kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۲۹۳۳
تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۷
رئیسی در اجتماع راهپیمایان 22 بهمن تهران:
رئیس‌جمهور با مردود دانستن دوگانه یا «پیشرفت»، یا «ایستادگی بر مبانی و اصول انقلاب»، افزود: امروز ملت عزیز ما اثبات کرده است که با ابتناء به مبانی حیات‌بخش انقلاب اسلامی و قانون اساسی و سیاست‌های نظام هم می‌توان کشور را پیش برد و پیشرفت داشت و هم بر مبانی و اصول انقلاب پافشاری کرد.
دکتر سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر یکشنبه در اجتماع عظیم راهپیمایان چهل و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در میدان آزادی تهران با بیان اینکه ملت بزرگ ایران با توکل به خدا و اعتماد به نفس، انسجام ملی و پیروی از رهنمودهای رهبران انقلاب اسلامی، انقلاب شکوهمند خود را 45 سال پرثمر، پربرکت، اثربخش و تحول‌آفرین تداوم داده است، تصریح کرد: دشمنان ملت ایران مشکلات بسیاری را در مسیر این ملت و انقلاب ایجاد کردند، اما ملت بیدار، بصیر، زمان‌شناس و آگاه ایران توانست بر همه آنها غلبه کند.
رئیس‌جمهور فتنه‌های جریان نفاق و تجزیه‌طلبان، کودتا، جنگ تحمیلی، ترور و ایجاد ناامنی‌ها را بخشی از مشکلاتی دانست که دشمن به ملت ایران تحمیل کرد، اما مردم ایران به خوبی این توطئه‌ها را شناخت و با مقاومت و ایستادگی این نقشه‌ها را خنثی کرد و افزود: امروز بعد از دوران تشکیل و تثبیت نظام و توسعه پیام انقلاب شکوهمند اسلامی و ایجاد بیداری در منطقه و آنچه از دستاوردهای انقلاب اسلامی شاهدیم، می‌بینیم که نظام جمهوری اسلامی همچنان مقتدرانه به پیش رفته و هیچ مانعی را در مسیر خود به رسمیت نمی‌شناسد.
راهپیمایی 22 بهمن نه گرامیداشت یک رخداد
در 45 سال گذشته بلکه پاسداشت گفتمانی است
که امروز و آینده ایران را رقم می‌زند
دکتر رئیسی با اشاره به اینکه دشمن با جنگ نظامی، اقتصادی، رسانه‌ای و روانی و اخیرا جنگ ترکیبی برای متوقف کردن ملت بزرگ ایران به میدان آمد، اما این ملت از همه این عرصه‌ها پیروز بیرون آمد و توانست دشمن را مایوس کند، اظهار داشت: بزرگداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن تنها گرامیداشت یک رخداد در 45 سال گذشته نیست بلکه پاسداشت گفتمانی است که امروز و آینده ایران اسلامی را رقم زده و حرکت ملت ایران بر اساس همین گفتمان که پرچمدار آن امام راحل و رهبری معظم انقلاب اسلامی هستند، تنظیم شده است.
گفتمان انقلاب اسلامی؛ گفتمانی برتر، تحول‌آفرین، اثربخش
و حاوی پیام رهایی، استقلال، مقاومت
و ایستادگی در مقابل دشمنان برای ملت‌ها
رئیس‌جمهور گفتمان انقلاب اسلامی را گفتمانی برتر، تحول‌آفرین، اثربخش و حاوی پیام رهایی، استقلال، مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمنان برای ملت‌ها توصیف و تصریح کرد: در 45 سال گذشته پیام‌های انقلاب اسلامی و آنچه مردم عزیز ما خواستند، با تلاش و مقاومت تحقق یافت و عزت را به جای ذلت و استقلال را به جای وابستگی همه‌جانبه‌ای که کشور به بیگانگان داشت، نشاند. دکتر رئیسی با بیان اینکه امروز محور اصلی پیام ملت ایران استقلال بود و امروز ایران اسلامی مستقل‌ترین کشور در جهان است، گفت: ایران اسلامی کشوری وابسته به شرق و غرب نیست، خود تشخیص می‌دهد، تصمیم می‌گیرد و اقدام و عمل می‌کند. پیام نه شرقی و نه غربی همواره مورد توجه ملت ایران بوده و هست و امروز در 45 سالگی انقلاب اسلامی ما اعلام می‌کنیم که ملت ایران بر این سیاست استوار بوده و از شرق و غرب و هیچ کشور قدرتمندی دستور نمی‌گیرد چرا که خود دارای قدرت، جایگاه و اقتدار است.
رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: گذشت آن زمانی که رؤسای قدرت‌های بزرگ به تهران بیایند و بدون حضور مسئولین عالی برای ایران تصمیم بگیرند. امروز ایران از استقلال برخوردار است.
