kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۵۵۲۱
تاریخ انتشار : ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۱:۱۰
وزیر ورزش و جوانان خبر داد

پرداخت ۱۵۷هزار میلیارد تومان وام ازدواج در سال گذشته
وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه سال پرکاری را در پیش خواهیم داشت، از پرداخت ۱۵۷هزار میلیارد تومان وام ازدواج به جوانان در سال 1402 خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، کیومرث هاشمی درخصوص اقدامات انجام‌شده در امور جوانان در سال ۱۴۰۲ اظهار داشت: در این سال فعالیت مشارکت نهادهای اجتماعی را در نظر گرفتیم و برگزاری رویدادهای مختلف ملی و استانی را در حوزه جوانان صورت دادیم. علاوه‌بر آن ۱۵۷هزار میلیارد تومان از تسهیلات وام ازدواج استفاده شده و ۷۷۱هزار نفر موفق به استفاده از وام ازدواج شده‌اند.
هاشمی افزود: همه سعی و تلاش دولت این است که بتواند ازدواج را آسان کند. همچنین ۱۴۹هزار نفر در صف نوبت هستند و امیدوارم این رقم را به حداقل برسانیم. در بخش تسهیلات و وام‌های فرزندآوری کارهای خوبی صورت گرفته است و دولت ۴۶هزار میلیارد تومان وام فرزندآوری را برای ۷۳۸هزار نفر فراهم کرده است و در این زمینه ۲۸۰هزار نفر در نوبت هستند تا این وام را دریافت کنند.
وی درخصوص برنامه‌های این وزارتخانه در امور جوانان نیز بیان داشت: در این بخش نقطه تمرکزمان را روی چهار مسئله گذاشتیم و فرهنگ ازدواج، اشتغال، مشارکت و هویت‌بخشی به جوانان از مهم‌ترین مسائلی است که می‌خواهیم روی آن کارهای مختلفی را صورت دهیم و برای اینکه از تشکل‌ها و سمن‌های جوانان بیشتر استفاده کنیم، در صدور مجوزها باید کمترین سخت‌گیری‌ها صورت بگیرد.
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: طرح ملی مهارت‌سنجی جوانان هم یکی دیگر از طرح‌هایی است که در این خصوص پیش‌بینی کرده‌ایم. ضمن اینکه توسعه کارگاه‌های مشاوره پیش از ازدواج که باعث رفع چالش‌های زوجین در زندگی زناشویی آنها می‌شود در دستورکار است.