kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۳۵۱۶
تاریخ انتشار : ۰۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۴
رئیس پلیس راهور فراجا اعلام کرد

«معاینه فنی» شرط پلیس برای سفرهای جاده‌ای نوروز

 

رئیس پلیس راهور فراجا تاکید کرد که در ایام نوروز، خودروهای فاقد معاینه فنی اجازه تردد در جاده‌های کشور را ندارند.
به گزارش ایسنا، سردار سید تیمور حسینی در جلسه کمیته هماهنگی اجرای طرح‌های ویژه ترافیکی نوروز ۱۴۰۳ که با حضور رئیس سازمان مدیریت بحران کشور و نمایندگانی از وزارت بهداشت، سازمان راهداری، اورژانس، جمعیت هلال احمر و... برگزار شد، گفت: در طرح نوروزی ۱۴۰۲ و برابر آمارهای رسمی متأسفانه ۱۲۱۷ نفر درپی تصادفات رانندگی جان خود را از دست دادند که نسبت به سال گذشته افزایش 6‌درصدی را نشان می‌دهد.
حسینی با بیان اینکه ۶۴درصد از علت این تصادفات در ایام نوروز مربوط به خستگی و خواب‌آلودگی و همچنین سرعت بالا بود، افزود: این دو عامل به راحتی قابل پیشگیری است و امیدوارم که رانندگان این موارد را جدی بگیرند. وی با بیان اینکه ۶۸درصد از مصدومیت‌های تصادفات جاده‌ای به دلیل نبستن کمربند ایمنی از سوی سرنشینان در خودروها رخ داده یا تشدید شده است، ادامه داد: بستن کمربند ایمنی برای تمامی سرنشینان خودروها در جاده‌ها الزامی است.
رئیس پلیس راهور با تأکید بر ضرورت کنترل دقیق و جدی معاینه فنی خودروها بیان داشت: در مورد ناوگان عمومی مسافر، ما بازدیدهای فنی را از همه پایانه‌های مسافری خواهیم داشت و از تردد اتوبوس‌هایی که سلامت کامل فنی ندارند، جلوگیری خواهد شد. این حساسیت در مورد خودروهای شخصی هم وجود دارد و در همین راستا هیچ خودرویی بدون معاینه فنی امکان تردد در جاده‌ها را نخواهد داشت. همکاران من این موضوع را کنترل خواهند کرد.