kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۴۹۰۶
تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۶

درهای بهشت‌زهرا(س) پنج‌شنبه و جمعه آخر سال به طور شبانه‌روزی باز است

 
 
مدیرعامل سازمان بهشت‌زهرا(س) از فعالیت شبانه‌روزی این سازمان در پنج‌شنبه و جمعه آخر سال با توجه به استقبال مردم برای حضور در این مکان خبر داد.
به گزارش سایت شهر، محمدجواد تاجیک اظهار داشت: طبق رسم دیرینه در پنج‌شنبه و جمعه آخر سال ایرانیان به آرامستان‌ها برای زیارت اموات و شهدا مراجعه می‌کنند. جلساتی از هفته‌های گذشته در داخل و خارج شهرداری برگزار شد و در نتیجه آن سازماندهی گسترده‌ای از نیروی انسانی شکل گرفت.
تاجیک با اشاره به زمان حضور مردم در بهشت‌زهرا(س) در روز پنج‌شنبه و جمعه آخر سال گفت: درهای بهشت‌زهرا(س) از ساعت ۴ صبح روز پنج‌شنبه تا پایان روز جمعه باز است و خانواده‌ها می‌توانند زمان حضور خود را مدیریت کنند، به طوری که شب هم می‌توانند زیارت کنند؛ البته نیازمند همکاری دستگاه‌های انتظامی، امنیتی، پشتیبانی و... هستیم. وی ادامه داد: برنامه سال تحویل صبح است و مردم دوست دارند در کنار اموات و شهدا باشند، از همین‌رو از ساعت چهار صبح درهای بهشت‌زهرا(س) باز خواهد شد. در روزها و شب‌های ماه رمضان هم با کمک دستگاه‌های همکار از ساعت ۲۲ تا ۳ صرفاً برای زیارت گلزار شهدا و حضور در مراسم صبح جمعه در خدمت شهروندان هستیم.
مدیرعامل سازمان بهشت‌زهرا(س) گفت: شب‌های جمعه نیز در ماه رمضان برای زیارت زائران آرامستان بهشت‌زهرا(س) باز است. سال گذشته بیش از ۵۰۰هزار نفر از اذان مغرب تا صبح در شب‌های قدر با وجود ترافیک در بهشت‌زهرا(س) حضور داشتند. امسال هم در شب‌های قدر تا صبح در خدمت زائرین هستیم، تمام مراسم‌هایی که در بهشت‌زهرا(س) برگزار می‌شود، کاملاً مردمی است و سازمان بهشت‌زهرا(س) صرفاً بستر را فراهم می‌کند.
تاجیک با بیان اینکه تمهیداتی را با کمک دستگاه‌های مختلف پیش‌بینی و فراهم کردیم، ادامه داد: مجموعه راهور تهران حضور مؤثر و مقتدری در بهشت‌زهرا(س) و مسیرهای منتهی دارد. همچنین یگان امداد و کلانتری‌های اطراف نیز برای برقراری امنیت و نظم حضور دارند.