kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۳۷۰۱
تاریخ انتشار : ۰۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۴
خطیب جمعه تهران:

وزارت اطلاعات دژ محکمی در برابر انواع تهدیدات است

 
 
 
امام جمعه موقت تهران گفت: وزارت اطلاعات در جمهوری اسلامی ایران دژ محکمی در برابر انواع تهدیدات‌های سیاسی، نظامی، فرهنگی و... است و به یکی از قدرت‌های بزرگ اطلاعاتی در منطقه و جهان تبدیل شده است و مزیت آن اخلاص، تدین و روحیه جهادی آنهاست.
حجت‌الاسلام و المسلمین محمدجواد حاج‌علی‌اکبری در خطبه‌های نماز جمعه تهران که در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به فضیلت شب نیمه شعبان، ادامه داد: شب نیمه ماه معظم شعبان پس از لیله‌ًْالقدر از همه شب‌های دیگر بافضیلت‌تر است.
به گزارش مهر، امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: امسال نیمه ماه معظم شعبان را در حالی جشن می‌گیریم که بزرگ‌ترین انقلاب اسلامی معاصر بر اساس آموزه‌های مهدویت به چهل و پنجمین سال پیروزی رسیده است.
وی با بیان اینکه در حالی نیمه شعبان را جشن می‌گیریم که کشتی مکاتبی که مدعی نجات بشریت بودند، به گل نشسته است، افزود: پرچم ولایت فقیه که عنوان نایب امام زمان را دارد، بر تارک ایران برافراشته است.
راهپیمایی ۲۲ بهمن ترکیبی از حماسه و عقلانیت بود
حجت‌الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری با بیان اینکه از حضور ملت عزیزمان در راهپیمایی ۲۲ بهمن تشکر می‌کنیم، بیان داشت: پس از ۲۲ بهمن خداوند بارش الهی را به مردم هدیه داد و امیدواریم در آینده هم از نعمت‌های الهی بهره‌مند باشیم.
امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه مردم ما سزاوار هر نوع خدمتی هستند، تصریح کرد: راهپیمایی ۲۲ بهمن ترکیبی از حماسه و عقلانیت بود.
وی با بیان اینکه انتخابات یکی از برترین مسئولیت‌های اجتماعی است که بر عهده ماست، افزود: انتخابات پیش رو یک آوردگاه بزرگ برای همگان است.
امروز همه دشمنان علیه انتخابات بسیج شده‌اند
حجت‌الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری تصریح کرد: کل جریان ضد انقلاب و ایران با سوابق تاریک و سیاه خود در زیر پرچم کفر و استکبار جهانی، پرچم مقابله با انتخابات را در دست گرفته‌اند. بیش از ۵۰۰ شبکه تلویزیونی علیه برگزاری انتخابات کار می‌کنند. امروز همه دشمنان علیه انتخابات بسیج شده‌اند.
امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: امیدواریم در جمعه آینده که جمعه وحدت نیز است، مردم یک بار دیگر صفحه دیگری از حماسه بزرگ دشمن‌شکن را خلق کنند.
وی گفت: به لطف خداوند، مسابقات بین‌المللی قرآن کریم به خوبی برگزار شد و رایحه دل انگیز قرآن کریم در کشور ما به برکت انقلاب اسلامی استشمام
می‌شود.
