kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۳۷۲۳
تاریخ انتشار : ۰۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۹
سخنگوی آتش‌نشانی تهران:

اتصالی سیم برق، علت اصلی آتش‌سوزی بیمارستان گاندی بود

 
 
 
سخنگوی آتش‌نشانی تهران اعلام کرد: کارشناسان متخصص سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بررسی تمامی شواهد و آثار موجود، اتصالی سیم برق را به عنوان دلیل وقوع این حادثه اعلام کردند.
سیدجلال ملکی درباره علت اصلی وقوع حریق در بیمارستان گاندی به ایسنا گفت: عصر روز پنجم بهمن‌ماه امسال بود که وقوع آتش‌سوزی در بیمارستان گاندی به آتش‌نشانی تهران اعلام شد و بیش از ۱۰ ایستگاه و گروه نجات به محل اعزام شدند. خوشبختانه با اقدامات انجام‌شده بیماران بدون کمترین آسیب‌دیدگی از محل خارج شدند و این آتش‌سوزی علی‌رغم گستردگی که داشت، بدون مورد مصدوم و فوتی به پایان رسید.
ملکی ادامه داد:‌ پس از اطفای حریق، بررسی‌ها برای یافتن علت این حادثه آغاز و چندین جلسه کارشناسی نیز برای بررسی موضوع برگزار شد. در نهایت کارشناسان متخصص سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بررسی تمامی شواهد و آثار موجود، اتصالی سیم برق را به عنوان دلیل وقوع این حادثه اعلام کردند.
وی درباره اینکه پیش‌تر گفته شده بود که یک ته‌سیگار موجب حریق بیمارستان گاندی شده است، بیان داشت: این موارد جزو شایعات بود که نباید به آن توجه کرد. کارشناسان آتش‌نشانی پس از ساعت‌ها بررسی و بازدید از محل، علت حادثه را اتصالی سیم برق تشخیص داده و اعلام کردند. در واقع اتصالی سیم برق در یک انبار حدوداً ۲۰ متری در طبقه ۱۶ بیمارستان رخ داده و موجب آتش‌سوزی شده است. شعله‌های آتش از این محل با کندسوزی به نمای ساختمان سرایت کرده بود. پس از آن آتش از طریق نما با سرعت بیشتری رشد پیدا کرد و به دیگر بخش‌ها و طبقات این بیمارستان نیز سرایت کرد.