kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۴۹۵۰
تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۴
سرتیپ الهامی: 

سامانه‌های پدافندی مطابق با استانداردهای جهانی در حال ساخت است

جانشین نیروی پدافند هوائی ارتش از ساخت سامانه‌های پدافندی روز دنیا مطابق با استانداردهای جدید خبر داد و گفت: ارتقای رصد سامانه‌های راداری و متناسب با دانش روز علوم پدافندی در حال طراحی و توسعه است.
 
 
 
 
امیرسرتیپ علیرضا الهامی در جمع کارکنان فناوری اطلاعات و شناسایی نیروی پدافند هوائی ارتش اظهار داشت: این نیرو تاکنون دستاوردهای ارزشمندی درحوزه تجهیزات دفاعی داشته که دستیابی به این مهم با وجود تحریم‌های ناجوانمردانه افتخاری بزرگ برای نیروهای مسلح به ویژه پدافند هوائی است.
وی با بیان اینکه تحول در ساختار، مهارت و آموزش، عامل برترساز پدافند هوائی در برابر تهدیدات دشمنان است، افزود: دستیابی به سطح بالای اثربخشی، کارآمدی و بازدهی مثبت نیروی انسانی به یک فرهنگ سازمانی در مجموعه پدافند تبدیل شده است.
جانشین نیروی پدافند هوائی ارتش تاکیدکرد: طرح‌های ابتکاری در حوزه ارتباطی، جنگ الکترونیک، فعالیت‌های شناسایی، افزایش برد تسلیحات موشکی، ارتقای رصد سامانه‌های راداری و متناسب با دانش روز علوم پدافندی در حال طراحی و توسعه است.
سرتیپ الهامی با بیان اینکه تحریم‌ها به جای توقف رشد و پیشرفت، برنامه‌های نظامی ما را به سمت ایده‌های ابتکاری و خلاقانه کشانده است، گفت: نیروی پدافند هوائی ارتش بدون توجه به شعارهای بیگانگان و تهدیدات بی‌پایه، با شتاب بیشتر نیازمندی‌های خود را برطرف کرده و فقط به خودکفایی روزافزون می‌اندیشد.
وی تصریح کرد: نیروی پدافند هوائی در راستای بومی کردن سامانه‌های پدافندی گام‌های ارزنده‌ای برداشته و ضمن بهینه سازی سامانه‌های قبلی، درصدد ساخت سامانه‌های روز دنیا، مطابق با استانداردهای جدید است.