برخلاف آنچه مدعیان آزادی بیان می‌کنند 
آزادی حقیقی در این کشور و نظام جاری است
دکتر رئیسی با بیان اینکه امروز آزادی فکر و اندیشه، آزادی قلم و بیان و آزادی در حوزه‌های مختلف در ایران تضمین شده است، اظهار داشت: گذشت آن زمان که برای یک اعلامیه یا نوشته افراد را هفته‌ها شکنجه می‌کردند. امروز در فضای رسانه‌ای، مجازی و دیجیتال انتقادات و سخنان گفته و نوشته می‌شود؛ آزادی در ایران اسلامی به برکت انقلاب اسلامی تضمین شده و برخلاف آنچه مدعیان آزادی بیان می‌کنند، آزادی حقیقی در این کشور و نظام جاری است.
رئیس‌جمهور بیان داشت: امروز در ایران اسلامی احترام به رای و خواست جمهور مردم برخلاف مدعیان دموکراسی به شکل واقعی وجود دارد و همه نهادهای انقلاب و کشور با رای ملت تعیین و مستقر می‌شوند. یکی از افتخارات جمهوری اسلامی این است که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون به ازای هر سال یک انتخابات برگزار کرده و برای تشکیل همه نهادها به رای مردم مراجعه کرده است.
کسانی که مدعی دموکراسی هستند
به رای و خواست مردم فلسطین و یمن
و حتی نظر مردم خودشان احترام نمی‌گذارند
دکتر رئیسی گفت: کسانی که مدعی دموکراسی هستند به رای و خواست مردم فلسطین و یمن و حتی نظر مردم خودشان احترام نمی‌گذارند، اما نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر جمهوریت شکل گرفته و ملاک در این نظام همان‌گونه که امام راحل ما فرمودند رای مردم است؛ میزان رای مردم است که بدون رای، تشخیص، حضور و مشارکت آنان امکان انجام هیچ کاری در کشور نیست. رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه هر جا که حضور و پشتوانه مردمی داشتیم آنجا عرصه موفقیت ما بوده است، تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس و در عرصه‌های مختلف دیگر سیاسی و اجتماعی و امروز در عرصه پیشرفت، موفقیت ما در گرو حضور و مشارکت مردم است.
دکتر رئیسی با بیان اینکه جمهوری اسلامی در 8 سال جنگ تحمیلی اجازه نداد یک وجب از خاک کشور جدا شود، خاطرنشان کرد: همه اطلاع دارند که چگونه در گذشته با یک تشر آمریکا ایران جزایر خود را واگذار کرد، اما امروز به برکت انقلاب اسلامی و تقویت اقتدار نظامی و دفاعی کشور دیگر هیچ‌کس تصور تجاوز به این آب و خاک را هم در سر نمی‌پروراند.
رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه امروز دیگر ادبیات دشمن در مواجهه با جمهوری اسلامی تغییر کرده و دیگر کسی از وجود گزینه نظامی روی میز سخن نمی‌گوید، گفت: دیگر کسی حتی به این حرف‌ها فکر هم نمی‌کند و این به برکت بنیه دفاعی، نیروهای مسلح توانمند و مردم متدین و حاضر در صحنه ایران اسلامی است.
دکتر رئیسی تاکید کرد: وقتی دشمن این حضور میلیونی را در بیش از هزار و 400 شهر و 35 هزار روستای کشور می‌بیند که مردم به میدان آمده و فریاد دفاع از انقلاب اسلامی سر می‌دهند، دیگر کسی جرات نمی‌کند به تجاوز به این آب و خاک حتی فکر کند.
قریب به 10 هزار شرکت دانش‌بنیان در کشور فعال هستند
رئیس‌جمهور به پیشرفت‌های بسیار ملت ایران اشاره کرد که به برکت خداباوری و خودباوری به دست آمده و افزود: امروز ایران از پیشرفت‌های بزرگی در عرصه‌های هسته‌ای، نظامی، علمی و فناوری برخوردار است و در کنار پارک‌های متعدد علم و فناوری، قریب به 10 هزار شرکت دانش‌بنیان در کشور فعال هستند. امروز ایران اسلامی رتبه پانزدهم علمی دنیا را در اختیار دارد و در منطقه حرف اول را در تولید علم می‌زند و در بسیاری عرصه‌ها به خودکفایی دست یافته است. دکتر رئیسی با اشاره به پیشرفت‌های کشور در عرصه‌های پزشکی، تولید دارو، نانو و بیوتکنولوژی به برکت انقلاب اسلامی و مجاهدت جوانان برومند کشور، اظهار داشت: قبل از انقلاب برای تعمیر یک دستگاه باید معطل مستشاران خارجی می‌شدیم، اما امروز در حوزه‌های مختلف استقلال، اقتدار و افتخار کسب کردیم و توانمندی‌های به‌روز داریم. اینها به برکت اسلام، آموزه‌های دین و آموخته‌های امام(ره) و رهبری است. 
