kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۲۹۹۳
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۰
گزارش خبری تحلیلی کیهان
بامداد دوشنبه رژیم صهیونیستی با استفاده از سلاح‌ها و کمک‌های آمریکا، حملات وحشیانه و بی‌سابقه‌ای به رفح، جنوبی‌ترین نقطه غزه که نیمی از فلسطینی‌های ساکن این باریکه به آن پناه آورده‌اند، کرد و ده‌ها زن و کودک و غیرنظامی بی‌گناه را به خاک و خون کشید. شمار شهدای غزه در حال نزدیک شدن به 30هزار نفر است!
 
سرویس خارجی-
 
زنان و کودکان ساکن غزه از دو ناحیه ضربه می‌خورند. یکی از ناحیه رژیم آپارتاید اسرائیل و دیگری، سران کشورهای جهان به ویژه جهان اسلام. قتل‌عام نزدیک به 30هزار نفر طی کمتر از 130 روز، یک رکورد در جنایت است و غرب با حمایت از این «جنونِ آدم‌کشی»، فرهنگ و تمدن خود را رسوای خاص و عام می‌کند. طی روزهای گذشته و پس از این که نتانیاهو اعلام کرد، قصد حمله به رفح- جنوبی‌ترین نقطه غزه که تقریبا همه آوارگان فلسطینی به آن نقطه پناه آورده‌اند- را دارد، رهبران کشورهای دنیا صرفا به «ابراز نگرانی» اکتفا کردند. برخی مثل بایدن نیز صرفا نگران آن اندک «محبوبیت» باقی‌مانده خود برای انتخابات بود که نسبت به این حمله ابراز نگرانی کرد، آن هم نه به طور رسمی! اما بعدها کاخ‌سفید رسما اعلام کرد، با نتانیاهو در نابودی حماس اختلافی ندارد. از آن‌سو همه می‌دانند، صهیونیست‌ها بدون حمایت‌های تسلیحاتی، سیاسی، امنیتی و نظامی آمریکا، حتی یک روز هم نمی‌توند مقابل جوانان مسلح فلسطینی دوام آورد. به هر تقدیر کوتاهی‌ها در جهان باعث شد، صهیونیست‌ها بامداد دوشنبه حملات وحشیانه و بی‌سابقه‌ای را به رفح انجام دهند و بیش از صد فلسطینی را در طی چند ساعت به خاک و خون کشیده و 250 نفر را هم زخمی کند. بمباران بیمارستان رفح نیز جزو دستورات رسیده به جنگنده‌های صهیونیست بود.
طبق گزارش‌های تکمیلی، صهیونیست‌ها رفح را هدف حملات موشکی، توپخانه‌ای و هوائی قرار داده و 50 نقطه آن را در طول شب هدف منهدم کرده‌اند. قطر روز یکشنبه (۲۲ بهمن) با «شدیدترین عبارات» طرح رژیم صهیونیستی برای عملیات زمینی در رفح را محکوم کرده بود. این کشور از شورای امنیت خواسته بود «تا اقدامات ضروری برای جلوگیری از نیروهای اشغالگر اسرائیل به رفح و نسل‌کشی را انجام دهد.
به گزارش العالم، به نقل از منابع بیمارستانی در رفح، تا لحظه تنظیم این گزارش دست‌کم 100 زن و کودک و غیرنظامی فلسطینی شهید و بیش از 160 مجروح شده‌اند که به بیمارستان الکویتی و بیمارستان ابویوسف النجار در رفح انتقال یافته‌اند. برخی منابع هم شمار مجروحین را تا 250 نفر اعلام کرده‌اند. هلال‌احمر فلسطین اعلام کرده است، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی با حملات گسترده و مکرر به رفح، چندین منزل و مسجد را هدف قرار دادند. صهیب الهمص، رئیس بیمارستان الکویت گفت: این بیمارستان پر از مجروحانی است که حال بسیاری از آنها وخیم است و دارو و تجهیزات بیمارستانی کافی در این بیمارستان وجود ندارد. به گفته منابع بیمارستانی صدای درگیری‌های شدید بین رزمندگان مقاومت و ارتش رژیم صهیونیستی در اطراف بیمارستان الکویتی شنیده می‌شود. صدها شهروند عادی از بیم حملات هوائی رژیم اشغالگر به منطقه الشابوره در شمال این شهر، به بیمارستان الکویتی پناه برده‌اند. برخی منابع محلی هم گفتند جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در 40 نوبت منازل و مساجدی را که آوارگان به آنها پناه برده بودند، هدف قرار دادند. همزمان توپخانه‌ها و قایق‌های جنگی این رژیم از دریا رفح را زیر آتش گرفتند. جنگنده‌های رژیم صهیونیستی حتی مناطق نزدیک به مرز مصر را هم هدف قرار دادند. صهیونیست‌ها می‌گویند با حمله به رفح توانستند، دو اسیر خود را آزاد کنند.
چند فلسطینی در رفح ساکنند؟
طبق برآوردها حدود 1.4میلیون شهروند فلسطینی به دلیل حملات گسترده رژیم صهیونیستی به ناچار شمال غزه را ترک کرده و به جنوب و به خصوص رفح پناه برده‌اند. در حال حاضر نیمی از ساکنان باریکه غزه در رفح هستند و این قسمت از غزه قرار بود منطقه‌ای امن برای فلسطینی‌ها باشد! رفح 60 کیلومترمربع است و چادرهای پناهجویان در آن برپا بود! تاکنون در غزه بیش از 28هزار و 176 نفر به شهادت رسیده و 67هزار و 784 نفر دیگر هم مجروح شده‌اند. هنوز هزاران نفر زیر آوار هستند یا در جاده‌ها باقی مانده‌اند زیرا رژیم اشغالگر اجازه نجات یا انتقال آنها را به آمبولانس‌ها نمی‌دهند.
