kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۴۲۸۲
تاریخ انتشار : ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۳

اخبار کوتاه از فوتبال

 

هزینه‌های دلاری هنگفت برای بازیکنان خارجی سپاهان
بازیکن خارجی و تازه وارد تیم فوتبال سپاهان با عملکردش تجربه ناکام مورایس در خریدهای خارجی را یادآوری کرد.
تجربه حاصل عملکردی در طول تاریخ است و انسان‌های موفق برای عدم تکرار تجربه‌های ناموفق، درس عبرت‌های تاریخ را فراموش نمی‌کنند، موضوعی که ظاهراً در فوتبال ایران به ویژه در بین تیم‌های متمول کمتر به آن توجه شده است.
در فصل بیست‌وسوم لیگ برتر قانون سقف قرارداد به اجرا درآمد تا در کنار مشکلات اقتصادی مرسوم باشگاه‌های ایرانی، قانون اجازه هزینه‌کرد مبلغ و میزان مشخصی بودجه به هر تیم لیگ برتری بدهد. در ابتدای فصل جاری میزان بودجه سپاهان 325 میلیارد تومان به سازمان لیگ اعلام شد و این باشگاه چندین مرتبه به دلیل عدم رعایت قانون سقف بودجه برای استفاده از بازیکنانش با مشکل مواجه شد.
همسو با این موارد، کارنامه مورایس سرمربی پرتغالی سپاهان حاکی از اشتباهات مکرر در اعلام لیست مازاد و انتخابات بازیکنان خارجی است، مواردی که بارها از سوی پیشکسوتان و کارشناسان فوتبال گوشزد شده است.
پیش از این حسین چرخابی در روز 25 تیر ماه سال جاری به تسنیم اظهار داشته بود: «سپاهان مصالح خوب را خریده و گران هم خریده است. سال گذشته وقتی هفته دوم و سوم بازی‌های لیگ برتر تمام شد، اعلام کردم بازیکنان خارجی سپاهان به کار این تیم نمی‌آیند. سپاهان یا هر تیم دیگری که قصد جذب بازیکن خارجی دارد، باید بازیکنی بگیرد که یک سر و گردن بالاتر از نفرات ایرانی باشد.»
سپاهان پیش از عیسی عباس در همکاری با مورایس شش بازیکن خارجی به خدمت گرفته است که پنج مورد آن کمک حال طلایی‌پوشان نبودند. در زیر اشاره‌ای به آنها خواهد شد:
در روز نوزدهم بهمن ماه سال جاری خبر رسمی انتقال عیسی عباس وینگر غنایی به سپاهان منتشر شد و به گفته مدیران سپاهان سرمربی پرتغالی از میان بازیکنان پیشنهادشده فقط بازیکن غنایی را پسندیده بود، بازیکنی که با هزینه ارزی به باشگاه اصفهانی آمد، اما در سه مسابقه اخیر تیمش صرفاً بازیکنی ذخیره‌نشین بوده است. باید دید این بازیکن در دیدارهای پیش رو می‌تواند باری از روی دوش تیمش بردارد یا اینکه راه امثال نیلسون جونیور، رناتو و.... را خواهد رفت.
اوسمار: دنبال هر مهاجمی نیستیم
سرمربی پرسپولیس در مورد دیدار با نفت و گاز گچساران در جام حذفی گفت: جام‌های حذفی همیشه سورپرایزهایی دارند و در این فصل هم اتفاقاتی داشتیم. اوسمار ویرا، سرمربی پرسپولیس در نشست خبری پیش از این بازی اظهار کرد: فصل پیش در جام حذفی قهرمان شدیم. جام‌های حذفی همیشه سورپرایزهایی دارند و در این فصل هم اتفاقاتی داشتیم. به خاطر همین سورپرایزها و اتفاقاتی که در ۹۰ دقیقه می‌افتد، مردم عاشق فوتبال هستند. او ادامه داد: تیم ما در دو، سه بازی اخیر شکل خوبی در بازی کردن پیدا کرده است. بازی‌هایی را شروع می‌کنیم که باید در ۹۰ دقیقه نتیجه بازی را دربیاوریم. تیم نفت گچساران فوتبال بازی می‌کند و تماشاگران این بازی را دوست خواهند داشت. امیدوارم بازی خوبی انجام بدهیم و نتیجه به نفع ما رقم بخورد.
اوسمار در مورد جذب بازیکن خارجی و اینکه درویش گفته درخواستی نداشته است، گفت: در مورد چیزی که درباره درویش می‌گویید، نظر نمی‌دهم. دنبال هر مهاجمی نیستیم بلکه کسی را می‌خواهیم که به ما کمک کند. نمی‌خواهیم هر مهاجمی که در بازار آزاد است جذب کنیم. باید یک بازیکن آزاد طبق شرایطی که داریم جذب کنیم.
آخرین اخبار از نقل و انتقالات لیگ برتر
* باشگاه مس رفسنجان که پس از سرمربیگری محرم نویدکیا در این تیم با رضا دهقانی و سعید واسعی قرارداد بست، دیروز آخرین خریدشان را به‌عنوان سهمیه آزاد معرفی کردند تا لیست نفرات بزرگسال را هم تکمیل کنند. محمدرضا مهدی‌زاده که تجربه بازی در سپاهان زیر نظر محرم نویدکیا را داشته، با نظر این سرمربی و عقد قرارداد رسما به مس رفسنجان پیوست و آخرین خرید این تیم لقب گرفت.
* امیرمحمد رزاقی‌نیا‌ هافبک یزدی و میانی تیم فوتبال نوجوانان کشورمان با عقد قراردادی به مدت دو سال و نیم به تیم گل‌گهر سیرجان پیوست.رزاقی‌نیا سابقه بازی در جام جهانی زیر ۱۷ سال را در کارنامه دارد و از او به‌ عنوان یکی از ستاره‌ها و پدیده‌های نسل آتی فوتبال ایران یاد می‌شود.وی در چهار بازی اخیر خود در تیم ملی نوجوانان در جام جهانی زیر ۱۷ سال دو گل به ثمر رسانده است.