kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۶۲۹۴
تاریخ انتشار : ۲۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۵

از پاسخ قاطعانه مهرزاد دانش تا قدردانی از تحقق «وعده صادق»

در پی حملات تنبیهی و عملیات گسترده پهپادی سپاه پاسداران علیه رژیم صهیونیستی، واکنش‌های فرهنگی، هنری همچنان ادامه دارد.
 
 
 
مهرزاد دانش منتقد سینما در واکنش به توئیت یکی از نمایندگان مجلس آمریکا که ملت و کشور ایران را تروریست نامیده، با اشاره به تاریخ و تمدن چند هزار ساله ایران پاسخ او را داده است.
به گزارش ایسنا، وی در پاسخ به توئیت شیلا جکسون‌لی که در حساب کاربری خود در فضای اجتماعی نوشته بود: «ایران یک ملت تروریست است. آن‌ها به تازگی یک حمله تروریستی نامتناسب علیه متحد ما اسرائیل انجام داده‌اند. جهان آزاد و ایالات متحده در برابر ملت تروریست و ظلم و ستمی که آن را ترویج می‌کند، خواهد ایستاد.»
مهرزاد دانش هم در پاسخ مستقیم به این نماینده برایش نوشته است: آیا ما یک ملت تروریست هستیم؟ احمق! نگاهی به تاریخ فقیر کشور خود که پر از نژادپرستی و کشتار بومیان، جنگ‌های داخلی طولانی و جنایات در ویتنام، هیروشیما و ناکازاکی است، بیندازید و سپس ملتی با تمدن شکوهمند ۵۰۰۰ ساله را تروریست خطاب کنید.
همچنین انجمن‌های نمایشی سراسر کشور، ضمن قدردانی از دلاورمردانی که در کشور، آرامش و امنیت را برقرار کرده‌اند، تحقق «وعده صادق» را نشان اقتدار ملی و قدرت بازدارندگی کشور دانستند.  
به گزارش روابط عمومی انجمن هنرهای نمایشی، در متن تبریک و قدردانی که پس از عملیات مقتدرانه اخیر نیروهای امنیت کشور، توسط انجمن‌های هنرهای نمایشی سراسر کشور، صادر شده، آمده است: بسم الله الرّحمن الرّحیم... إِنَّا مِنَ الْمُجْرِمِینَ مُنْتَقِمُونَ 
بهارانه‌ «وعده صادق» جان دل مسلمین داغدیده و کودکان مظلوم سرزمینی بود که سال‌هاست فریاد می‌زنند به خون‌خواهی و حق‌طلبی. عملیات «وعده صادق» نشان از اقتدار ایران اسلامی و قدرت بازدارندگی کشور در مقابل هر شیطنتی است که به خاک ارزشمند و منافع ملی ایران اسلامی چشم دوخته است و این وعده وعده‌ای است راستین، وعده‌ای که با اذن رهبر مسلمین جهان عملیاتی شده است. 
خانواده بزرگ تئاتر ایران به ویژه انجمن‌های نمایشی ایران، ضمن حمایت از این پاسخِ کوبنده و گرامیداشت یاد و خاطره سرداران شهید سلیمانی، زاهدی و مردان شجاعی که در حریم قدس شریف و برای آزادی فلسطین مظلوم گام در مسیر شهادت گذاردند، قدردان دلاورمردانی هستند که امنیت و آرامش امروز ایرانِ سربلند، ارمغان درایت و شجاعت آنهاست. 
بی‌شک این تنبیهِ مختصر، درس بزرگی است به کشورهایی که گاهی به جسارتی رجزی می‌خوانند برای مردم ایران و نمی‌دانند بزرگی این ملت ولایی را. رحمی نباید کرد بر این غاصبان وقتی کودک‌کشی فخر است در قاموس اسرائیل.»