پشت‌پرده حمله به رفح
با توجه به اخبار و گزارش‌هایی که طی 130 روز گذشته به صورت پراکنده درباره غزه منتشر شده است، همین‌طور با توجه با رویکرد صهیونیست‌ها در غزه طی این مدت، عده‌ای از کارشناسان به این نتیجه رسیده‌اند که صهیونیست‌ها با حمایت برخی کشورهای عربی و غربی، در حال پیاده‌سازی طرحی هستند که، ساکنان غزه را وادار به کوچ اجباری کند. حمله به رفح، با توجه به این که جزو آخرین امیدهای غیرنظامیان فلسطینی ساکن غزه است، می‌تواند با همین هدف صورت رفته باشد. به عبارتی، صهیونیست‌ها با بمباران جنون‌آمیز شمال و مرکز غزه، فلسطینی‌ها را به سمت رفح کوچانده، و اکنون نیز با حمله جنون‌آمیز به رفح، به دنبال کوچاندن آنها به خارج از غزه و جایی مثل مصر و صحرای سینا هستند! بمباران خانه‌ها، مساجد، بیمارستان‌ها، پناهگاه‌ها، خانه‌ها و هر جایی که بشود در آن پناه گرفت در کنار گرسنگی و تشنگی دادن با مردمانی که هنوز مقاومت می‌کنند، آیا با هدفی غیر از این انجام می‌شود که، مردم مجبور شوند بین زنده ماندن و کوچ کردن، یکی را انتخاب کنند؟! 
دیروز روزنامه عبری‌زبان معاریو حتی نوشت، نظامیان صهیونیست پس از ورود به غزه، 54میلیون دلار دیگر از پول‌های مردم را از بانک‌هایی که ویران کرده بودند، به سرقت بردند.
تیرباران 100 اسیر فلسطینی؟
اما همزمان با جنایات صهیونیست‌ها در رفح، گزارش‌هایی نیز از کشتار اُسرای فلسطینی در برخی دیگر از مناطق غزه منتشر شده است. ماجرا از این قرار است که وقتی نظامیان صهیونیست از محله‌های «الرمال» و «تل الهوا» عقب‌نشینی می‌کنند، فلسطینی‌هایی که وارد این منطقه می‌شوند، با اجساد 100 فلسطینی که جای گلوله روی سر و بدن‌شان است مواجه می‌شوند! جنبش مقاومت اسلامی حماس در بیانیه‌ای تاکید کرده است که کشف اجساد نزدیک به 100 شهید فلسطینی در محله‌های الرمال و تل‌الهوا در شهر غزه که بیشترشان به ضرب گلوله تک‌تیراندازان نازی اسرائیلی به شهادت رسیده‌اند، نشان می‌دهد که دشمن صهیونیستی این رویکرد جنایتکارانه را با هدف نسل‌کشی ملت فلسطین و کوچاندن اجباری آنان از سرزمین خود در پیش گرفته است. حماس عموم ملت‌ها و آزادگان جهان را به ادامه تحرکات خود و محکومیت جنایات وحشیانه دشمن صهیونیستی و نسل‌کشی غیرنظامیان فلسطینی به ویژه زنان و کودکان فراخواند.
انتقام در خان‌یونس
اما آنچه بالا گفته شد، گزارش‌ها درباره جنگ نظامیان صهیونیست با زنان و کودکان و نوزادان فلسطینی بود. وقتی بحث به جنگ با مردان مسلح فلسطینی کشیده می‌شود، اوضاع متفاوت است. مثلا همین دیروز اعلام شد، جوانان مسلح فلسطینی در یک کمین، توانستند 11 نظامی دیگر صهیونیست را به جهنم بفرستند. کانال مرکز مطالعات فلسطین دیروز در این‌باره نوشت: «ساعاتی پیش، ۱۱ نظامی اسرائیلی بر اثر کمین نیروهای مقاومت غزه در خان‌یونس کشته شدند.» واشنگتن‌پست نیز درباره میادین جنگ واقعی گزارش منتشر کرده است که نشان از تردید جدی دولت آمریکا درباره توانایی صهیونیست‌ها در مواجهه با جنگجویان فلسطینی است. در گزارش این روزنامه آمریکایی آمده است: «آنچه که ناامیدی مقامات آمریکایی را افزایش می‌دهد، تردید عمیق آنها در مورد توانایی اسرائیل برای دستیابی به پیروزی نظامی کامل است.»
 
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۶ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴
0
1
باید تمرکز نیروهای مقاومت اسلامی بر روی تصاحب یا نابود کردن محموله های تسلیحاتی ارسالی به اسرائیل قرار گیرد و نیز سپاه پاسداران باید مجاهدین را به موشک های دوش پرتاب تجهیز کند تا صهیونیست ها نتوانند بسادگی از جنگنده و بالگرد استفاده کنند.
محمد علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۴ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴
0
2
لعن و نفرین و عذاب الهی بر شیطان بزرگ و صهیونیست های جنایتکار که روی مغول و اتیلا ی روم را سفید کردند و از هیچ جنایتی علیه زنان و کودکان و حتی سرقت اجساد شهدا کوتاهی نمی‌کنند. خداوندا به حق مولودین شعبان المعظم این جنایتکاران صهیونیستی و حامیانشان را به انواع بلاها مبتلایشان کن و پوزه آن‌ها را به خاک مذلت بنشان.
نام:
ایمیل:
* نظر: