kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۶۶۷۳
تاریخ انتشار : ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۴
رئیس سازمان محیط زیست:

دریاچه ارومیه سرحال شده است

 
 
 
رئیس‌ سازمان حفاظت محیط زیست گفت: امسال برای اولین بار وزارت نیرو پای کار آمد و رهاسازی آب سدها انجام شد و دریاچه ارومیه سرحال شده است.
به گزارش ایرنا، علی سلاجقه در نشست پاسخگویی برخط مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری در پاسخ به درخواست یکی از شهروندان درباره حوضه آبریز دریاچه ارومیه و استفاده از آب‌های سطحی و زیرسطحی این حوضه آبریز برای کشاورزی اظهار داشت: امسال برای اولین بار وزارت نیرو پای کار آمد و رهاسازی آب سدها انجام شد و دریاچه ارومیه سرحال شده است. زمان رهاسازی آب سد برای ما مهم است تا اولا زمانی باشد که کشاورزان از آن استفاده نکنند و ثانیا سر تالاب به ما تحویل شود.
سلاجقه افزود: فاز نخست احیای دریاچه ارومیه که سخت‌افزاری بود تقریبا تمام شده و تنها تکمیل تصفیه خانه فاضلاب تبریز باقی مانده است در فاز بعدی که مدیریت نرم‌افزاری است و بحث الگوی کشت، مدیریت چاه‌های غیرمجاز و... در دست اجراست با ورود وزیر جهاد به این موضوع، امیدواریم روزهای خوبی در انتظار دریاچه باشد.
وی با بیان اینکه نشست‌های ما با سمن‌های محیط زیستی بسیار خوب پیش رفته، خاطر نشان کرد: از ظرفیت‌های مردمی در این خصوص استقبال می‌کنیم سعی می‌کنیم برای دریاچه ارومیه یک نشست با حضور همه سمن‌ها برگزار کنیم تا آمار دقیق از پیشرفت طرح در اختیار مردم قرار 
داده شود.