kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۶۳۰۸
تاریخ انتشار : ۲۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۵
همزمان با هلاکت نیروهای ویژه تیپ گولانی

 وزیر صهیونیست: حزب‌الله ما را شکست داد، ایران هم شکستمان می‌دهد 
 سرویس خارجی-
همزمان با اینکه حزب‌الله لبنان اعلام کرد بمب‌هایی را در مسیر نیروهایی از تیپ گولانی رژیم صهیونیستی در مرزهای لبنان و اراضی اشغالی کار گذاشت که منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از این نیروها شده است، وزیر فرهنگ و ورزش رژیم صهیونیستی گفته: اسرائیل در برابر حماس شکست خورد، در برابر حزب‌الله شکست خورد و در برابر ایران نیز شکست خواهد خورد!
حزب‌الله لبنان مسئولیت عملیات موفق علیه نظامیان تیپ گولانی رژیم صهیونیستی را برعهده گرفت و از کشته و زخمی شدن شماری از نظامیان صهیونیست خبر داد. حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد: «نیروهای مبارز ما در راستای حمایت از ملت پایدار فلسطین در نوار غزه و پشتیبانی از مقاومت جسور و شریف و بعد از رصد دقیق تحرکات دشمن تعدادی بمب را در منطقه تل اسماعیل در خاک لبنان در مجاورت با مرزهای فلسطین اشغالی و حین عبور نیروی وابسته به تیپ گولانی کار گذاشت. بعد از رسیدن این نیروها به محل بمب‌ها، نیروهای صهیونیست در انفجار آن کشته و زخمی شدند.» به گفته منابع، ارتش رژیم اشغالگر به زخمی شدن چهار تن از نیروهای تیپ گولانی اذعان کرد. رادیو ارتش دشمن صهیونیستی گزارش داده است که این انفجار یکی از نیروهای نخبه گولانی و واحد مهندسی «یهلوم» را در حالی که در حال کار روی حصار در منطقه غربی در مرز با لبنان بودند، هدف قرار داد.
پیش از این خبرنگار الجزیره اعلام کرد آژیرهای هشدار در شهرک‌های عرب العرامشه، جورین، ایلون، حانیتا و ادمیت در الجلیل غربی بعد از نفوذ یک پهپاد به صدا درآمدند. کانال عبری زبان نیز گزارش داد پهپادی وارد حریم هوائی الجلیل غربی شد و باز به لبنان بازگشت. آن‌طور که ایسنا نوشته است، به گفته منابع حملاتی از جنوب لبنان علیه یک هدف نظامی صهیونیستی در اطراف پایگاه «الضهیره» انجام شد.
از سوی دیگر، توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی شهرک کفرکلا را هدف قرار داد. همچنین ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد شب گذشته زیرساخت وابسته به حزب‌الله لبنان را در شهرک‌های صدیقین، المطموره، عیتا الشعب و اللبونه در جنوب لبنان هدف قرار دادند.
اعتراف وزیر صهیونیست به شکست
«میکی زوهار»، وزیر فرهنگ و ورزش رژیم صهیونیستی، در اظهاراتی که روزنامه یدیعوت آحارونوت منتشر کرد، با ادعای اینکه «به حمله ایران باید پاسخ قوی داد»، گفت: «پاسخ ضعیف به این حمله بی‌سابقه، ادامه مفهوم منسوخ، منطق عقلانیت و عقل است.» وی گفت: «اسرائیل هفت اکتبر در مقابل حماس شکست خورد، در مقابل حزب‌الله که مدام به ما حمله می‌کند و توانست ساکنان شمال را از آنجا تخلیه کند، شکست خورد و در برابر ایران که در حمله مستقیم به اسرائیل تردیدی نداشت، شکست خواهد خورد.» گفتنی است، پیشتر نیز «اسحاق هرتزوگ»، رئیس رژیم اشغالگر، حمله ایران به اراضی اشغالی را «اعلان جنگ» توصیف کرده بود.
حمله پهپادی به ایلات اشغالی
منابع عبری زبان از حمله پهپادی به شهر اشغالی ایلات در جنوب فلسطین اشغالی خبر دادند. به گزارش ایسنا، یکشنبه شب، تعدادی پهپاد که به سمت شهر ایلات در حرکت بودند، در آسمان عقبه در اردن مشاهده شده است. در پی این حمله، صدای انفجارهایی در ایلات شنیده شده است. منابع خبری رژیم صهیونیستی گزارش دادند سامانه‌های پدافندی هم برای مقابله با این پهپادها فعال شده است.
