kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۵۸۸۲
تاریخ انتشار : ۱۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۷
ترقی مطرح کرد

گام مثبت در ایجاد زیرساخت‌ها؛ رشد اقتصادی در دولت سیزدهم امیدوارکننده است

 
 
 
قائم‌مقام دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی ایجاد زیرساخت‌هایی را که در گذشته در اثر ترک فعل دولت‌های قبل محقق نشده بود، گام مثبت دولت ارزیابی کرد که رشد اقتصادی قابل قبولی در پی دارد و این رشد اقتصادی موجب امیدواری در آینده است.
حمیدرضا ترقی، قائم‌مقام دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در گفت‌وگو با ایرنا، با محور تمجید رهبر انقلاب از اقدامات زیربنایی دولت تحت عنوان «واقعیت‌های شیرین اقتصاد» در جمع کارگزاران نظام گفت: سخنان مقام معظم رهبری حاکی از این بود که روند اقتصادی کشور هم دارای نقاط قوت و هم نقاط ضعف بوده است.
وی افزود: از جمله گام‌های مثبت دولت در حوزه اقتصاد ایجاد زیرساخت‌هایی بود که در گذشته در اثر ترک فعل دولت‌های قبل محقق نشده بود و این دولت به ایجاد آنها اهتمام ورزید که رشد اقتصادی قابل قبولی در پی دارد و این رشد اقتصادی موجب امیدواری در آینده است.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی بیان داشت: در حوزه دانش‌بنیان‌ها نیز دولت تلاش کرد تعداد این شرکت‌ها را به حد نصابی که مدنظر رهبری است افزایش دهد و این عدد را از حدود ۶ هزار به حدود ۱۰ هزار برساند.
ترقی قراردادهای اقتصادی با دولت‌های بزرگ را از دیگر مصادیق این موفقیت‌ها برشمرد و تأکید کرد: البته لازم است این قراردادها تبدیل به فعل شود و صرفا به قرارداد اکتفا نشود، چه در حوزه سرمایه‌گذاری‌ خارجی در کشور و چه نقشی که برای صادرات کالا به کشورهای دیگر و استفاده از بازار مصرف آنها قائل شدیم، باید به سمت عملیاتی شدن پیش برود.
وی با اشاره به احیای واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه‌تعطیل در دولت سیزدهم خاطرنشان کرد: تعداد قابل توجهی از بنگاه‌های اقتصادی در اثر مشکلات مالی و همچنین بی‌توجهی دولت قبل نسبت به اصل تولید تعطیل شده بود که این موضوع هم ضربه به تولید بود و هم ضربه به کارگر و اشتغال، و تعداد زیادی کارگر را بیکار کرد، اما این بنگاه‌ها در این دولت به چرخه تولید بازگشتند و این امر سبب شد هم تولید افزایش پیدا کند، هم کارگران به اشتغال و درآمد برسند که این نشان‌دهنده موفقیت دولت در عرصه اقتصادی است.
این نماینده ادوار مجلس افزایش تولید برق در کشور، توسعه فن‌آوری‌های دارویی، توسعه راه‌ها و به‌ویژه آب‌رسانی به نقاط مختلف کشور را که به لحاظ اقتصادی هم در راستای تأمین رفاه مردم مؤثر بوده و هم در صنعت کاربرد دارد را از دیگر مصادیق اقدامات زیربنایی دولت عنوان کرد.