kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۵۰۶۲
تاریخ انتشار : ۲۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۲

پروژه نوسازی زیرگذر حرم مطهر رضوی افتتاح شد

 
 
مشهد- خبرنگار کیهان: 
همزمان با فرا رسیدن ایام ماه مبارک رمضان و نوروز ۱۴۰۳ پروژه اصلاح و نوسازی زیرگذر حرم مطهر رضوی با حضور استاندار و تولیت آستان قدس افتتاح شد.
قائم مقام آستان قدس رضوی در آیین افتتاحِ پروژه اصلاح و نوسازی زیرگذر حرم مطهر رضوی گفت: بنای زیرگذر حرم مطهر رضوی که حدود سه دهه از تاسیس آن می‌گذرد، نیازمند بازسازی و بهسازی بود. در همین راستا اقدام به اصلاح این بنا کردیم و شاهد افتتاح این پروژه بودیم.
مصطفی فیضی افزود: در آستان قدس رضوی شاهد توجه ویژه به دو مسئله حیاتی تسهیل و ارتقای سطح کیفی زیارت هستیم.
قائم مقام آستان قدس اظهار کرد: ما همواره ضمن نکوداشت خدمات و فعالیت‌هایی که طی قرون متمادی به ویژه در دوران پس از انقلاب در این آستان انجام شده است نگاه به آینده داشتیم و وظایف خودمان را نسبت به زائران و زیارت همواره مد نظر قرار داده‌ایم.
وی همچنین به دیگر پروژه‌های در دست انجام آستان قدس رضوی اشاره و بیان کرد: ساخت رواق مسقف به نام حضرت امیرالمومنین علی(ع) در صحن جمهوری حرم مطهر که معادل رواق حضرت امام‌(ره) است یکی از این پروژه‌هاست که در دست اقدام است‌ و پس از اتمام برای اولین‌بار از بام این رواق شرایط سلام و احترام به گنبد مطهر رضوی فراهم خواهد آمد.
فیضی افزود: در این پروژه قریب به ۲۰ هزار متر فضای زیر سطحی بست شیخ بهائی به زیارت اختصاص خواهد یافت که بالغ بر۴۰ درصد کار انجام شده است.
وی ادامه داد: نوسازی و بازسازی کف، سقف، سرامیک و همه بخش‌هایی که به حرم مرتبط است در کنار توجه به تعالی زیارت از وظایف ماست و افتخار داریم امسال بهار قرآن و طبیعت را با هم جشن بگیریم و آستان قدس رضوی در این ایام برنامه‌های ویژه‌ای برای زائران تدارک دیده است. استاندار خراسان رضوی هم در این آیین گفت: زیارت موضوعی است که در تمامی شئونات شهر مشهد اثرگذار است.
یعقوبعلی نظری با بیان اینکه بحث اقتصاد، خدمت، حمل و نقل، امنیت، اسکان و اقامت و شهرسازی در شهر مشهد تحت تاثیر موضوع زیارت است افزود: همه آنچه که در این شهر اتفاق می‌افتد به اندازه‌های مختلف تحت تاثیر موضوع راهبردی زیارت قرار دارد.
استاندار گفت: آینده امیدوارکننده است و خوشبختانه ظرفیت‌ها فراهم شده و امیدوار هستیم در آینده‌ای نزدیک شاهد ارتقا و کیفیت‌بخشی در خدمات باشیم.