kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۳۶۰۴
تاریخ انتشار : ۰۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۶
سرپرست سازمان تعاون روستایی اعلام کرد

آماده‌سازی ۲۰ هزارتن میوه شب عید

 
سرپرست سازمان تعاون روستایی گفت: حدود 20 هزار تن میوه برای شب عید جهت توزیع آماده و حدود 900 تن خرما هم برای ماه رمضان تأمین کردیم.
به گزارش ایسنا، «ایوب فصاحت» با بیان اینکه امسال حدود 20 هزار تن میوه برای شب عید برای توزیع آماده و برای استان‌ها ارسال شده و در انبارها نیز ذخیره شده است، گفت: بیش از 20 هزار تن ذخایر استراتژیک و ملی نیز داریم که اگر ضرورتی پیدا کرد بتوانیم در مواردی، این ذخایر را برای تنظیم قطعی بازار ارسال کنیم.
وی افزود: رئیس‌جمهوری و وزیر جهادکشاورزی امسال تاکید ویژه‌ای بر تثبیت قیمت‌ کالاها برای شب عید و ماه مبارک رمضان داشتند. ستادی در وزارت جهاد تشکیل شده که این موضوعات را رصد می‌کند. سازمان تعاون روستایی هم یکی از اعضای آن ستاد است که تلاش‌های خود را در تنظیم میوه شب عید و خرمای ماه رمضان انجام داده‌است.
سرپرست سازمان تعاون روستایی در ادامه گفت: حدود 900 تن خرما برای ماه رمضان تامین کردیم. حدود 500 تن ذخیره احتیاطی برای خرما آماده شده که اگر ضرورت داشت به نقاط مختلف ارسال کنیم و در نهایت مشکلی در تنظیم بازار میوه شب عید و خرمای ماه رمضان با قیمت‌های مناسب نخواهیم داشت.
به گفته فصاحت، قیمت‌هایی که در حال حاضر در بازار مشاهده می‌شود به هیچ وجه افزایش پیدا نخواهد کرد. خرما را حداقل با 15 درصد زیر قیمت بازار عرضه خواهیم کرد.
وی همچنین اضافه کرد: معمولا این‌گونه است که در سه روز آخر سال عرضه میوه تنظیم بازاری صورت می‌گیرد و بیشترین عرضه نیز در دو روز آخر سال است. فقط هم سیب و پرتقال است.
فصاحت عنوان کرد: اگر امسال ضرورتی احساس کنیم و شیب افزایش قیمت مشاهده شود از دهم اسفندماه عرضه را شروع می‌کنیم. البته سازمان‌های میوه و تره‌بار شهرداری‌های کل کشور در این طرح مشارکت دارند. برآورد می‌کنیم مشکل خاصی در این موضوعات نداشته باشیم.
وی در ادامه گفت: میوه‌های تنظیم بازاری را نیز با 15 درصد زیر قیمت بازار عرضه می‌کنیم. عرضه نیز در شهرها در میادین‌ میوه و تره‌بار و مکان‌هایی که شهرداری‌ها موظفند در اختیار سازمان تعاون روستایی قرار دهد، صورت می‌گیرد. همچنین در خارج از شهرها نیز روستا بازارهایی داریم که در طول سالیان قبل شناخته شده و در آنها عرضه صورت می‌گیرد.
سرپرست سازمان تعاون روستایی، تصریح کرد: برنامه داریم توزیع خرما را یک هفته قبل از شروع ماه مبارک رمضان در اختیار فروشگاه قرار دهیم تا توزیع آن شروع شود.
 واردات 2000 تن گوشت گوسفندی منجمد
به گزارش فارس، «کاظم خاوازی»، قائم ‌مقام وزیر جهاد کشاورزی گفت: 2000 تن گوشت گوسفندی منجمد وارد شده و آماده ترخیص است و به قیمت کیلویی 230 هزار تومان و قطعات پر مصرف مانند ران و سردست هم کیلویی 260 هزار تومان عرضه خواهد شد.