kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۳۸۲۷
تاریخ انتشار : ۰۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۲
سردار سلامی:

فلسفه ظهور، حکومت مستضعفان بر عالم است

 

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی ایران با فلسفه ظهور آغاز شد و فلسفه ظهور، حکومت مستضعفان بر زمین است.
سردار سلامی عصر شنبه در اجتماع زائران و مجاوران حضرت ولی عصر(عج) در مراسم «حریفت منم» در مسجد جمکران‌، ضمن تبریک فرارسیدن سالروز ولادت حضرت ولی‌عصر(عج)، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران با فلسفه ظهور آغاز شد و فلسفه ظهور، حکومت مستضعفان بر زمین است و از آن روزی که انقلاب اسلامی ایران با تدبیر امام خمینی(ره) درخشید؛ بیرق اسلام در جهان برافراشته شد و عظمت مسلمانان که توسط کفار و مشرکان به یغما رفته بود به مسلمانان
بازگشت.
وی ادامه داد: با پیروزی این انقلاب الهی عَلم‌های جهاد در برخی کشورها برافراشته شد و برخی آنها از سیطره سیاسی، امنیتی، فرهنگی و اقتصادی بیگانگان آزاد شند و بانگ آزادی و عدالت در آنها پیچید و فضائل الهی و اسلامی در آنها جاری
شد.
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه با پیروزی انقلاب ایران طواغیت از این جامعه رخت بر بستند و حکومت الهی بر این سرزمین حاکم شد، گفت: هرگاه نور خدا در بخشی از زمین جلوه‌گر می‌شود کافران، مشرکان و منافقان نمی‌توانند این تجلی و درخشش را ببینند و می‌خواهند این نور را خاموش کنند؛ این انقلاب زمینه‌ساز عصر ظهور و جریانی حقیقی در عالم است که در برابر صف‌آرایی‌های دشمنان در همه ابعاد ایستاده و امروز به فرموده رهبر معظم انقلاب به قله نزدیک است.
سلامی ادامه داد: دشمنان ایران تمام شئون زندگی ملت را به میدان جنگ تبدیل کردند تا حکومتی مبتنی بر اسلام و بدون وابستگی به آنان بر روی زمین باقی نماند.
وی با تاکید بر اینکه دشمنان همه توان خود را به کار بستند تا ملت ایران از راهی که آمدند خسته و پشیمان شوند، ابراز کرد: آنها همه راه‌ها را رفتند ولی با اتحاد و انسجام ملت ایران به در بسته خوردند، کشور ما سرزمین امام زمان(عج) است و ایشان نائب خود را یاری می‌دهند.
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه دشمنان هیچ‌گاه از سر مسلمانان دست بر نمی‌دارند، گفت: امروز جنایات دشمنان در فلسطین را می‌بینیم، آنها می‌خواهند با کشتن کودکان، زنان و مردم بی‌دفاع برای خود پیروزی کسب کنند؛ ولی مردم غزه با مشق اتحاد و مقاومت به عالم اعلام کردند که همزیستی با رژیم صهیونیستی امکان‌پذیر نیست. ما به پیروزی این عزیزان ایمان داریم و می‌دانیم نصرت الهی با مؤمنینی است که در این جنگ نابرابر دست از مقاومت بر نمی‌دارند.
سلامی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ملت ایران در حال آماده شدن برای خلق حماسه سیاسی دیگری هستند، گفت: دشمنان تلاش می‌کنند مردم را از حضور در پای صندوق‌های رای منصرف کنند؛ ولی ملت می‌دانند که این نبردی سیاسی بین ما و دشمنان ماست که خواهان از بین رفتنمان هستند و می‌خواهند ما را از اسلام جدا کرده و اراده ما را از بین ببرند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: روز جمعه باشکوه‌ترین حماسه سیاسی در ایران خلق خواهد شد و ملت بار دیگر مشتی محکم بر دهان دشمن خواهند کوبید و نشان می‌دهند که برای خواست دشمن ذره‌ای ارزش قائل نخواهند بود.
در مراسم  «حریفت منم»، زائران مسجد مقدس جمکران در آستانه شب نیمه شعبان با فریادهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل انزجار خود را از جنایات رژیم جعلی صهیونیستی علیه مردم بی‌دفاع غزه فریاد زدند.
به گزارش ایرنا از مرکز اطلاع‌رسانی مسجد مقدس جمکران، اجرای سرودهای حماسی مقاومت، همخوانی سرود سلام فرمانده، سخنرانی عربی یکی از مجاهدان فلسطینی و قرائت زیارت آل یاسین از دیگر قسمت‌های این آیین باشکوه
بود.
حجت‌الاسلام پناهیان: انتخابات فرصتی برای قدرت‌نمایی سیاسی کشور است
حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان در مسجد مقدس جمکران، اظهارکرد: زمانی که حضرت مهدی(عج) ظهور کنند بدون مردم حکومت نخواهند کرد و حضور مردم تنها با مسئولیت‌پذیری محقق می‌شود.
وی درخصوص یاری و کمک مردم در راه امام زمان (عج) گفت: ما باید ثابت کنیم با مسئولیت‌پذیری پای حکومت امام زمان (عج) هستیم و به یاری و کمک حضرت مهدی(عج) می‌رویم؛ جوانان عراق، سوریه، لبنان و غزه نمونه‌هایی از احساس مسئولیت
هستند.
پناهیان افزود: امروز ما باید برای این نظام و مملکت احساس مسئولیت کنیم و به فکر افزایش قدرت کشورمان باشیم؛ باید با شرکت در انتخابات آینده کشورمان را رقم بزنیم و مسئولیت‌پذیری خود را ثابت کنیم.
استاد حوزه و دانشگاه، انتخابات را فرصتی برای قدرت‌نمایی سیاسی کشور دانست و گفت: ما نباید این فرصت را از دست دهیم بلکه باید با اتحاد و همبستگی ناتوانی و شکست دشمن را باری دیگر اثبات کنیم‌.
به گزارش مهر، وی با اشاره به اینکه نیمه شعبان فرصتی برای آشنایی و افزایش معرفت خود نسبت به امام عصر (عج) است، اظهار کرد: شکوه حماسه نیمه شعبان باید به ملل مختلف معرفی شود.