kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۶۰۸۰
تاریخ انتشار : ۲۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۳

وزیر فرهنگ: افتخار سربازی رهبر انقلاب و نظام را با هیچ موردی عوض نمی‌کنیم(اخبار ادبی و هنری)

 


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه ما افتخار سربازی رهبر معظم انقلاب و نظام جمهوری اسلامی را با هیچ موردی عوض نمی‌کنیم، مهم‌ترین افتخار را نشاندن لبخند رضایت بر چهره حضرت آیت‌الله خامنه‌ای توصیف کرد.
آیین تودیع و معارفه احسان صالحی و حسن روزی‌طلب مدیران عامل جدید و پیشین مؤسسه ایران با حضور اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
محمدمهدی اسماعیلی در آیین تکریم و معارفه مدیران جدید و پیشین مؤسسه ایران اظهار داشت: روزنامه ایران روزنامه دولت است. ما ۳۰۰ روزنامه در کشور داریم که یکی از آنها متعلق به دولت است آن هم در شرایطی که شاهد جنگ رسانه‌ای پیچیده هستیم و این موضوع، کار بیش از حد و شبانه‌روزی می‌طلبد.
وی افزود: ما ایام مبارکی را بعد از عید سعید فطر پشت سر می‌گذاریم و ان‌شاءالله مشمول رحمت و غفران الهی قرار گرفته باشیم. آشنایی ما با آقایان روزی‌طلب، صالحی و نادری به مقطع حضور در مرکز بررسی‌های ریاست جمهوری و مجموعه رجانیوز در سال ۸۵ بازمی‌گردد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان خدمات رسانه‌ای روزی‌طلب در سال‌های گذشته به ورود وی به حوزه‌های مختلف از جمله تاریخ امنیت جمهوری اسلامی نیز اشاره کرد. اسماعیلی گفت: روزی‌طلب فردی مسلط و قوی در این حوزه است که از روحیه پایمردی و عدالت خواهی وی ناشی می‌شود.
وی ادامه داد: آقای روزی‌طلب با روحیه پُرکار خود در کنار روزنامه‌نگاری در حوزه انتشارات، آثار مکتوب و تولیدات سینمایی هم آثار کم نظیری را به ویژه درباره چهره منافقین رقم زد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: اگر احسان صالحی نبود ما هیچ جایگزینی برای روزی‌طلب متصور نبودیم تا بتوانیم سطح کیفی روزنامه را بالا نگه داریم و امیدواریم افق‌گشایی‌های جدیدی را شاهد باشیم.
سید محمد‌ هاشمی جانشین وزیر فرهنگ، سید محمود اسلامی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ، فرشاد مهدی‌پور معاون امور رسانه‌ای و تبلیغات این وزارتخانه، سید مجید امامی دبیر شورای فرهنگ عمومی، مهدی نورعلیشاهی مشاور وزیر فرهنگ، مهدی سموعی رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ، محمدحسین‌ هادیان و حسین دیوسالار مشاوران وزیر فرهنگ، ایمان شمسایی مشاور و مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی این وزارتخانه و علی نادری مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) از جمله شرکت‌کنندگان در این مراسم بودند.