kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۶۳۶۹
تاریخ انتشار : ۲۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۱
یک تریلی حامل یک تن و ۱۱8 کیلوگرم مخدر شیشه توقیف شد

کشف ۳ تن موادمخدر و بازداشت ۳۰۰۰ خرده‌فروش در تهران از ابتدای امسالرئیس پلیس تهران بزرگ از دستگیری بیش از سه‌هزارخرده‌فروش موادمخدر و کشف سه تن موادمخدر از ابتدای سال‌جاری تاکنون خبر داد.
به گزارش ایسنا، سردار عباسعلی محمدیان دیروز در حاشیه نمایشگاه کشفیات پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ گفت: در ابتدا جا دارد که از اصحاب رسانه درخصوص انعکاس اخبار تشکر کنم. دغدغه برخی شهروندان این بود که پلیس اگر به یک ماموریت خاص و جدید بپردازد شاید از حوزه‌های دیگر غافل شود اما امروز می‌بینید که در یک‌ماهه اخیر همکاران ما بیش از سه‌هزار و ۱۰۰ کیلوگرم انواع موادمخدر را کشف کردند و به دیگر وظایف خود نیز به درستی رسیدگی کردند.
محمدیان با تاکید بر اینکه همه متهمان تحت رصد پلیس هستند، افزود: این امر به کشفیات گسترده و مهمی منجر شده که امروز نتیجه آن را می‌بینید.
وی با بیان اینکه اولویت ما جلوگیری از توزیع محموله‌های قاچاق موادمخدر است، ادامه داد: البته در کنار دانه‌درشت‌ها با توزیع‌کنندگان و خرده‌فروشان نیز برخورد می‌کنیم. از ابتدای سال‌جاری تاکنون تقریباً سه‌هزار و 200 توزیع‌کننده خرده و همچنین حاملان موادمخدر را شناسایی و دستگیر کردیم.
فرمانده انتظامی پایتخت گفت:‌ آمارهای ما از میزان کشفیات موادمخدر نشان می‌دهد که در سال‌جاری تاکنون در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته شاهد افزایش ۲۰درصدی کشفیات موادمخدر بوده‌ایم. 
محمدیان در ادامه به تشریح یکی از پرونده‌ها پرداخت و بیان داشت:‌ یک تن و ۱۱۸ کیلوگرم بار شیشه از یک تریلی کشف کردیم که بزرگ‌ترین محموله شیشه‌ای است که تاکنون کشف شده و منشأ آن خارج از کشور و مقصد آن تهران بود. این محموله در رصد همکاران من بود و اگر این بار توزیع می‌شد خطرات زیادی داشت.
وی افزود: همکاران من در روزهای تعطیل توانستند این محموله را کشف کنند و امروز اعلام می‌کنیم که پلیس همه ۷۰۰ ماموریت خود را از نقطه صفر مرزی تا مرکز کشور دارد را به خوبی انجام می‌دهد و تلاش‌های شبانه‌روزی ماموران ما ادامه دارد.