kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۴۳۹۰
تاریخ انتشار : ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۲

آغاز رزرو اینترنتی اسکان نوروزی فرهنگیان از ۲۰ اسفند

 
 
مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به آغاز رزرو اینترنتی اسکان نوروزی فرهنگیان از ۲۰ اسفند، گفت: پذیرش حضوری در مراکز اسکان از ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ آغاز خواهد شد.
سید سعید مقدم‌زاده در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم درباره اسکان نوروزی فرهنگیان اظهار داشت: وزارت آموزش‌وپرورش با ارائه خدمات ارزان و فراگیر در تمام نقاط کشور بار سنگینی از دوش متولیان گردشگری کشور برداشته و نقش مهمی در توسعه گردشگری و رونق اقتصادی در مناطق محروم کشور داشته است.
مقدم‌زاده افزود: تلاش شده است، ارتقای سطح کیفی خدمات در جهت حفظ و ارتقای شأن و جایگاه فرهنگیان با حداقل هزینه و حداکثر خدمات باشد.
وی با اشاره به اینکه پذیرش فرهنگیان به دو روش حضوری و رزرو اینترنتی انجام می‌شود، گفت: فرهنگیان می‌توانند از تاریخ 20 اسفند 1402 با استفاده از سامانه متمرکز اسکان به آدرس eskan.medu.ir 
نسبت به رزرو اینترنتی مراکز اسکان نوروزی اقدام کنند.پذیرش حضوری فرهنگیان از 28 اسفند 1402 تا 13 فروردین 1403 است.
مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود در نوروز 1403، 420هزار خانوار به تعداد یک‌میلیون و 600هزار نفر در مراکز اسکان آموزش‌وپرورش پذیرش شوند، همچنین پنج استان که بیشترین فراوانی پذیرش مسافران در نوروز 1402 را داشتند، استان‌های فارس، اصفهان، خراسان رضوی، خوزستان و یزد است.
مقدم‌زاده بیان داشت: افرادی که در مراکز اسکان نوروزی پذیرش می‌شوند، تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند. همچنین مدارس نوساز، بزرگ و با دسترسی آسان به طرح اسکان نوروزی اختصاص می‌یابند.