kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۲۹۸۰
تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۸
به گفته معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئولان نمایشگاه کتاب فرانکفورت در گفت‌وگو با قائم‌مقام نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برای حضور ایران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت ابراز تمایل کردند.
یاسر احمدوند با بیان اینکه حضور ایران در سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب دهلی‌نو قابل توجه است، عنوان کرد: داشته‌های نشر ایران بیش از این است، ناشران ما برای برقراری ارتباط خوب با حوزه بین‌الملل فاصله دارند. لازم است صنعت نشر ما برای این کار وقت بگذارد. وی با بیان این مطلب که کار در حوزه فرهنگی حتماً به نتایج خوبی خواهد رسید، ادامه داد: برای رسیدن به این نتایج باید مسیر را طی کرد. با سرمایه‌گذاری، آموزش و استمرار نشر ما که ظرفیت قابل توجهی برای عرضه به بازار بین‌المللی دارد، می‌تواند در این بازار موفق باشد. در شرایط فعلی، نشر ما هنوز با وضعیت مطلوب در بازار بین‌الملل فاصله دارد و پر کردن این فاصله نیاز به همت ناشران دارد. ما علاقه‌مند به ایجاد ظرفیت هستیم، این امکان وجود دارد و ناشران از ظرفیت‌های ایجاد شده باید استفاده بیشتری کنند. احمدوند ادامه داد: ناشران برای حضور در نمایشگاه‌های کتاب، ارائه آثارشان و... باید مقدمات را فراهم کنند. داشتن پایگاه به زبان‌های دیگر، معرفی کتاب‌ها به زبان‌های دیگر، آماده کردن چکیده انگلیسی کتاب‌ها برای معرفی آثار و... از جمله کارهایی است که برای حضور خوب و مؤثر باید انجام شود. مهم‌تر از همه شناخت مخاطب بین‌المللی است که با حضور در این نمایشگاه‌ها شکل می‌گیرد.
وی با اشاره به دیدار نماینده نمایشگاه کتاب فرانکفورت در حاشیه مراسم افتتاحیه سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب دهلی‌نو با علی رمضانی مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران گفت: در حاشیه مراسم افتتاحیه این نمایشگاه، یکی از مسئولان نمایشگاه کتاب فرانکفورت با علی رمضانی، قائم‌مقام نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت‌وگو و اظهار تمایل کرد که ایران مثل سابق در نمایشگاه فرانکفورت حضور داشته باشد. ما هم اعلام کردیم اگر زمینه حضور عزتمندانه ایران فراهم باشد ما علاقه‌مند به شرکت در این نمایشگاه هستیم.
سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب دهلی‌نو از بیست‌ویکم تا بیست‌ونهم بهمن ماه ۱۴٠۲ به کار خود ادامه می‌دهد.
نام:
ایمیل:
* نظر: