kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۴۵۸۲
تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۰
ژنرال صهیونیست:

کشته‌شدن این همه نظامی اسرائیلی یک آبروریزی بی‌سابقه است


سرویس خارجی-
ژنرال صهیونیست «اسحاق بریک»، یک روز پس از انتشار خبر «استعفای دسته جمعی فرماندهان ارشد ارتش اسرائیل» از تلفات سنگین نظامیان ارتش این رژیم در غزه انتقاد کرد و گفت: «کشته شدن این همه نظامی اسرائیلی، یک آبروریزی بی‌سابقه است.»
سید محبوب مقاومت یعنی سید حسن نصرالله در یکی از سخنرانی‌های اخیرش راجع به جنگ غزه گفته بود، صهیونیست‌ها شمار واقعی تلفات خود در میادین جنگ را پنهان می‌کنند و میزان تلفات آنها بسیار بیشتر از آمارهای رسمی است. (نقل به مضمون) بعدها کارشناسان دیگری همین موضوع را تایید کردند. اصولا صهیونیست‌ها به دلایل سیاسی و امنیتی، علاقه‌ای به انتشار آمار واقعی تلفاتشان ندارند و آنچه اعلام می‌کنند، یک دوم یا حتی یک‌سوم آمار واقعی است. آنها می‌گویند طی 5 ماه جنگ غزه، نزدیک به 700 نظامی از سرباز تا درجه دار و فرمانده گردان از دست داده‌اند این در حالی است که به احتمال قریب به یقین این عدد بیش از 2000 نفر است. شمار تلفات اعلامی آنها در عملیات «طوفان الاقصی» نیز حدود 1300 نفر اعلام شد.
وقتی از همان هفته‌های نخست شروع جنگ اعلام شد، بسیاری از گردان‌های ویژه این رژیم از غزه عقب‌نشینی کرده‌اند، برخی رسانه‌های عبری نوشتند، دلیل اصلی این عقب‌نشینی، نه لزوما تقویت جبهه شمال یا بازگشت به فعالیت‌های اقتصادی که، به دلیل تلفات سنگینی است که این گردان‌ها در غزه می‌دهند. حالا ژنرال ارشد و ذخیره ارتش رژیم صهیونیستی از «تلفات بالای نظامیان اسرائیلی در غزه» شکایت کرده و گفته است دادن این همه تلفات «یک آبروریزی بی‌سابقه است.» این اظهارات درست یک روز پس از آن ایراد می‌شود که رسانه‌های عبری نوشتند، شمار زیادی از فرماندهان و درجه‌داران اطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی، به دلیل اختلافاتی که با نتانیاهو و کابینه جنگ او دارند، در اوج جنگ استعفا کردند!
ما پیروز نمی‌شویم
سایت شبکه تلویزیونی العالم در این باره نوشت اسحاق بریک، ژنرال ارشد و ذخیره ارتش رژیم اشغالگر طی مصاحبه رادیویی گفت: ارتش اسرائیل بدون عملیات از پیش برنامه‌ریزی‌شده، وارد(باریکه غزه)‌ شد و این یک وضعیت پوچ و سردرگمی ایجاد کرد به نحوی‌که هر یگان (ارتش) خودش تصمیم می‌گیرد که چگونه وارد خانه‌های مظنونان شود. او این مسئله را آبروریزی و رسوایی بی‌سابقه در جنگ‌های اسرائیل و سهل‌انگاری کامل در انضباط عملیاتی دانست و تأکید کرد که در هر جنگی که رخ می‌دهد، فرماندهان گروهان‌ها تصمیم‌های آنی، فردی و هماهنگ‌نشده اتخاذ می‌کنند و از نیروهای زیردستشان فاصله می‌گیرند که باعث می‌شود هر کسی هر کاری که می‌خواهد انجام بدهد. او در ادامه این وضعیت را «لکه ننگ»ی برای ارتش اشغالگر توصیف و تأکید کرد که «این وضعیت ما را به پیروزی در جنگ نمی‌رساند.‌ امروز ما دستاوردهایی را که دو ماه پیش در ازای متحمل شدن تلفات سنگین به دست آورده بودیم، از دست داده‌ایم و شمار زیادی از مبارزان حماس بار دیگر بازگشته‌اند.»
این ژنرال صهیونیست سپس با انتقاد تند از فرمانده ارتش این رژیم خاطرنشان کرد که نیروهای ارتش بدون طرحی از قبل برنامه‌ریزی‌شده وارد (‌غزه)‌ شدند و یگان‌های ذخیره‌ای که آموزش طولانی ندیده‌اند، وارد سرزمینی شدند که هیچ شناختی از آن ندارند...شاهد هستیم هر از گاهی که سربازان ارتش بدون هیچ‌گونه تدابیر امنیتی وارد خانه‌ای(‌در باریکه غزه) می‌شوند، بمب کارگذاشته شده‌ای منفجر می‌شود که به کشته و زخمی شدن ده‌ها نفر نظامی اسرائیلی منجر می‌شود و این حادثه‌ای است که بارها تکرار می‌شود. روزنامه انگلیسی‌زبان چاپ این رژیم یعنی «جروزالم پست» نوشت ژنرال اسحاق بریک با اشاره به اینکه «سربازان به صورت گروهی کشته و زخمی می‌شوند»، از فرماندهان ارتش رژیم صهیونیستی به شدت انتقاد کرده است.
