kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۳۹۷۴
تاریخ انتشار : ۰۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۹
بدون داشتن تخصص انجام می‌شود

دخالت‌های سرپرست اصلاح‌طلب دفتر نیکبخت در امور تخصصی وزارت جهاد کشاورزی

خبرهای رسیده از وزارت جهاد کشاورزی حاکی است، برخی معاونان وزیر جهاد از دخالت‌های رمضان‌نژاد؛ سرپرست اصلاح‌طلب وزارتی دفتر نیکبخت در امور کارشناسی انتقاد دارند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در حالی حدود هشت ماه از سرپرستی شاهرخ رمضان‌نژاد در حوزه وزارتی جهاد کشاورزی می‌گذرد که دو نهاد نظارتی در داخل و خارج دولت با تایید مدیرکلی وی مخالف هستند.
با این حال خبر می‌رسد که برخی معاونان وزیر جهاد کشاورزی از دخالت‌های رمضان نژاد در امور کارشناسی هم ناراضی هستند و گله دارند. ظاهرا برخی گزارش‌های کارشناسی و فنی که از طرف معاونت‌های مختلف برای اظهارنظر و امضای وزیر جهاد کشاورزی به دفتر وی ارسال می‌شود قبل از اینکه به رویت شخص وزیر برسد با نظر سرپرست دفتر وزیر که احتمالا تخصص فنی درباره موضوع مورد نظر هم ندارد مورد ارزیابی و بعضا رد قرار می‌گیرد که می‌تواند اقدامات اصلاحی معاونت‌ها در حوزه کشاورزی را تحت‌الشعاع قرار بدهد.
مدیر نزدیک به مخالفان خودکفایی
گفتنی است، شاهرخ رمضان‌نژاد چهره شناخته‌شده جریان اصلاح‌طلب که اوایل دهه 80 عضو شورای شهر و سخنگوی جبهه اصلاح‌طلبان، در دولت حسن روحانی و وزارت حجتی مدیرکل روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی، در دولت دوم حسن روحانی با حکم رئیس‌جمهور وقت رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و در سال 97 با حکم عیسی کلانتری (مخالف سرسخت خودکفایی کشاورزی) عضو شورای مرکزی خانه کشاورز شده بود در دولت رئیسی هم مشاور وزیر و سرپرست حوزه وزارتی، دبیر قرارگاه امنیت غذایی و همچنان رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی با حکم رئیس‌جمهور سابق هست و با این پست‌‌های کلیدی علی‌الظاهر همه کاره وزارت حساس جهاد کشاورزی و البته بخش خصوصی است.
بخش عمده انتصاب‌ها در وزارت جهاد کشاورزی از جریان سیاسی اصلاح‌طلب و با اعمال نظر و پیگیری رمضان‌نژاد انجام شده و مهم‌تر اینکه بخش عمده مکاتبات مهم در حوزه وزارت جهاد کشاورزی که باید توسط شخص وزیر انجام شود توسط سرپرست حوزه وزارتی انجام شده است که صدای یکی از نهادهای مهم نظارتی را هم درآورده و در این خصوص مکاتبه رسمی با وزیر انجام شده است.
مخالفت نهادهای نظارتی
پیگیری‌ها حاکی است، با گذشت حدود هشت ماه از سرپرستی رمضان‌نژاد در حوزه وزارتی دفتر وزیر جهاد کشاورزی که از مهلت قانونی مجاز بیشتر شده است دو نهاد مهم نظارتی در داخل و خارج دولت که باید تاییدیه برای صدور حکم مدیرکلی وی صادر می‌کردند با صدور این تاییدیه مخالفت کردند و بر اساس روال، باید فرد دیگری منصوب شود.
گفتنی است، شاهرخ رمضان‌نژاد در امور انتصابات ملی و استانی و همچنین امضای برخی مکاتباتی که باید توسط وزیر امضا شود دخالت می‌کند که موجب اعتراض یک نهاد مهم نظارتی شده و در این خصوص مکاتبه رسمی با وزیر انجام شده است.