kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۴۷۱۶
تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۹
مدیرعامل آب و فاضلاب استان خبر داد

اتصال آب ۲۵۱ روستای سیل‌زده در سیستان و بلوچستان 

 
 
 
مدیرعامل آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان با بیان اینکه آب شرب 251 روستای سیل‌زده استان وارد مدار شده، افزود: در جریان سیل اخیر آب شرب 258 روستا قطع شد.
«علیرضا قاسمی»، روز گذشته در بازدید از مناطق سیل‌زده جنوب استان سیستان و بلوچستان اظهارداشت: اکنون آب شرب 251 روستا وارد مدار شده است که با توجه به سیلابی بودن رودخانه‌ها و عدم امکان انتقال و اجرای لوله در مسیر عبور عرضی رودخانه و رهاسازی آب از سدهای بالادست و جاری بودن منابع آبی، آب شرب تعدادی از روستاها متصل نشده‌ است.
وی ادامه داد: در حال حاضر هفت روستای آسیب‌دیده هنوز با مشکل روبه‌رو هستند که تلاش‌های شبانه‌روزی برای رفع مشکل این روستاها نیز ادامه دارد. در سیل اخیر زمین‌ها و محصولات کشاورزی در برخی از مناطق در شهرستان‌های زرآباد و دشتیاری دچار خسارت شده که باید رسیدگی شود.
همچنین «محمد کرمی»؛ استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه همه دستگاه‌های اجرائی در حال آماده‌باش به سر می‌برند تا در بارندگی‌ها دچار مشکل نشویم، افزود: باران، رحمت الهی است و ما باید با مدیریت درست از این رحمت الهی به نحو مطلوب بهره‌برداری کنیم. بازگشایی راه‌ها و مسیرها یکی از مهم‌ترین مسائل در مناطق سیل‌زده محسوب می‌شود که لازم است پس از اتمام بارندگی تعمیر و بازسازی شوند.
وی ادامه داد: همه تیم‌های بهداشتی باید در روستاها و مناطق درگیر سیل در جنوب سیستان و بلوچستان حضور داشته باشند تا از بیماری‌های احتمالی جلوگیری شود. تیم‌های هلال احمر اورژانس و اورژانس هوائی در مناطق سیل‌زده جنوب سیستان و بلوچستان مستقر هستند تا در مواقع بحران بتوانند با سرعت بیشتری خدمات رسانی کنند.
استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به آبرسانی سیار در مناطقی که دچار قطعی آب هستند، افزود: کمک‌های مردمی و خیّران، باید ساماندهی شده و در اختیار همه مردم قرار گیرد. در بحث منازل مسکونی آسیب‌دیده از سیل هم باید بنیاد مسکن با برنامه‌ریزی درست، آنها را بازسازی کند.