kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۴۷۲۲
تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۳

اخبار ورزش جهان

 
 
مورینیو زمان بازگشتش به فوتبال را اعلام کرد
ژوزه مورینیو گفت روزهای خوشی را تجربه می‌کند و استراحتش تا ماه ژوئن خواهد بود.
آقای خاص در فصل جاری نتوانست با رم نتایج درخشانی را کسب کند. با آن که رم بازیکنان خوبی را جذب کرد اما عملکرد خوبی نداشت و همین باعث شد تا مورینیو پیش از پایان قراردادش از رم اخراج شود و جایش را به دانیله دروسی بدهد. مورینیو در حال حاضر با وجود پیشنهادهایی که دارد هدایت هیچ تیمی را برعهده نگرفته است. از النصر عربستان به عنوان مشتری جدی مورینیو یاد می‌شود. هواداران النصر اصلا از عملکرد کاسترو راضی نیستند و خواستار اخراج این سرمربی پرتغالی‌اند و همین باعث شده است تا بار دیگر زمزمه حضور مورینیو در لیگ عربستان به گوش برسد.
این مربی پرتغالی جمعه‌شب تحلیلگر بازی الاهلی مصر برابر الزمالک در فینال جام حذفی بود. او درباره حضورش در لیگ عربستان گفت: در حال حاضر دور از فوتبال خوشحالم و لحظات خوبی را تجربه می‌کنم. تا ماه ژوئن صبر می‌کنم و شاید دوباره به عربستان سفر داشته باشم. مورینیو پیش از این از تغییر و تحول در فوتبال عربستان اظهار شگفتی و تاکید کرد که این احتمال زیاد است که در لیگ این کشور مربیگری کند.
 افتتاحیه شاعرانه 
در المپیک 2024 پاریس
رئیس کمیته سازماندهی بازی‌های المپیک و پارالمپیک پاریس جزئیات مراسم افتتاحیه بازی‌های این دوره را اعلام کرد.
المپیک ۲۰۲۴ از ۲۶ تا ۱۱ اوت (۵ تا ۲۱ مرداد ۱۴۰۳) برگزار می‌شود و مقام‌های پاریس در فاصله کمتر از پنج ماه تا شروع این بازی‌ها جزئیات مراسم افتتاحیه را اعلام کردند. بر این اساس مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ از ساعت ۱۹:۳۰ به وقت محلی (۲۲:۰۰ به وقت ایران) شروع می‌شود.
به نوشته سایت المپیک، مراسم افتتاحیه بازی‌های پاریس ۲۰۲۴ نوید یک تجربه بی‌سابقه را می‌دهد و قرار است از نورهای طبیعی استفاده شود. بهترین ورزشکاران جهان در کنار رودخانه سن در قلب پایتخت فرانسه حضور خواهند داشت تا بازی‌های المپیک در حضور نزدیک به ۳۰۰ هزار هوادار در سطح شهر شروع شود.
ورزشکاران با حرکت از شرق به غرب پاریس از کنار برخی از زیباترین بناهای تاریخی شهر عبور خواهند کرد. نوتردام پاریس، موزه لوور، پل پون ده آر،
موزه اورسی تنها بعضی از این مکان‌های تاریخی‌اند.
تونی استنگوئت، رئیس کمیته سازماندهی بازی‌های المپیک و پارالمپیک پاریس ۲۰۲۴، گفت: خوشحالیم که مراسم افتتاحیه‌ای داریم که روح ورزش و شهر پاریس را به زیباترین شکل به تصویر خواهد کشید. قرار است از نور طبیعی غروب خورشید استفاده شود تا این رویداد باشکوه‌تر شود. در واقع افتتاحیه المپیک بعدی واقعا شاعرانه خواهد داشت.
او با اشاره به فروش موفقیت‌آمیز بلیت‌ بازی‌های المپیک افزود: موفقیت در فروش بلیت فراتر از آن چیزی بود که ما تصور می‌کردیم. بلیت تمام رویدادهای برنامه المپیک (به جز موج‌سواری که بلیت‌فروشی ندارد)، از جمله تمام فینال‌ها و همچنین مراسم افتتاحیه و اختتامیه در دسترس بود و علاقه‌مندان استقبال خیلی خوبی از این بازی‌ها کردند و نزدیک به ۱۰ میلیون بلیت تاکنون خریداری شده است.
از این ۱۰ میلیون، ۲۰ درصد دیگر برای مقامات محلی، اسپانسرهای مختلف، شبکه‌های پخش‌کننده و جامعه ورزشی در فرانسه توزیع شده و بقیه از راه‌های گوناگون به فروش رفته است.
طبق اعلام هیئت اجرائی IOC، المپیک ۲۰۲۴ از ۲۶ ژوئیه تا ۱۱ اوت (۵ تا ۲۱ مرداد ۱۴۰۳) و پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس هم ۲۸ اوت تا ۸ سپتامبر (۷ تا ۱۸ شهریور ۱۴۰۳) برگزار خواهند شد.