kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۵۱۱۲
تاریخ انتشار : ۲۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۸

اخبار ورزش جهان

 
 
زلاتان رئیس جام جهانی‌ جدید 
که متفاوت با جام جهانی فوتبال است
ستاره فوتبال دنیا به عنوان رئیس جام‌جهانی منصوب شد، جام جهانی‌ای که متفاوت با جام جهانی فوتبال است.
جام جهانی «کینگز لیگ» توسط جرارد پیکه، ستاره پیشین بارسلونا و تیم ملی فوتبال اسپانیا راه‌اندازی شد که دارای قوانین متفاوتی نسبت به فوتبال بود. این بار در مکزیک نیز از ایده جالب پیکه پیروی شده و ۳۲ تیم از ۵ تا ۲۰ خرداد ۴۰۳ به رقابت می‌پردازند. ۱۰ تیم از لیگ کینگز آمریکا، ۱۰ تیم از اسپانیا و ۱۲ تیم مهمان در این مسابقات شرکت می‌کنند و زلاتان ابراهیموویچ، ستاره سوئدی فوتبال جهان نیز ریاست این تورنمنت را به عهده‌دارد.
این مسابقات در ۲ نیمه ۲۰ دقیقه‌ای با حضور تیم‌های ۷ نفره برگزار می‌شود و تعداد تعویض‌ها برای هر تیم نامحدود است. کارت زرد و قرمز مانند فوتبال وجود دارد و قانون آفساید نیز برقرار است. استفاده از VAR مانند والیبال یا کشتی به درخواست تیم‌ها صورت می‌گیرد و البته اشتباه در انجام این درخواست، فرصت تکرار آن را می‌گیرد. در صورت تساوی بازیکنان به جای ضربات پنالتی باید ظرف مدت پنج ثانیه، از میانه میدان در موقعیت تک به تک، توپ را وارد دروازه کنند.
مهم‌ترین قانون این جام، موقعیت استفاده از کارت طلایی برای هر تیم است؛ تیم‌ها با این کارت می‌توانند به صورت تصادفی یک ضربه آزاد در هر نقطه، حذف بازیکن رقیب به مدت ۲ دقیقه و یا فرصت ۲ دقیقه‌ای برای زدن یک گل و ۲ برابر شدن آن درخواست کنند.
زلاتان ابراهیموویچ در تیزر معرفی به عنوان رئیس جام جهانی کینگز اظهار داشت: بیشتر از ۳۰ جام بردم و بیش از ۵۰۰ گل به ثمر رساندم. هیچکس نیست که من را نشناسد. من دلتنگ فوتبال نیستم، فوتبال دلتنگ من است. من بهترینم. به جام جهانی من خوش آمدید.
 واکنش گوندوگان به احتمال 
پس دادن بازوبند کاپیتانی آلمان به نویر
هافبک بارسلونا به احتمال واگذاری بازوبند کاپیتانی تیم ملی فوتبال آلمان به دروازه‌بان بایرن مونیخ واکنش نشان داد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، ایلکای گوندوگان که در کارنامه حرفه‌ایش 73 بازی ملی و 18 گل‌زده دیده می‌شود و در حال حاضر کاپیتان اول تیم ملی فوتبال آلمان است، انتظار می‌رود با بازگشت مانوئل نویر به ترکیب این تیم پس از پشت‌سر گذاشتن مصدومیت طولانی‌ مدتش، بازوبند کاپیتانی را باید به دروازه‌بان کهنه‌کار بایرن مونیخ پس بدهد.
هافبک 33 ساله بارسلونا درباره اینکه آیا او با بازگشت نویر به ترکیب مانشافت همچنان بازوبند کاپیتانی را در اختیار خواهد داشت، گفت: در حال حاضر فکر می‌کنم کاپیتان هستم اما در نهایت مهم نیست که چه کسی بازوبند را می‌بندد. مهم این است که ما یک تیم باشیم، اینکه اتحاد و همدلی را نشان دهیم و همه به نقش خود آگاه باشیم. اگر این کار را به خوبی انجام دهیم، مطمئن هستم که در مسابقات یورو 2024 بسیار خوب بازی خواهیم کرد.
نویر 37 ساله که از سال 2009 در عضویت تیم ملی فوتبال آلمان است و 117 بازی ملی هم در کارنامه‌اش دارد، در جام جهانی 2014 با این تیم به عنوان قهرمانی رسید. گفته می‌شود یولیان ناگلسمان سرمربی مانشافت، نویر را به عنوان دروازه‌بان اصلی تیمش برای مسابقات یورو 2024 در نظر دارد.
گوندوغان احتمالا یکی از کسانی است که در فهرست آلمان برای دو دیدار دوستانه فروردین حضور خواهد داشت. ناگلزمان فهرست نفرات مورد نظرش را برای دو دیدار دوستانه برابر فرانسه و مقابل هلند پنجشنبه هفته جاری اعلام خواهد کرد.
آلمان در مسابقات یورو 2024، تورنمنتی که خودش میزبان آن خواهد بود؛ در گروه A با تیم‌های اسکاتلند، مجارستان و سوئیس همگروه است.