kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۵۴۰۲
تاریخ انتشار : ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۹

کیهان و خوانندگان

 

33110065 ساعت 3 تا 6 بعدازظهر
سامانه پیام کوتاه 30002323
* ما قطعا به قله نزدیک شده‌ایم پس در این ماه مبارک رمضان اولا با دعا و تضرع‌، ثانیا با شکر نعمت بی‌بدیل انقلاب، ثالثا به جای خدای ناکرده تخریب یا تضعیف این نظام برآمده از خون شهدا آن را حمایت کنیم تا انقلاب را ان‌شاءالله به صاحب انقلاب تحویل ‌نماییم.
دولابی
* طیف افراطی اصلاح‌طلبان از ماه‌ها قبل از انتخابات تا توانستند بر طبل تحریم انتخابات کوبیدند و حتی برای کاهش مشارکت مردم در انتخابات تلاش و فعالیت می‌کردند. برخی خواص اصلاح‌طلب نیز در راستای کمک به همین تلاش، پیش‌بینی‌های حداقلی تا 24 درصد از حضور مردم در انتخابات ارائه می‌کردند. اما میزان مشارکت در انتخابات بر خلاف خواسته دشمنان و این اصلاح‌طلبان به بالای ۴۰ درصد رسید و طبعاً اگر شرایط اقتصادی کشور در حالت بهتری بود و از سویی برخی از مدعیان دروغین اصلاح بر طبل ناامیدی و دعوت به تحریم انتخابات نمی‌کوبیدند، مشارکت از این هم بالاتر می‌رفت. 
غزنوی
* یکی از روزنامه‌نگاران اصلاح‌طلب در یک مناظره اینترنتی در میزان مشارکت در انتخابات تشکیک کرده و مدعی شده 40 درصد مشارکت ساختگی است. اولا این نوعی مریضی شناخته شده است که اصلاح‌طلبان هر بار پیروز انتخابات بوده‌اند آن را مردمی و دموکراتیک خوانده و هر بار شکست‌خورده‌اند، یا در آرا و در سلامت انتخابات تشکیک کرده‌اند تلاش کرده‌اند نتیجه را در عمل نپذیرند.ثانیا اگر اعتقاد به حق‌الناس بودن آرای مردم وجود نداشت، چرا عدد مشارکت بالای ۵۰ درصد اعلام نشد که از دو انتخابات گذشته بالا بزند؟
صراف
* منصور فرهنگ، فعال سیاسی اپوزیسیون اذعان کرده است که سلطنت در ایران هرگز پایه اجتماعی نداشته و همیشه با زور و تفنگ بر مردم حکومت می‌کرد؛ در زمان پهلوی استبداد بود و آزادی بیان وجود نداشت! پهلوی مخالف انتخابات بود و به مجلس می‌گفت طویله! تنها، یک وزیر شاه در آن زمان ۸۰ میلیون دلار از کشور برد!
فرهادی
* استاد شهید مرتضی مطهري می‌گفت، چهارشنبه آخر سال می‌شود. بسیاری از خانواده‌ها آتشی و هیزمی روشن می‌کنند، بعد آدم‌های سر و مر و گنده از روی آتش می‌پرند:‌ ای آتش زردی من از تو، سرخی تو از من! این چقدر حماقت است.می‌پرسیم چرا چنین می‌کنید؟ می‌گویند: این سنتی است میان ما مردم، از قدیم پدران ما چنین می‌کرده‌اند. قرآن می‌گوید:«اولو کان آباؤهم لا یعقلون شیئا»اگر هم پدران گذشته‌تان چنین کاری می‌کردند شما وقتی می‌بینید یک کار احمقانه است و دلیل حماقت پدران شماست رویش را بپوشانید. چرا این سند حماقت را سال به سال تجدید می‌کنید؟!(کتاب خدا در زندگی انسان، صفحه ۶۴)
حسنوند
* از دستگاه‌های قضائی و اطلاعاتی درخواست می‌شود پشت پرده ماجرای درمانگاه قرآن و عترت قم را کشف و به مردم اعلام کنند. با رسانه‌هایی هم که در خط دشمن به سیاه‌نمایی پرداخته و آتش‌‌بیار معرکه شدند نیز برخورد و رسانه‌های زنجیره‌ای آن‌ها را پلمب نمایند.
پرتو
* در مورد ماجرای درمانگاه قم، درست است که توطئه کردند و فیلم را به رسانه‌های بیگانه فرستادند. اما چرا ذهن مردم را از موضوع اصلی منحرف می‌کنند. موضوع اصلی بی‌حجابی زن و فحاشی وی و زدن آن روحانی و سرقت گوشی وی توسط زن هنجارشکن بوده است. چرا نمی‌گویند این زن خلاف قانون و شرع عمل کرده است و باتشویش اذهان عمومی و امنیت روانی محل و مردم را به هم ریخته است و فحاشی و هتاکی و...کرده و مجازاتش این است. آن چیزی که به نظرم همه را شدیدا ناراحت کرده است همین نحوه برخورد منفعلانه است. این را لطف کنید پیگیری کنید که نتیجه چه شد؟ زن هتاک مجازات شد یا نشد. 
علیدادی
* این رسانه‌های آمریکایی و غربی که به یک مسئله کوچک در یک درمانگاه این همه بال‌وپر می‌دهند و به عقده گشایی می‌پردازند، آیا کر وکور و لالند که قتل‌عام 13 هزار کودک و 10 هزار زن شهید غزه را نمی‌بینند و چسبیده‌اند به جنجال‌آفرینی یک زن قانون شکن؟! 
هدایی
* از دولت خدمتگزار درخواست می‌شود در جهت تحقق عدالت اجتماعی نسبت به اجرای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اهتمام ورزند تا این قشر زحمتکش دغدغه معیشت کمتری داشته باشند.
شمسی
* چهارشنبه سوزی 1402 هم سپری شد ولی عده‌ای تهی مغز و جاهل خود و از آن بدتر عابران بیگناهی را به دیار باقی فرستادند(14نفر)، عده‌ای روانه بیمارستان شدند(3253نفر) و 189 قطع عضو و هزاران خانواده را در سوگ فرو بردند. فقط برای چند لحظه احساسات و هیجانی شدن پوچ! کاش ان‌شاءالله زمانی فرا برسد که دیگرچنین شادی‌های خرافاتی حادثه‌ساز تکرار نشود.
ولی‌پور
* امسال چهارشنبه سوری متفاوتی هم در کشورمان برگزار شد. به جای آتش بازی خطرناک، همه پرچم اسرائیل کودک‌کش و آمریکای جهان‌خوار را آتش زدیم و دهان دشمنان را لگد مال نمودیم.
کمره‌ای