kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۴۷۸۶
تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۲
امیرعبداللهیان:

انسداد صفحات رهبر انقلاب در «متا» اهانت‌آمیز و خلاف قاعده است

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران اقدام شرکت «متا» برای انسداد صفحات رهبر معظم انقلاب اسلامی در اینستاگرام و فیس‌بوک را علاوه‌بر نقض آزادی بیان، اهانت‌آمیز، غیراخلاقی و خلاف قاعده توصیف کرد.
 
 
 
 
امیرعبداللهیان در گفت‌ وگو با نشریه خبری میدل‌ایست‌آی که مقر آن در انگلیس است، گفت: شعارهای آزادی بیان توسط برخی مدعیان غربی، شعاری توخالی و نمایشی و پوششی برای اهداف نامشروع سیاسی آنها است.
وی افزود: مسدود کردن حساب‌های رهبر معظم انقلاب نه فقط خلاف آزادی بیان، بلکه توهین به میلیون‌ها دنبال‌کننده مواضع و اخبار ایشان است.
امیرعبداللهیان اقدام ضد آزادی بیان شرکت متا در مسدود کردن حساب‌های رسانه رهبر معظم انقلاب را محکوم کرد و گفت: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رساترین صدای حامی ملت مظلوم فلسطین و غزه در جهان است و امپراطوری «سیلیکون‌ولی» نمی‌تواند مانع رسیدن این صدا به افکار عمومی دنیا شود.
وی افزود: از نشانه‌های فروپاشی اخلاق و نظام اخلاقی جهان، رفتار بی‌دلیل پلتفرم‌های آمریکایی در سانسور سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و حامیان مردم آواره غزه و بیش از ۳۰ هزار شهید فلسطینی در ۵ ماه اخیر است و این شرکت باید پاسخگوی رفتار خلاف قاعده و ضداخلاقی خود باشد.
به گزارش ایرنا، شرکت متا بهمن گذشته در اقدامی غیرقانونی، صفحات معظم‌له در اینستاگرام و فیس‌بوک را مسدود کرد. میدل‌ایست‌آی نوشت که این شرکت درباره سخنان وزیر امور خارجه ایران اظهارنظری نکرده است.
معاون وزیر امور خارجه ارمنستان با امیرعبداللهیان دیدار کرد
واهان گوستانیان معاون وزیر امور خارجه ارمنستان که به تهران سفر کرده، بعدازظهر شنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ با حضور در محل وزارت امور خارجه با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌و‌گو کرد.
امیرعبداللهیان چندی پیش (ششم دی ماه سالجاری) سفری یک روزه به ایروان داشت و با مقامات ارمنستان دیدار و درباره مناسبات دوجانبه به گفت‌وگو پرداخت. او در حاشیه اجلاس داووس نیز با رئیس‌جمهور ارمنستان دیدار کرد.
به گزارش فارس، سورن پاپیکیان وزیر دفاع ارمنستان هم چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ در سفر به تهران با امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح دیدار و گفت‌وگو کرد.