kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۶۰۴۸
تاریخ انتشار : ۲۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۳
قوه قضائیه:

زمین خریداری‌شده در ازگل به حوزه علمیه امام خمینی(ره) بازگردانده شده استسخنگوی قوه قضائیه در آخرین نشست خبری خود جزئیاتی از وضعیت زمین حوزه علمیه ازگل، پرونده کوروش کمپانی و پرونده «سالار آقاخانی» در پرونده فساد ارزی را تشریح کرد.
به گزارش خبرگزاری میزان، مسعود ستایشی در آخرین نشست خبری خود در جایگاه سخنگوی قوه قضائیه که امروز سه‌شنبه با حضور خبرنگاران برگزار شد، درباره آخرین وضعیت پرونده زمین حوزه علمیه ازگل گفت: مؤسسه پیروان اندیشه‌های قائم برابر سند اقاله ثبت‌شده به شماره ۲۳۵۱۴ به تاریخ ۹ فرودین ۱۴۰۳ دفتر اسناد رسمی ۶۷، ۱۴ تهران مورد خریداری‌شده را به حوزه علمیه امام خمینی(ره) اقاله کرده است.
 جزئیاتی دیگر از پرونده کوروش کمپانی
ستایشی درباره آخرین وضعیت پرونده کوروش کمپانی اظهار داشت: تعداد شکات این پرونده قابل توجه هستند. پنج‌هزار و ۱۰۰ نفر در این زمینه طرح شکایت کردند. پرونده به صورت ویژه و خاص در حال رسیدگی است. دادستان تهران، سرپرست ناحیه ۵ دادسرای تهران نظارت کامل دارند. ریاست قوه قضائیه همواره تاکیدات موکدی داشتند که از تمام ظرفیت‌های قانونی بهره گرفته شود که بتوانیم با اولویت موجبات استرداد حقوق شکات را فراهم آوریم. اقدامات خوبی در جهت شناسایی وجوه متهم و مرتبطین به عمل آمده است. در آینده به اتخاد تصمیمات قضائی موجبات تعبیه حقوق مال‌باختگان فراهم می‌شود.
 آخرین وضعیت پرونده «سالار آقاخانی» 
در پرونده فساد ارزی
 وی درباره آخرین وضعیت پرونده «سالار آقاخانی» در پرونده فساد ارزی گفت: سالار آقاخانی به اتهام مشارکت در قاچاق ارز و پرداخت رشوه به تحمل سه سال حبس تعزیری و ضبط اموال ناشی از جرم محکوم شده است. پرونده در دادسرای ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی و اجرای احکام در شرف عملیات اجرائی حکم صادره است. گفتنی است، ستایشی در این نشست از سمت سخنگویی دستگاه قضا خداحافظی کرد.