kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۳۵۲۷
تاریخ انتشار : ۰۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۴
هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال ایران

سه امتیاز حیاتی برای پرسپولیس و تراکتور حساس‌ترین بازی در ورزشگاه خالی آزادی برگزار می‌شود

پرسپولیس و تراکتور در شرایطی امروز مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند که سرخپوشان برای خروج از شرایط نامناسب نیاز مبرم به 3 امتیاز این بازی دارند.

 

سرویس ورزشی-
مسابقات هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال از امروز چهارشنبه با انجام ۴مسابقه آغاز می‌شود که در مهم‌ترین مسابقه پرسپولیس در ورزشگاه خالی آزادی به مصاف تراکتور تبریز می‌رود. این بازی یکی از حساس‌ترین و مهم‌ترین بازی‌های دور برگشت است که بدون حضور تماشاگران و در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی برگزار می‌شود. پرسپولیس هفته قبل بد بازی نکرد اما تک گل سه امتیازی که با اشتباه بیرانوند و به زیبایی زده شد اوسمار سرمربی برزیلی و پرسپولیس را بیش از قبل در فشار هواداران قرار داد. پرسپولیس و اوسمار شاید خوش شانس هستند که بازی بدون تماشاگر است چون احتمال داشت در صورت گل خوردن یا حتی مساوی خانگی مورد اعتراض شدید قرار بگیرند.
بازی رفت را پرسپولیس یک بر صفر برد ولی بازی برگشت حکایت دیگری دارد. تراکتور اکنون با ۲۸ امتیاز در رده چهارم جدول ایستاده است.پرسپولیس شاید در این بازی حساس بیرانوند سرماخورده را همراه نداشته باشد که در آن صورت ممکن است دروازه‌بان جوان در‌ون دروازه‌ قرار بگیرد! امید عالیشاه کاپیتان پرسپولیس امروز دیگر‌ محروم‌ نیست و می‌تواند مقابل پرسپولیسی‌های سابق مثل شجاع خلیل‌زاده، مهدی عبدی، مهدی شیری و سیامک نعمتی قرار بگیرد.
تقابل مربیانی از برزیل و اسپانیا بازی را جذاب خواهد کرد هرچند شاید برزیلی‌ها کمتر مربیان مطرح‌ و تراز اولی در سطح فوتبال جهان باشند اما اوسمار فعلا هدایت یکی از بزرگ‌ترین باشگاه‌های آسیا را برعهده گرفته است. تنها نقطه تاریک تقابل قرمز پوشان تهران و تبریز نبود تماشاگر است. پرسپولیس در صورت برد به طور موقت به رده دوم جدول لیگ صعود می‌کند اما در صورتی‌که برنده نشود فاصله امتیازی‌اش با استقلال صدرنشین بیشتر خواهد شد که باعث گلایه بیشتر پرسپولیسی‌‌ها از باشگاه و سرمربی برزیلی است.
نساجی مازندران- مس رفسنجان
نساجی با سرمربی اسپانیایی خود دور برگشت را با یک مساوی خارج از خانه مقابل پیکان شروع کرد و مس رفسنجان هم با محرم نویدکیا اولین امتیازش را در خانه مقابل هوادار گرفت تا با ۱۶ امتیاز روی پله دهم جدول لیگ بایستد چهار پله بالاتر از نساجی. هر دو تیم به دنبال برد خواهند بود نساجی می‌خواهد هواداران ناراضی‌اش را خوشحال کند و مس هم تصور می‌کند توانایی بردن تیم شهر خسته را دارد تا حداقل دهمی خود را در جدول لیگ تثبیت کند. بازی رفت دو تیم یک بر یک مساوی شد. نساجی برای حضور هواداران در ورزشگاه مسابقه را رایگان اعلام کرده تا با حمایت تماشاگرانش به برد برسد.
استقلال خوزستان- آلومینیوم اراک
آخرین تیم جدول لیگ میزبان آلومینیوم اراکی است که گربه سیاه پرسپولیس لقب گرفته است! اراکی‌ها هفته گذشته با یک‌سوپرگل پرسپولیس را شکست دادند تا با ۲۵ امتیاز در رده هشتم جدول لیگ بایستند و در صورت برد در بازی امروز شانس صعود سه پله‌ای در جدول دارند. استقلال خوزستان برای بقا خود را تقویت کرده و یک مدافع ازبکستانی و یک مهاجم عراقی خریده و هفته قبل هم شمس آذر را در قزوین متوقف کرد.بازی رفت دو تیم را آلومینیوم برده اما استقلال خوزستان اکنون تیمی متفاوت‌تر از نیم فصل نخست است و راحت امتیاز از دست نمی‌دهد.
گل گهرسیرجان- پیکان تهران
رقابت تیم‌های ششم و سیزدهم جدول لیگ تماشایی خواهد بود. گل گهر ۲۶ امتیاز و پیکان ۱۲ امتیاز دارد. تیم تهرانی در منطقه خطر است زیرا فقط ۳ امتیاز با آخرین تیم جدول فاصله دارد و کارش در کویر سخت خواهد بود. تیم رضا عنایتی فقط ۹ گل در ۱۶ بازی زده و فردا بعید است برای بردن به مصاف حریف برود حریفی که ۱۸ گل زده است. مسابقه رفت دو تیم بدون گل به پایان رسید اما گل گهر در خانه ۳ امتیاز را می‌خواهد. پیکان هفته قبل در خانه مقابل نساجی متوقف شد و گل گهر در اهواز فولاد را شکست داد.
برنامه کامل دیدارهای هفته هجدهم به این شرح است:
چهارشنبه 2 اسفندماه
* گل گهر سیرجان................................... پیکان (ساعت 14:30)
* استقلال خوزستان....................... آلومینیوم اراک (ساعت 16)
* نساجی مازندران.................... مس رفسنجان (ساعت 16:30)
* پرسپولیس............................................. تراکتور (ساعت 17:15)
پنج‌شنبه 3 اسفندماه
* هوادار ....................................... شمس آذر قزوین (ساعت 15)
* نفت آبادان .................................. فولاد خوزستان (ساعت 16)
* ملوان .................................................. استقلال (ساعت 17:15)
نامشخص
* سپاهان ........................................................................... ذوب‌آهن