احیای 7 هزار واحد تولیدی تعطیل یا نیمه تعطیل،
ثبت آمار رشد اقتصادی 4 درصدی
 در 2 سال پیاپی
رئیس‌جمهور در ادامه احیای 7 هزار واحد تولیدی تعطیل یا نیمه تعطیل و اشتغال به کار شمار زیادی از کارگران، متخصصان و مهندسان، کاهش چشمگیر و بی‌سابقه نرخ بیکاری، افزایش قابل توجه سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی، افزایش چشمگیر بیمه سلامت و رایگان در کشور، رشد ترانزیت، رشد تولید، ثبت آمار رشد اقتصادی 4 درصدی در 2 سال پیاپی و هدف‌گذاری برای دستیابی به رشد اقتصادی 8 درصدی و کاهش تورم در تولید را تنها بخشی از اقدامات دولت در 2.5 سال گذشته در مسیر پیشرفت کشور عنوان کرد و افزود: معتقدیم آینده‌ای بسیار روشن در انتظار ملت ایران است.
رفع تنش آبی 3 هزار و 600 روستا در کشور
وی گفت: امروز با کمک مردم بسیاری از اقدامات در حوزه زیرساختی آغاز شده و موفقیت‌های بزرگی نیز در این زمینه به دست آمده است که از جمله آنها می‌توان به «تولید 8 هزار مگاواتی برق و هدف‌گذاری برای تبدیل کردن ایران به صادرکننده برق در منطقه در آینده‌ای نزدیک»، «رفع تنش آبی 3 هزار و 600 روستا در کشور»، «افزایش شرکت‌های دانش‌بنیان به مرز 10 هزار شرکت»، «کمک به افزایش نقش‌آفرینی شرکت‌های دانش‌بنیان در تولید ناخالص ملی از 3 درصد به 10 درصد»، «ایجاد جاده‌های مواصلاتی غرب به شرق و شمال به جنوب» با هدف جبران عقب‌ماندگی‌ها در این بخش‌ها اشاره کرد.
رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه امروز دولت نگاهش به مردم است و خود را از مردم، با مردم و در میان مردم می‌داند، افزود: آنچه وظیفه همه ماست ایجاد امید در جامعه است و اساساً ترجمان 22 بهمن امیدآفرینی در دل ملت ایران و بلکه همه ملت‌های جهان است. دکتر رئیسی با اشاره به اینکه ایستادگی ملت ایران به پای آرمان فلسطین این مسئله را از اولویت اول جهان اسلام به اولویت اصلی جهان بشریت تبدیل کرده است، تأکید کرد: امروز همه دولت‌ها بدانند راه بازدارندگی جنایات رژیم صهیونیستی و از بین بردن این رژیم قطع همه روابط اقتصادی و مبادلات با این جنایتکاران است.
پیشنهاد ما اخراج رژیم صهیونیستی
از سازمان ملل متحد است
رئیس‌جمهور اخراج رژیم صهیونیستی از سازمان ملل را یکی از گام‌های مهم در جهت مقابله و برخورد با این رژیم جنایتکار عنوان کرد و افزود: رژیمی که بیش از 400 بیانیه، قطعنامه و مصوبه سازمان‌های بین‌المللی را نقض کرده چگونه می‌تواند به تعهدات بین‌المللی پایبند باشد، لذا پیشنهاد ما اخراج رژیم صهیونیستی از سازمان ملل متحد است.
دکتر رئیسی در پایان ضمن تقدیر و تشکر صمیمانه از حضور پرشور و حماسی ملت ایران در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن ابراز امیدواری کرد که در این روز دعای ملت بزرگ ایران برای حل مشکلات کشور و همچنین پیروزی ملت مظلوم فلسطین به اجابت برسد.
دکتر رئیسی در میان راهپیمایان 22 بهمن تهران:
 امروز برتری گفتمان انقلاب اسلامی که مردم در سال 57 فریاد می‌زدند، محقق شده است
دکتر رئیسی همچنین صبح یکشنبه با حضور در میان راهپیمایان جشن چهل و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه حضور پرشور جوانان و نوجوانان در راهپیمایی امسال تفاوت قابل ملاحظه‌ای با سال‌های قبل دارد و این بر شکوه این راهپیمایی افزوده است، تصریح کرد: امروز احساس می‌شود، آرمان استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی و برتری گفتمان انقلاب اسلامی که مردم در انقلاب اسلامی سال 1357 فریاد می‌زدند، تحقق پیدا کرده است.
