغم تمام تبلیغات منفی برخی از مخالفان مبنی بر عدم توجه دولت به مشکلات اقتصادی مردم، دولت مردمی بدون توجه به حاشیه‌ها و تخریب‌های مخالفان داخلی و معاندان خارجی در حال خدمت به مردم است. در همین زمینه حتی برخی کارشکنی‌ها نیز برای توقف خدمت‌ها نتوانسته دولت را از کارهای زیربنایی به خصوص در امور اقتصادی باز دارد.
امیرآبادی فراهانی ادامه داد: امیدواریم هرچه سریع‌تر آثار خدمات دولت بر سر سفره‌های مردم نمایان شود که البته اصلاحات ضروری در اقتصاد که برای یک دهه به تعویق افتاده بود به لطف خداوند و با تلاش شبانه‌روزی مسئولان در دولت مردمی و همراهی مجلس شورای اسلامی به سرانجام خواهد رسید و این نویدبخش آینده‌ای روشن و کاهش مشکلات معیشتی مردم در آینده نزدیک خواهد بود.
وی اظهار کرد: ترفند دشمنان انجام عملیات روانی با سوءاستفاده از مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم است. اگر دیروز اماکن حیاتی و حساس هدف بمباران و موشک دشمنان بود، امروز به دلیل ناتوانی محض، امید مردم به ویژه جوانان آماج بمباران تبلیغاتی و رسانه‌ای ناعادلانه امپراطوری رسانه‌ای قرار گرفته است و به همین دلیل است که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب تاکید کردند، امروز نخستین و ریشه‌ای‌ترین جهاد، پرورش نهال امید و راندن ترس و ناامیدی از خود و دیگران است.
رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس متذکر شد: روند نام‌گذاری‌های سال از سوی رهبری معظم انقلاب به نحوی بوده که از سال ۱۳۹۶ تاکنون یعنی به مدت ۸ سال متوالی، شعار سال با محوریت تولید نام‌گذاری شده است. از نمایندگان مجلس دوازدهم تقاضا دارم شعار سال تحت عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم» را با محوریت پشتیبانی از طرح‌های دولت مردمی، در فرآیند وظایف ذاتی خود مدنظر قرار دهند.
امیرآبادی فراهانی گفت: خداوند این توفیق را به بنده عنایت کرد تا به عنوان رئیس فراکسیون ایثارگران در جهت خدمت به جامعه ایثارگری که عظمت، استقلال و سرفرازی امروز ایران اسلامی عزیز ما مرهون دلاوری‌های آنها است، فعالیت کنم. بر این اساس موضوعات مربوط به این عزیزان را در دستور کار قرار داده و با حمایت همکارانم در مجلس توانستیم، کارهای مهمی همچون قانون تبدیل وضعیت ایثارگری را تصویب کنیم و این قانون با حمایت ارکان مختلف دولت برای حدود ۲۰۰ هزار نفر اجرائی شده است.
وی ادامه داد: مردم شریف استان قم، این آخرین نطق حقیر پس از ۱۶ سال نمایندگی شما در شورای شهر و مجلس شورای اسلامی است؛ طی این مدت سعی و تلاشم بر این بوده که همواره ضمن دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی، از حقوق شما دفاع کرده و در خدمت مردم عزیز باشم و در این مسیر ضمن مبارزه با فساد، هیچ‌گاه در قانون‌گذاری و نظارت، عامل رانت برای خود، طرفداران و نزدیکانم نبوده‌ام. در همین راستا اموال خود و خانواده‌ام را طبق قانون در هر دوره نمایندگی به قوه قضائیه اعلام کرده و در پایان این دوره نیز اعلام خواهم کرد که دستگاه محترم قضائی می‌تواند طبق قانون اجرای اصل ۴۹ قانون اساسی که خود در مجلس قبلی یکی از طراحان آن بوده‌ام، به آن رسیدگی کند.
رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس افزود: از این جایگاه اعلام می‌دارم، برادر کوچک شما در طول دوران خدمت همواره در مسیر شفافیت و مبارزه با فساد بدون کوچک‌ترین واهمه‌ای گام برداشته‌ام و با تأسی از بیانات مقام معظم رهبری در تبیین گام دوم انقلاب درخصوص مبارزه با فساد، تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ام تا دستگاه‌های نظارتی و دولتی با قاطعیت و حساسیت از تشکیل نطفه فساد پیشگیری و با رشد آن مبارزه کنند و کمک در تأسیس دیده‌بان شفافیت و عدالت به همین منظور انجام شد. این خادم شما در طول دوره دوازده ساله انجام وظیفه‌ام، کوچک‌ترین دریغی نکرده و با استفاده از تمام توان و ظرفیت‌های موجود، در کنار مسئولان اجرائی کشور پیگیر رفع نواقص و رسیدن به تعالی و ارتقا شاخص‌های استانی بوده‌ام.
نماینده مردم قم در مجلس یازدهم در ادامه با تأکید بر اینکه اینجانب با وجود پایان دوره نمایندگی مجلس، خود را منفک و جدا شده از شما مردم عزیز قم که حقیر را وکیل خود معرفی کردید، ندانسته و در هر سنگری در نظام مقدس جمهوری اسلامی که قرار بگیرم، همچنان خدمتگزار شما خواهم بود، گفت: از باب نواقص و کمبودها و از اینکه امکان برآورده کردن بهتر نیازهای شما فراهم نشد، پوزش می‌طلبم و از همکاران خود در سه دوره مجلس به خصوص دوره یازدهم که در هیئت‌رئیسه به من اعتماد کردند، قدردانی و تشکر می‌کنم.