kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۷۶۵۴
تاریخ انتشار : ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۴۳

#  پرسه ـ در ـ فضای ـ مجـازی

 
 
 مقاوم‌ترین مردم جهان
 شهاب اسفندیاری: «ده‌ها هزار اسرائیلی به خیابان آمده‌اند تا دولت خود را تحت فشار قرار دهند که توافق با حماس را بپذیرد. اما از مردم غزه که در این نسل‌کشی ۳۵ هزار قربانی داده‌اند، خانه‌هایشان ویران شده و آب و نان ندارند، هیچ اعتراضی به حماس نمی‌بیند. جهان به چشم خود چنین مردمان مقاومی دیده؟»
 اسرائیل کودکانی
 مثل مرا می‌کُشد!
 تصویر این کودک حامی کودکان غزه، مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار گرفت.
 مهم‌ترین بحران
 رژیم صهیونیستی
 مرتضی سیمیاری: «یکی از مهم‌ترین بحران‌های پیش روی رژیم صهیونیستی جمعیت آوارگانی است که بعد از عملیات طوفان‌الاقصی به مناطق مرکزی سرازیر شده و حالا باعث بحران امنیتی شده‌اند. تخمین زده می‌شود که این جمعیت نزدیک به ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار نفر هستند که به دلیل بیکاری به سوی بزهکاری، تجاوز یا دزدی رفته‌اند. هتل‌ها دیگر حاضر به پذیرش این افراد نیستند و این حلقه‌های جمعیتی در خیابان آواره هستند. این جمعیت مستعد شکل‌گیری کلونی‌های جنگ شهری در مناطق اشغالی هستند؛ رژیم صهیونیستی بعد از طوفان‌الاقصی از درون و بیرون در باتلاق افتاده است.»
 اعتراض با پرچم ایران، مقابل کاخ سفید
تصویر این فرد معترض به جنایات رژیم صهیونیستی با پرچم مقدس کشورمان روبه‌روی کاخ سفید آمریکا، مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار گرفت.
 تعطیلی اقتصادی دهه 90
 کاربری با انتشار تصویر و مقایسه این دو خبر از وضعیت یک سوددهی یک پالایشگاه در سال 1395 و 1403 نوشت: «پالایشگاهی که زیان‌ده شده بود و قرار شد بدنش بره، سال ١۴٠٢ حدود ١٢ هزار میلیارد سود کرد. نمونه‌ای از تعطیلیِ دهه‌٩٠!»
 اینجا ایران است
 احمد قصری با انتشار این تصویر نوشت: «اینجا آمریکا یا اروپا نیست؛ اینجا ایران، مزرعه یا استخر پرورش میگو بوشهر که به تازگی تکثیر ۲ میلیارد لارو میگو برای تولید آغاز شده.»
 خیرات ملکه!
 محمد رستم‌پور: «بودجه بی‌بی‌سی از کجا می‌آید؟ بی‌بی‌سی یک نهاد خدمات عمومی تعریف شده که براساس درآمد حاصل از پخش تلویزیونی اداره می‌شود؛ غیر از دو بخش. مانیتورینگ و سرویس جهانی که بودجه آن را پادشاهی بریتانیا تعیین می‌کند و دولت انگلیس پرداخت می‌کند.»
 امید یعنی این
 کاربری با انتشار این تصویر نوشت: «رژیم صهیونیستی دانشگاه‌های غزه رو تخریب و تعطیل کرد اما از پسِ اراده و امید این مردم بر نیومد! تو چادر از پایان‌نامه ارشدش دفاع کرد...»
 مالیات در خدمت مردم
  علی فرحزادی با انتشار این برگه ترخیص بیمارستان نوشت: «17میلیون تومن هزینه بیمارستان رو فقط ۲۶۰هزارتومن پرداخت کرده. نقد ما به سینه چاکان غرب همینجاس وقتی میگیم مالیات ما  صرف هزینه رفاه اجتماعی میشه ولی مالیات مردم در غرب هزینه توپ و تانک میشه برای کشتار ملت جهان سوم! اینجوری میشه به جای جواب منطقی بهت فحش میدن و پاچه میگیرن.»