جلسه پر تنش در کاخ سفید
از سوی دیگر خبر رسیده است که، در سفر وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به آمریکا و دیدار وی با مقامات کاخ سفید، درگیری لفظی جدی بین طرفین رد و بدل شده است. آمریکا یک انتخابات در پیش دارد و حمایتش از رژیم صهیونیستی برای کاخ سفیدنشینان، گران تمام شده است. آنها صراحتا می‌گویند «باید تا ماه رمضان یک آتش‌بس روی میز بایدن باشد.» در همین رابطه «آکسیوس» به نقل از منابع خود گزارش داده است عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی در این سفر با «انتقادهای تند و پرسش‌های سخت» مقام‌های کاخ سفید مواجه شده است. بنی گانتس، روزهای دوشنبه و سه‌شنبه، ۱۴ و ۱۵ اسفند، با مقام‌های ارشد آمریکا دیدار و گفت‌وگو کرد. این در حالی است که نتانیاهو از مقامات آمریکا خواسته بود او را به حضور نپذیرند! اکسیوس به نقل از سه مقام صهیونیست و آمریکایی گزارش داده است که بنی گانتس در دیدار با کامالا هریس، معاون رئیس‌جمهور آمریکا، و جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، با انتقادهای تند درباره استراتژی جنگی رژیم صهیونیست مواجه شد. پایگاه خبری «والا» نیز به نقل از یک مقام صهیونیست این طور به این خبر واکنش نشان داد: «گانتز پس از دیدارهایش در واشنگتن متوجه شد که دولت اسرائیل در بحرانی عمیق گرفتار آمده است.»
7 دروغ بزرگ اسرائیل درباره غزه
«مهدی حسن»، خبرنگار و کارشناس مشهور آمریکایی
-که در روزهای آغازین جنگ غزه از تلویزیون MSNBC به دلیل نگرانی از انتقاد از رژیم صهیونیستی اخراج شد-
7 دروغ بزرگی را که رژیم صهیونیستی طی 150 روز اخیر درباره این جنگ گفته است را جمع‌آوری و منتشر کرده است. او که در الجزیره انگلیسی و ‌هافینگتون پست نیز فعالیت دارد تاکید کرد «سخنگوهای دوایر سیاسی و نظامی اسرائیل در جریان جنگ غزه دروغ‌های متعددی گفتند که هفت دروغ در میان آنها بسیار مهم‌تر هستند.»
ناقض آتش‌بس
به گزارش مهر به نقل از وبگاه «عربی 21» مهدی حسن گفت: دروغ نخست آنها این بود که حماس با اجرای عملیات طوفان الاقصی، آتش‌بس در نوار غزه را نقض کرده است. این در حالی است که این اظهارات دروغ بزرگی است، چون ارتش رژیم صهیونیستی پیش از عملیات هفتم اکتبر حماس، بارها غزه را هدف بمباران قرار داده و همچنین بیش از ۲۳۰ فلسطینی در کرانه باختری را به شهادت رسانده بود؛ در واقع این اسرائیل بود که آتش‌بس را پیش از عملیات طوفان الاقصی نقض کرده بود.
آزادی اسرای صهیونیست
وی ادامه داد: دروغ دوم این است که اولویت ارتش اسرائیل آزادسازی اسرا در نوار غزه است، واقعیت این است که این مسئله برای آنها اولویت ندارد و تعداد زیادی از اسرای اسرائیلی در غزه از سوی نیروهای ارتش اسرائیل در جریان بمباران، تیراندازی‌ها و منفجر کردن منازل کشته شده‌اند.
سر بریدن نوزادان
وی دروغ سوم اسرائیل را سربریدن ۴۰ نوزاد از سوی نیروهای قسام دانست و گفت: اسرائیل در سطح وسیعی این دروغ را ترویج می‌کرد اما مدرکی در این باره ارائه نکرد، این در حالی است که ما شاهد شهادت صدها کودک فلسطینی از سوی ارتش اسرائیل در نوار غزه هستیم.
مرکز فرماندهی حماس در بیمارستان الشفا!
وی افزود: آنها همچنین دروغ وجود مرکز فرماندهی حماس در زیر بیمارستان الشفا را تولید کردند که چهارمین دروغ بزرگ آنها است. وقتی به بیمارستان حمله کردند و به اتاق زیرزمین رسیدند، آژانس‌های بین‌المللی فاش کردند که این مرکز فرماندهی و کنترل نیست و هیچ مدرکی دال بر اینکه مرکز وابسته حماس باشد، در آن وجود ندارد.
آمارهای جنگ غزه
وی خاطرنشان کرد: سخنگوی ارتش اسرائیل گفته که نمی‌توان به آمارهای وزارت بهداشت فلسطین که توسط حماس اداره می‌شود اعتماد کرد که این پنجمین دروغ آنهاست. روزنامه‌نگاران و تحلیلگران اسرائیلی منبع موثقی غیر از وزارت بهداشت فلسطین در غزه پیدا نکردند و معروف‌ترین روزنامه‌های عبری این منبع را مورد توجه قرار می‌دهند.
قحطی در غزه
مجری آمریکایی در ادامه تاکید کرد: دروغ ششم ادعای اسرائیل مبنی بر عدم وقوع قحطی در غزه است که براساس گزارش‌های بین‌المللی درباره وضعیت گرسنگی فلسطینیان، این ادعا دروغین است.
رأی به حماس
 دروغ هفتم تل‌آویو این است که ساکنان غزه به دلیل رأی دادن به حماس کشته می‌شوند! این در حالی است که اکثر جوانان غزه حتی در انتخاباتی که آخرین بار حدود ۲۰ سال پیش برگزار شد، شرکت نکردند و بسیاری از آنها حتی متولد هم نشده بودند! وی تاکید کرد که اسرائیل و حامیان آن در غرب همچنان به نشر دروغ‌های شرم‌آور در سراسر جهان ادامه می‌دهند.