آمریکایی‌ها از عراق خارج نشوند هدف قرار می‌گیرند
خبر دیگر آنکه، «حسین الکرعاوی»، رئیس کمیته اجرائی یک جنبش مردمی در عراق، تصریح کرد که اگر جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا با تصمیم عراقی‌ها مبنی بر بیرون کردن نظامیان این کشور از عراق مخالفت کند نیروهای مقاومت اسلامی دست بسته نخواهند ماند. به گزارش مهر، وی افزود: «در صورت مخالفت بایدن با این مسئله، مقاومت اسلامی عراق عملیات ویژه خود را علیه اشغالگران آمریکایی و هدف قرار دادن پایگاه‌های نظامی این کشور از سر می‌گیرد.» الکرعاوی تاکید کرد: «سفر محمد شیاع السودانی نخست‌وزیر عراق به آمریکا یک سفر مهم به شمار می‌رود و می‌تواند سرنوشت حضور نیروهای خارجی در عراق را تعیین کند.» وی بیان کرد: «ما از نخست‌وزیر عراق می‌خواهیم شجاع بوده و مسئله بیرون راندن نظامیان آمریکایی از این کشور را نهائی کند. السودانی باید به آمریکایی‌ها بگوید که نیروهای مقاومت اسلامی عراق بی‌تفاوت نخواهند بود.» گفتنی است، روز شنبه السودانی در رأس یک هیئت دولتی، پارلمانی و متشکل از نمایندگان بخش‌های خصوصی سفر رسمی خود را به آمریکا آغاز کرد. این سفر بنا به دعوت «جو بایدن»، رئیس‌جمهور آمریکا، صورت می‌گیرد.
آمریکا و رژیم صهیونیستی جز زبان زور نمی‌فهمند
گردان‌های حزب‌الله عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند که عملیات وعده صادق مصداق بارزی برای ضرورت ادامه یافتن معادله بازدارندگی در برابر تجاوزات دشمن به شمار می‌رود. در این بیانیه آمده است: ما عملیات نیروهای مسلح ایران را علیه دشمن صهیونیستی تبریک می‌گوییم. دشمن صهیونیستی آمریکایی، جز زبان سلاح و زور زبان دیگری را نمی‌فهمد. تنها با این زبان می‌توان به تجاوزات آنها علیه ملت‌ها پایان داد. گردان‌های حزب‌الله عراق تصریح کردند: اگر سلاح نبود سرزمین ما در جریان مرحله نخست اشغالگری آزاد نمی‌شد و داعش که ساخته دست این دشمن است شکست نمی‌خورد. در ادامه این بیانیه آمده است: بدون سلاح حاکمیت از دست رفته کشورها بار دیگر به دست نمی‌آید. حمایت از رژیم صهیونیستی یکی از وظایف اصلی پایگاه‌های آمریکا در عراق و سوریه است. 
خبر دیگر از شاخه یمن مقاومت است، آمریکا و انگلیس صبح روز دوشنبه حملاتی را علیه استان تعز در جنوب غرب یمن انجام دادند. به گزارش ایسنا، شبکه المسیره وابسته به انصارالله یمن اعلام کرد آمریکا و انگلیس صبح روز دوشنبه استان تعز در جنوب غرب یمن را هدف قرار دادند. این شبکه به تلفات مادی یا جانی در این حمله اشاره‌ای نکرد و بیانیه رسمی نیز از سوی انصارالله یمن در این باره صادر نشده است. طبق تصاویر و ویدیوهایی که ساکنان این استان در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند این حملات مناطق نزدیک به دریای سرخ را هدف قرار داد. گفتنی است،همزمان با جنگ غزه ارتش یمن با موشک و پهپاد کشتی‌های مرتبط با رژیم صهیونیستی را در دریای سرخ هدف قرار داده است. به دنبال این حملات آمریکا و انگلیس نیز حملاتی را علیه ارتش یمن انجام داده‌اند. انصارالله یمن ژانویه اعلام کرد کشتی‌های آمریکایی و انگلیسی جزو اهداف نظامی این جنبش هستند.