kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۵۵۳۶
تاریخ انتشار : ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۱:۱۰

محکومیت حمله تروریستی به ساختمان کنسولی سفارت ایران در دمشق توسط جامعه ورزش

وزارت ورزش‌، کمیته ملی المپیک و تعدادی از فدراسیون‌های ورزشی در پیام‌هایی جداگانه حمله تروریستی به ساختمان کنسولی سفارت ایران در دمشق را محکوم کردند.

 


کیومرث ‌هاشمی وزیر ورزش و جوانان در پیامی حمله تروریستی رژیم جعلی صهیونیستی به ساختمان کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق را محکوم کرده و شهادت سردار «محمدرضا زاهدی» و تعدادی از فرماندهان نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تسلیت گفت. در بخشی از پیام وزیر ورزش و جوانان آمده است: «وقاحت رژیم جعلی صهیونیستی با جنایت‌هایی که در طی ماه‌های اخیر هم به اوج رسیده، همچنان ادامه دارد و خوی وحشیگری و ددمناشانه‌ آنها پس از حملات وحشیانه به کودکان، زنان و مردان غزه، با نقض دوباره حقوق بین‌الملل از سوی رژیم صهیونیستی در پایتخت یک دولت رسمی و به کنسولگری رسمی یک کشور همراه شده است. این رژیم منحوس تلاش مذبوح و ناجوانمردانه‌ای برای گسترش درگیری در منطقه دارد و به سبب درماندگی و خوی بزدلانه این اقدام نابخردانه را انجام داده و هیچ شکی نیست که همچنان منجر به شکست خواهد بود و عزت و اقتدار ایران اسلامی ادامه دارد.»
همچنین کمیته ملی المپیک طی پیامی حمله ددمنشانه رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق که منجر به شهادت جمعی از سرداران، مستشاران و دیپلمات‌های کشورمان شد را محکوم کرد. در بخشی از پیام کمیته ملی المپیک آمده است: «در ادامه جنایات رژیم کودک‌کش و منفور صهیونیستی در غزه و جبران شکست‌های دنباله‌دار خود در نبرد علیه آزادی‌خواهان جهان، بار دیگر همچون گذشته در اقدامی به دور از پروتکل‌های بین‌المللی در قبال سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌ها، با حمله‌ای ناجوانمردانه و سفاکانه به ساختمان کنسولگری کشورمان در دمشق باعث به شهادت رساندن جمعی از سرداران، مستشاران و دیپلمات‌های کشورمان گردید. ضمن محکومیت این جنایت شنیع و ددمنشانه که نشان از استیصال و درماندگی آنان و اربابانشان در مبارزه با ملت‌های آزادیخواه جهان دارد، شهادت جمعی از سرداران، مستشاران و دیپلمات‌های کشورمان را به پیشگاه حضرت ولی عصر(عج)، مقام معظم رهبری، خانواده‌های معظم و همرزمان آنان و مردم شریف و قدرشناس ایران عزیز، تسلیت عرض می‌نماید.
دیروز هم فدراسیون‌های کشتی، فوتبال، کاراته و چند فدراسیون دیگر نیز با صدور اطلاعیه‌های جداگانه حمله تروریستی به ساختمان کنسولی سفارت ایران در دمشق را محکوم کردند.