حجت‌الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری با اشاره به نامگذاری هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) همزمان با نیمه شعبان، بیان داشت: همزمان با روز نیمه شعبان، کارکنان وزارت اطلاعات این مدال افتخار را از امام بزرگوار دریافت کردند. امروز وزارت اطلاعات در جمهوری اسلامی ایران دژ محکمی در برابر انواع تهدیدات‌های سیاسی، نظامی، فرهنگی و... است و به یکی از قدرت‌های بزرگ اطلاعاتی در منطقه و جهان تبدیل شده است و مزیت آن اخلاص، تدین و روحیه جهادی آنهاست. عزیزان در وزارت اطلاعات از فناوری‌های جدید بهترین استفاده را می‌کنند تا جایی که این فناوری‌ها را بومی کرده‌اند و در برابر تهدیدات ایستاده‌اند که نمونه بارز آن عملیات پیچیده شناسایی و رهگیری عوامل دشمن در ۲۸ کشور جهان است.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به مسئله غزه، گفت: غزه مسئله اول جهان اسلام است. پس از ۱۴۰ روز جنگ، غزه به نمایشگاهی بزرگ از شکست‌های استکبار جهانی تبدیل شده است. رژیم غاصب در ۷۵ سال در عمر کثیف خود هیچ وقت چنین ضربه‌ای را تجربه نکرده بود.
دیگر چیزی به نام رژیم صهیونیستی واقعیت خارجی ندارد
و این رژیم دچار مرگ مغزی شده است
وی یادآور شد: دیگر چیزی به نام رژیم صهیونیستی واقعیت خارجی ندارد و این رژیم دچار مرگ مغزی شده است و به زور تنفس مصنوعی و ارسال سلاح و تبلیغات رسانه‌ای، این پیکر متعفن را نگهداری می‌کنند لذا این نمایش به جایی نخواهد رسید. حجت‌الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری عنوان کرد: آنچه از کشتار و جنایت جنگی و تخریب زیرساخت‌های غزه اتفاق می‌افتد، محصول مشترک کمپانی لیبرال دموکراسی غرب و مجامع مفلوک بین‌المللی و سکوت خیانت بار دولت‌های به اصطلاح اسلامی است. ایستادگی مردم مقتدر و مظلوم غزه نه فقط باعث عزت خود مردم غزه، اسلام و محبوبیت قرآن کریم شده بلکه برای مردمان گرفتار در چنبره استعمار فکری نظام سلطه یک بیداری فطری عمومی را با خود به همراه داشته است.
امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: امروز حمایت از ملت فلسطین به نماد روشنفکری در جهان تبدیل شده است.
حجت‌الاسلام پورسیدآقایی:
 انتظار راستین با فرش قرمز دشمن
و با تفکرات شیعه انگلیسی همراه نیست
حجت‌الاسلام سیدمسعود پورسیدآقایی، رئیس ستاد مرکزی هماهنگی اعیاد شعبانیه، پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران طی سخنانی بیان داشت: همه ما در برابر سرنوشت خودمان و سرنوشت دیگران مسئولیم و انتظار یعنی بار مسئولیت و به همین دلیل انتظار را باید نوعی جهاد و مشارکت در تعیین سرنوشت دانست. مگر می‌شود شیعه امام مهدی(عج) باشیم و به غدیر اعتقاد داشته باشیم ولی در انتخابات شرکت نکنیم یا نسبت به سرنوشت مظلومان بی‌تفاوت باشیم یا چشمان خود را به روی جنایات رژیم صهیونیستی ببندیم؟
انتظار با مقاومت آمیخته شده است
به گزارش ایکنا، وی خاطرنشان کرد: انتظار راستین با فرش قرمز دشمن و با تفکرات شیعه انگلیسی همراه نیست و به طور کلی مفهوم انتظار با مقاومت آمیخته شده و جوان ما اگر بداند اندیشه انتظار چقدر آثار دارد و باعث هویت می‌شود قطعاً قدر آن را می‌داند.
رئیس ستاد مرکزی هماهنگی اعیاد شعبانیه اظهار داشت: آنچه که اسلام را از کفر و اسلام راستین را از اسلام دروغین جدا می‌کند التزام به اندیشه مهدویت و مفهوم انتظار است.
حجت‌الاسلام پورسیدآقایی با بیان اینکه این کشور شیعه‌خانه حضرت مهدی(عج) است، گفت: خدا نگذرد از کسانی ‌که با زراندوزی، فساد، زندگی تجملاتی و ایجاد فضای بدبینی و یأس به این شیعه‌خانه
خیانت می‌کنند.