kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۵۸۹۴
تاریخ انتشار : ۱۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۲:۱۳
معاون بهداشت وزارت بهداشت:

60 میلیون ایرانی تا اردیبهشت‌ماه مراقب سلامت خواهند داشت

 
 
 
معاون بهداشت وزارت بهداشت، برنامه جوانی جمعیت و سلامت خانواده را از جمله مهم‌ترین برنامه‌های حوزه بهداشت با مشارکت مردم، عنوان کرد.
به گزارش وبدا، حسین فرشیدی، در اولین اجلاس رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، در مورد برنامه‌های حوزه بهداشت در تحقق شعار سال 1403 مبنی بر جهش تولید با مشارکت مردم، گفت: خانواده در فرهنگ‌سازی و اجرای برنامه‌های حوزه بهداشت و پیشگیری اهمیت زیادی دارد. برنامه جوانی جمعیت و سلامت خانواده از جمله مهم‌ترین برنامه‌های حوزه بهداشت هستند که با مشارکت مردم میسر خواهند شد. فرشیدی افزود: با بهینه‌سازی برخی امکانات و مراکز می‌توان از حضور و مشارکت مردم در ارائه خدمات درمانی سطح یک بهره برد. کرونا نشان داد که هر موقع از مشارکت و حضور مردم استفاده کنیم، به هدف خواهیم رسید. امیدوارم در سال 1403 در حوزه بهداشت با شعار «بهداشت برای مردم با دستان خودِ مردم» به تحقق شعار سال مبنی بر «جهش تولید با مشارکت مردم» کمک کنیم.
وی با اشاره به اجرای طرح سلامت خانواده در کشور، ادامه داد: تا اردیبهشت‌ماه سال جاری، 60میلیون ایرانی در طرح سلامت خانواده مراقب سلامت خواهند داشت. این طرح نیز با مشارکت مردم برای ارتقای سلامت جامعه رقم خواهد خورد.