kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۴۹۸۰
تاریخ انتشار : ۲۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۱
دبیر انجمن صنعت بسته‌بندی گوشت:

گوشت به اندازه نیاز موجود است

مشاهدات میدانی حاکی از آن است که قیمت گوشت گوسفندی و گوساله نسبت به هفته‌های قبل تغییر چندانی نداشته و به گفته دبیر انجمن صنعت بسته‌بندی از بابت تامین گوشت نگرانی وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، بر اساس مشاهدات میدانی از مغازه‌های سطح شهر تهران قیمت هر کیلوگرم شقه گوسفندی ۵۰۰ تا ۵۵۰ هزار تومان و ران، سردست، ماهیچه و گردن  ۵۵۰ تا ۷۰۰ هزار تومان و گوساله نیز ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان است. 
گفتنی است، قیمت‌های ذکر شده حدودی بوده و ممکن است در برخی مناطق‌، بسته‌بندی‌های خاص یا پاک شده قیمت آن بیشتر یا کمتر باشد. در میادین میوه و تره بار نیز بر اساس نرخنامه این سازمان قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی و گوساله در بازه قیمتی ۲۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومان است.
مسعود رسولی؛ دبیر انجمن صنعت بسته‌بندی گوشت و مواد پروتئینی کشور با بیان اینکه حدودا روزی ۲۵۰ تن گوشت وارد کشور می‌شود، افزود:‌ این گوشت‌ها وارد شبکه توزیع شده و از نظر بهداشتی، اقتصادی، قیمت و... تحت نظارت و کنترل است.
وی با اشاره به اینکه هیچ نگرانی از بابت تامین گوشت در کشور وجود ندارد، گفت: گوشت در تمام فروشگاه‌های زنجیره‌ای و غرفه‌های میادین میوه و تره‌بار وجود دارد. قیمت هر کیلوگرم گوشت‌ مخلوط گوسفندی وارداتی بسته‌بندی ۳۱۶ هزار تومان، ران و سردست گوسفندی ۳۷۵ هزار، گردن ۲۸۰ هزار، ران و سردست گوساله ۲۹۹ هزار و مخلوط گوساله ۲۴۵ هزار تومان است. این قیمت‌ها مصوب بوده و همه شرکت‌های بسته‌بندی موظف به رعایت آن هستند.