kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۶۱۰۱
تاریخ انتشار : ۲۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۱:۰۰

برگزاری نخستین جلسه هماهنگی برای بازی‌های داخل سالن آسیا

 

نخستین نشست هماهنگی با فدراسیون‌های کاندیدای اعزام به بازی‌های آسیایی داخل سالن و هنرهای رزمی با حضور مسئولان کمیته ملی المپیک‌،فدراسیون‌ها و انجمن‌های مختلف برگزار شد.
این جلسات که با حضور مسئولان کمیته ملی المپیک به‌طور مجزا با حضور روسا، دبیران فدراسیون‌ها و سرپرستان تیم‌های ملی بولینگ و بیلیارد، اسکیت، انجمن‌های ورزشی (سپک تاکرا، فلوربال و جوجیتسو) شطرنج، فوتبال(فوتسال)،‌ هاکی (سالنی)، موی تای، اسکی (رولر اسکی)، همگانی (ورزش‌های الکترونیک)
بسکتبال 3 نفره‌، دوچرخه‌سواری، بدمینتون، شنا (شنا 25 متر) برگزار شد که در ابتدا مسئولان و سرپرستان فدراسیون‌ها، انجمن‌ها و تیم‌ها به تشریح وضعیت تیم‌های خود برای اعزام به این دوره از بازی‌ها پرداختند. در ادامه پس از بررسی وضعیت تیم‌های ملی رشته‌های مختلف و پرسش و پاسخ‌های مطرح شده در این زمینه مقرر گردید تا در نهایت بعد از بررسی وضعیت تیم‌های ملی با توجه به میزان حضورشان در رقابت‌های بین‌المللی پیش‌رو و شانس مدال‌آوریشان در این دوره از بازی‌ها‌، در جلسات بعدی درخصوص رشته‌های نهائی اعزامی به این رقابت‌ها تصمیم‌گیری‌های لازم صورت پذیرد.
شایان ذکر است این بازی‌ها به دلیل پاندومی کرونا بارها به تعویق افتاده بود تا اینکه در نهایت از سوی شورای المپیک آسیا و کمیته برگزاری بازی‌ها مقرر شد طی روزهای 21 لغایت 30 نوامبر 2024 (30 آبان لغایت 12 آذر 1403) به‌طور مشترک در دو شهر بانکوک و چونبوری تایلند برگزار شود. در این دوره از بازی‌ها ورزشکاران آسیایی در 36 رشته اصلی و 2 رشته نمایشی و در قالب 365 رویداد به مصاف هم می‌روند.