kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۵۱۷۸
تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۶
انتخابات فدراسیون والیبال امروز برگزار می‌شود

رقابت نزدیک برای انتخاب جانشین داورزنی/شانس تقوی و افشاردوست بیشتر از نامزدهای دیگر است

انتخابات فدراسیون والیبال در شرایطی امروز شنبه برگزار می‌شود که به نظر می‌رسد رقابت اصلی برای نشستن روی صندلی ریاست بین میلاد تقوی و محمود افشاردوست است.
 
 
 
سرویس ورزشی-
 
تکلیف ریاست یکی از مهم‌ترین فدراسیون‌های ورزشی ایران امروز شنبه مشخص خواهد شد؛ دوره چهارساله محمدرضا داورزنی در فدراسیون والیبال آبان ماه سال جاری به پایان رسید و در آن زمان وزارت ورزش با برگزاری مجمع فوق‌العاده فدراسیون موافقت نکرد و به همین خاطر چند هفته‌ای فدراسیون بلاتکلیف بود. در نهایت با تصمیم وزارت ورزش وحید مرادی نایب‌ رئیس سرپرستی فدراسیون را برعهده گرفت.
حالا بعد از گذشت تقریباً دو ماه و نیم به مجمع انتخاباتی فدراسیون والیبال رسیدیم که قرار است امروز شنبه ساعت ۱۰ صبح در آکادمی ملی المپیک برگزار شود. محمود افشاردوست، پیمان اکبری، سیدمیلاد تقوی، محمد منصوری و امیرحسین منظمی نامزدهای پست ریاست فدراسیون والیبال هستند که قرار است یک نفر از آن‌ها رأی اعضای مجمع را به دست بیاورد و جانشین محمدرضا داورزنی در فدراسیون والیبال ایران شود. داورزنی ۱۷ سال در فدراسیون ریاست کرد.
از بین نامزدهای پست ریاست فدراسیون والیبال، محمود افشاردوست و میلاد تقوی به همراه امیرحسین منظمی سابقه مدیریت دارند. محمود افشاردوست، چهره نام آشنای اهالی والیبال در بحث بازیکنی، مربیگری و مدیریت است. او سال‌ها در تیم‌های ملی والیبال ایران بازی کرد و در ادوار مختلف به عنوان کاپیتان و مربی در خدمت تیم ملی بود. همچنین سابقه دبیری در دوره قبل ریاست داورزنی در والیبال را در کارنامه خود دارد و سال گذشته به عنوان دستیار بهروز عطایی در رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال بر روی نیمکت تیم ملی والیبال نشست و در حال حاضر عضو کمیته فنی فدراسیون والیبال است. 
دیگر گزینه حاضر در انتخابات پیش‌رو پیمان اکبری است؛ او از جمله بازیکنان مطرح و سرشناس والیبال ایران است که در سال‌های اخیر در رده‌های مختلف ملی و باشگاهی مربیگری را تجربه کرده است. او اخیراً به عنوان مدیر فنی تیم ملی جوانان مشغول خدمت بود و به همراه این تیم توانست عنوان قهرمانی جهان را به دست بیاورد و در حال حاضر سرمربی تیم والیبال پیکان است.
محمد منصوری از دیگر گزینه‌های حاضر در انتخابات پیش‌رو به شمار می‌رود. او از جمله بازیکنان پیشین تیم ملی والیبال به شمار می‌رود که در زمان خود یکی از بهترین‌های ایران بود. او چند سالی است که در فدراسیون سمت گرفته و از مدیران جوان به شمار می‌رود. منصوری امسال در کادر فنی تیم والیبال سایپا حضور داشت و پس از تغییر و تحولات زیاد به سمت سرمربیگری این تیم هم رسید؛ تیمی که در پایان دور برگشت تنها با یک برد در انتهای جدول رده‌بندی ایستاد.
امیرحسین منظمی دیگر چهره سرشناس حاضر در انتخابات فدراسیون والیبال است. او که از ستاره‌های والیبال ایران به شمار می‌رفت مدتی را هم در زمان ریاست ضیایی در فدراسیون والیبال به عنوان دبیر فعالیت کرد، اما دوران مدیریت وی چندان طولانی نبود. منظمی در ادوار اخیر انتخابات همواره حضور داشت و هیچ‌گاه به عنوان گزینه‌ای جدی برای تصدی پست ریاست محسوب نمی‌شد.
سید میلاد تقوی هم در انتخابات فدراسیون والیبال حضور دارد، گفته می‌شود از گزینه‌های جدی برای رسیدن به صندلی ریاست است. تقوی پس از شش سال ریاست هیئت مازندران، در آخرین دوره ریاست داورزنی در والیبال به عنوان دبیرکل به فدراسیون والیبال آمد و چهار سال در سیستم اصلی مدیریت والیبال کار کرد و در ماه‌های اخیر به دلیل حضور در انتخابات از سمت خود کناره‌گیری کرد تا به عنوان مشاور در خدمت فدراسیون باشد.
نقش داورزنی در انتخابات چیست؟
با تمام این تفاصیل باید میلاد تقوی را جدی‌ترین گزینه ریاست فدراسیون والیبال دانست؛ او در دوره داورزنی دبیر فدراسیون بوده و رابطه نزدیکی با داورزنی دارد. تقوی پس از ثبت‌نام در انتخابات فدراسیون والیبال از سمت خود کنار رفت اما همچنان در جلسات کمیته فنی و فدراسیون حضور داشت. او رئیس سابق والیبال استان مازندران هم بوده و به همین دلیل رابطه نزدیکی با رؤسای هیئت‌ها دارد، از بین گزینه‌های مطرح شده به نظر می‌رسد شانس تقوی برای ریاست فدراسیون والیبال بیشتر از سایر گزینه‌هاست. هرچند که این روزها خبرهایی مبنی بر فاصله گرفتن داورزنی از او و نزدیک شدن تقوی به وحید مرادی مخابره می‌شود. 
پیش از این عنوان شده بود که اعضای هیئت‌ها به تقوی نظر مثبت دارند و حتی از مرادی به عنوان نایب‌رئیس او یاد کرده بودند. البته که مرادی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر، عنوان کرد همه نامزدهای پست ریاست او را به عنوان نایب‌رئیس معرفی کردند اما مرادی هنوز تصمیمی برای قبول این مسئولیت ندارد.
حالا باید دید از بین گزینه‌ها چه کسی صندلی ریاست فدراسیون والیبال را به مدت چهار سال تصاحب می‌کند. یک احتمال مطرح شده در روزهای اخیر این بود که ممکن است چهار نامزد پست ریاست فدراسیون والیبال (افشاردوست، منظمی، منصوری و پیمان اکبری) ائتلاف کنند و همگی به نفع پیمان اکبری یا محمود افشاردوست از حضور در انتخابات انصراف دهند که مشخص نیست این اتفاق رخ خواهد داد یا نه. گفته می‌شود این ائتلاف از حمایت محمدرضا داورزنی هم برخوردار است.
قطعاً هر کدام از این نامزدها بتوانند آرای اعضای مجمع را به دست بیاورند کار سختی پیش‌و دارند، به این خاطر که فدراسیون والیبال در سال آینده به بودجه زیادی نیاز دارد و تنها بودجه کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان کفاف این فدراسیون مهم را نمی‌دهد.