kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۵۱۱۳
تاریخ انتشار : ۲۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۸
میزبان رسم مهمان نوازی را به جا نیاورد

رنگرز: بی‌اخلاقی در کشتی  مورد قبول ما نیست 

 
 
 
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی با اشاره به اتفاقات رقابت‌های بین‌المللی جام وهبی ‌امره در آنتالیای ترکیه گفت: هر چند بانی و مسبب این جنجال کشتی‌گیر ترک بود اما از مختاری انتظار خویشتنداری داشتیم. 
حسن رنگرز درباره عملکرد فرنگی‌کاران ایران در رقابت‌های بین‌المللی جام وهبی‌امره در آنتالیای ترکیه، اظهار کرد: هدف اصلی ما از حضور در این رقابت‌ها شناخت ترکیب نهائی تیم ملی برای رقابت‌های قهرمانی آسیا و مسابقات کسب سهمیه المپیک بود و در کنار آن خدا را شکر در نهایت موفق به کسب عنوان قهرمانی این مسابقات شدیم. 
وی خاطرنشان کرد: سطح کمی و کیفی جام وهبی امره نسبت به سال‌های قبل بالاتر بود تا جاییکه می‌توان گفت سطح این جام در حد مسابقات رنکینگ کرواسی بود. ما نیز طبق چرخه انتخابی نفرات منتخب را به این مسابقات اعزام کردیم و در نهایت طبق ارزیابی‌های فنی به اهدافی که برای شناخت ترکیب تیم ملی داشتیم، رسیدیم. در صورتی‌که نفرات ما در قهرمانی آسیا عملکرد خوبی داشته باشند شانس حضور در مسابقات جهانی و المپیک را دارند، در غیر این‌صورت بررسی مجدد انجام خواهد شد. مبنای اصلی ما برای ترکیب تیم ملی در جهانی و المپیک، رقابت‌های قهرمانی آسیا خواهد بود. 
وی درباره درگیری محمدرضا مختاری با حریف ترکیه‌ای، خاطرنشان کرد: قبل از حضور در این مسابقات و با توجه به سبقه ترک‌ها در میزبانی از مسابقات مختلف، این قبیل رفتارها قابل پیش‌بینی بود بر همین اساس نیز هشدارهای لازم به کشتی‌گیران داده شد تا در صورت بروز مشکل متناسب با‌شان و شخصیت یک کشتی‌گیر ایرانی برخورد داشته باشند. انصافا کشتی‌گیر ترک اخلاق را رعایت نکرد و بارها در جریان مبارزه به مختاری ضربه زد و علی‌رغم اعتراض مربیان ما تصاویر بازبینی نشد. می‌توانم بگویم این مبارزه را داوران با بی‌توجهی‌هایشان به رفتارهای کشتی‌گیر ترکیه به جنجال کشیدند. در نهایت نیز مختاری به ضربه‌های او واکنش نشان داد که کار به جنجال کشیده شد.
رنگرز تصریح کرد: هر چند بانی و مسبب این جنجال کشتی‌گیر ترک بود اما از مختاری انتظار خویشتنداری داشتیم. با اتفاقی که رخ داد به نظر می‌رسد علی‌رغم شانس بالایی که مختاری با عملکرد خوب خود برای رسیدن به تیم ملی داشت، به احتمال زیاد از سوی اتحادیه جهانی کشتی با محرومیت مواجه خواهد شد. متاسفانه برخی مسئولان فدراسیون کشتی ترکیه و برگزاری مسابقات با رفتارهای خارج از عرف خود، رسم مهمان‌نوازی را به جا نیاوردند.
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی، در پایان، گفت: از همه مردم عزیز ایران که این صحنه‌های غیرورزشی را مشاهده کردند و خاطر آن‌ها مکدر شد صمیمانه عذرخواهی می‌کنم و قطعا این قبیل اتفاقات از نظر کادر فنی تیم ملی مورد قبول نیست و نخواهد بود.