kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۶۱۴۴
تاریخ انتشار : ۲۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۱:۴۰

پیام هشدار مسدود شدن حساب کاربران پیام‌رسان «شاد» جعلی است

 

شبکه اجتماعی دانش‌آموزی «شاد» در پیامی به کاربرانش از جعلی بودن پیامی که در این پیام‌رسان مبنی بر اینکه «حساب کاربری تا ۲۴ساعت آینده مسدود خواهد شد» خبر داد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، در اطلاعیه شاد آمده است: «در چند روز گذشته پیام‌های مختلفی برای کاربران شاد ارسال شده که در آن از کاربران می‌خواهند تا اطلاعات خود را در اختیار اپلیکیشن شاد قرار دهند و در غیر این صورت حساب آنها مسدود خواهد شد. این پیام‌ها معمولاً شناسه‌های جعلی با نام‌های «اپلیکیشن شاد»، «پشتیبانی شاد»، «شاد»، «ثبت هویت» و غیره را انتخاب می‌کنند و خواستار اطلاعات شخصی کاربران هستند. شبکه شاد تأکید می‌کند که هیچ‌گونه درخواستی برای ارسال اطلاعات از طریق پیام‌های خصوصی ندارد و این‌گونه عملیات تنها از طریق اشخاص متخلف و سودجو انجام می‌شود و کاربران می‌توانند در صورت مشاهده چنین درخواستی گزارش فرد متخلف را به شناسه
@report برای پیگیری موارد لازم ارسال کنند.
شبکه شاد با بررسی حساب‌های افراد متخلف و سودجو، متخلفان را برای پیگیری قانونی به پلیس فتا معرفی می‌کند.
همچنین، شبکه شاد به طور مستمر به بررسی و حذف حساب‌های متخلف و جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده از اطلاعات کاربران می‌پردازد.
یادآور می‌شود که پشتیبانان رسمی شبکه شاد دارای «تیک آبی» یا همان حساب تأیید شده، هستند که آنها نیز از کاربران درخواست ارسال اطلاعات شخصی نخواهند کرد.»