kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۴۱۳۰
تاریخ انتشار : ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۹
وزارت جهادکشاورزی:

3 برابر نیاز کشور در انبارها گوشت قرمز موجود است

 
 
به گفته قائم‌مقام وزیرجهاد کشاورزی انبارها پر از گوشت است و هر ایرانی اگر سه برابر معمول هم مصرف کند کاملا تأمین شده است.
به گزارش خبرگزاری فارس، کاظم خاوازی از تامین گوشت قرمز بیش از سه برابر نیاز کشور خبر داد و افزود: مجموع کالاهای اساسی مورد نیاز شب عید و ماه مبارک رمضان تامین شده و نگرانی وجود ندارد. روزانه 200 تا 300 تن گوشت گوسفندی و گوساله تا پایان ماه رمضان وارد می‌شود. 
به گفته مسئولان وزارت جهاد کشاورزی واردات نهاده در سال جاری بهبود پیدا کرده و بیش از یک میلیون تن در سامانه بازارگاه آماده عرضه است. دامداران هم از کاهش قیمت نهاده نسبت به نرخ مصوب خبر ‌می‌دهند.
خرید حمایتی 15 هزار تن مرغ منجمد از مرغداران
همچنین به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، حسین شیرزاد؛ مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور گفت: برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی با توجه به روند افزایش تولید جوجه‌ریزی و امکان کاهش قیمت مرغ زنده و گوشت مرغ، ۱۵ هزار تن مرغ منجمد از مرغداران برای حمایت از آنها و تامین ذخایر استراتژیک خریداری شده که ارزش مرغ منجمد خریداری شده 1200 میلیارد تومان است.
او افزود: این سیاست‌های حمایتی در جهت ارتقای امنیت تولید در جامعه مرغداران تا زمانی که مازاد تولید مرغ در کشور وجود داشته باشد به طور مستمر و نظام‌مند صورت می‌گیرد و همچنین به منظور حمایت از جوجه‌ریزی مطلوب در ماه‌های آتی نیز «قرارداد خرید آتی تولید مرغ» به استان‌ها ابلاغ شده که نسل جدیدی از قراردادهای هوشمند محسوب می‌شود.