kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۴۲۵۷
تاریخ انتشار : ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۵

مخبر خواستار بسیج همه‌جانبه دستگاه‌های اجرائی برای کمک به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان شد

معاون اول رئیس‌جمهور در تماس‌های تلفنی جداگانه با وزیر کشور و استاندار سیستان و بلوچستان، آخرین وضعیت سیل اخیر در این استان را بررسی کرد و بسیج همه‌جانبه امکانات و دستگاه‌های اجرائی و امدادرسان برای کمک به حادثه دیدگان را خواستار شد.
 
 
 
محمد مخبر، معاون اول رئیس‌جمهور عصر شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ در این ارتباط‌های تلفنی با اشاره به گزارش‌های واصله و حضور مسئولان ارشد دولت در آن استان، ارزیابی دقیق مناطق سیل‌زده و امکانات لازم برای امدادرسانی و اسکان اضطراری حادثه‌دیدگان را ضروری دانست و از مسئولان اجرائی استان خواست نیازهای ضروری جهت پشتیبانی و رفع کمبودهای احتمالی را هرچه زودتر گزارش کنند.
به گزارش ایرنا، وی با توجه به پیش‌بینی‌های جدید برای بارش در روزهای آینده، آمادگی همه دستگاه‌های اجرائی و امدادی و استان‌های معین را خواستار شد و بر ضرورت تخلیه روستاهای در معرض خطر و پیشگیری از هرگونه تلفات جانی تأکید کرد.
مخبر با اشاره به ضرورت بهره‌گیری بیشتر از امداد هوائی با توجه به گستردگی منطقه، اتصال سریع خطوط برق‌رسانی، ترمیم راه‌های مواصلاتی و تامین ماشین‌آلات موردنیاز، از صدور دستورات لازم به وزرا و مسئولان مربوطه برای پشتیبانی بیشتر خبر داد.
معاون اول رئیس‌جمهور همچنین ارزیابی سریع خسارات احتمالی را پس از بازگشت به حالت عادی ضروری دانست تا هیئت دولت در جهت جبران خسارات وارده به زیرساخت‌ها و اموال مردم اعتبارات لازم را تصویب کند.
همچنین در این تماس‌های تلفنی، وزیر کشور و استاندار سیستان و بلوچستان گزارشی از آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده ارائه کردند.
بارندگی‌های شدید و طغیان رودخانه‌ها در چند روز اخیر راه ارتباطی چندین مسیر اصلی، فرعی و روستایی در جنوب سیستان و بلوچستان را بسته است که بازگشایی مسیرها از ابتدای شروع سیلاب در این مناطق آغاز شده است.