حضور پرشور مردم برای مسئولین
مسئولیت‌آور است
رئیس‌جمهور با بیان اینکه این مسئله مردم را بیش از پیش برای پیگیری تحقق آرمان‌ها و خواسته‌هایشان تشویق می‌کند، اظهار داشت: این حضور پرشور مردم بزرگ‌ترین مسئولیت را برای مسئولین ایجاد می‌کند که بدانند مردم پای کار هستند و مسئولین هم باید بیش از پیش پای کار باشند.
دولت مردمی تلاش می‌کند کشور را
بر همان ریل‌گذاری که امام و رهبری انجام دادند اداره کند
رئیس‌جمهور با بیان اینکه امروز مردم ایران می‌خواهند مستقل، آزاد و مسلمان زندگی کنند، تصریح کرد: هر جا به گفتمان امام(ره) و رهبری عمل کردیم حوزه موفقیت ما بوده و هر جا که مسئول یا فردی بوده که به گفتمان امام و رهبری دل نداد یا آن را باور نداشت، آنجا عقب‌ماندگی داریم؛ اما تلاش دولت مردمی بر این است که کشور را بر همان ریل‌گذاری که امام(ره) و رهبری انجام دادند و سیاست‌های کلی نظام مبتنی بر آنها است، اداره کند.
وی در ادامه با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران پرچمدار مبارزه با تروریسم و دفاع از حقوق انسان‌ها در جهان است به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه با حمایت کشورهای غربی مدعی حقوق بشر اشاره کرد و افزود: برای کسانی که بخواهند ماهیت واقعی رژیم جنایتکار صهیونیستی، آمریکا و برخی کشورهای غربی را بشناسند کافی است به غزه به عنوان تابلویی از جنایات علیه بشریت، جنایت جنگی و کودک‌کشی صهیونیست‌ها بنگرند. محاصره مردم مظلوم و عدم دسترسی آنها به نیازهای اولیه از جمله آب و دارو، اگر جنایت علیه بشریت نیست، پس چیست؟
دکتر رئیسی با بیان اینکه حامیان رژیم جنایتکار صهیونیستی اگر به خدا، وجدان بشری و یا قضاوت تاریخ معتقد باشند، چگونه نسبت به این حجم از جنایات پاسخگو خواهند بود؟ اظهار داشت: همه عالم بدانند رژیم صهیونیستی از بین رفتنی است و مرگ آن فرا رسیده و حامیان آن تنها به دنبال خرید زمان برای به تعویق انداختن مرگ این جنایتکاران هستند.
رئیس‌جمهور در ادامه به حقانیت موضع جمهوری اسلامی ایران در 45 سال گذشته در حمایت از مسئله فلسطین اشاره کرد و گفت: در طی این سال‌ها با شیوه‌ها و حربه‌های مختلف از جمله جنگ نظامی، تهدید و تحریم بسیار تلاش کردند تا ما از آرمان فلسطین دست برداریم، اما امروز با گذشت 45 سال از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی بر همه دنیا ثابت شد که در مسئله فلسطین حق با جمهوری اسلامی ایران و امام(ره)و مقام معظم رهبری بوده که فلسطین مسئله اول جهان اسلام است و قدس شریف باید آزاد شود.
دکتر رئیسی گفت: دشمنان همچنین تلاش بسیاری کردند تا ملت ایران، استقلال، عزت و اقتدار نداشته باشد، اما ملت ایران اراده کرد تا کشور خود را با استقلال و عزت و اقتدار اداره کند و امروز در 45 سالگی انقلاب اسلامی نیز همچنان در خیابان‌ها نام مبارک «الله» را که بر پرچم پرافتخار کشور نقش بسته فریاد می‌زند تا بگوید تنها قدرت واقعی خدای متعال است. رئیس‌جمهور با مردود دانستن دوگانه یا «پیشرفت»، یا «ایستادگی بر مبانی و اصول انقلاب»، افزود: امروز ملت عزیز ما اثبات کرده است که با ابتناء به مبانی حیات‌بخش انقلاب اسلامی و قانون اساسی و سیاست‌های نظام هم می‌توان کشور را پیش برد و پیشرفت داشت و هم بر مبانی و اصول انقلاب پافشاری کرد. دکتر رئیسی به بخشی از اقدامات انجام شده از سوی دولت مردمی برای رفع مشکلات کشور اشاره کرد و خطاب به ملت ایران گفت: بنده به عنوان نماینده خدمتگزار شما و همچنین همه دولتمردان خود را موظف می‌دانیم ضمن پاسداری از پیشرفت‌های عظیم شما ملت، گام‌هایی در جهت رفع مشکلات و جبران عقب‌ماندگی‌ها برداریم که اصلاح نظام بانکی، اصلاح نظام مالیاتی، شفاف‌سازی، چابک‌سازی دولت، اصلاح فرآیندهای اداری و حذف ساختارهای فسادزا تنها بخشی از اقدامات زیربنایی دولت برای اصلاح نظام اقتصادی کشور بوده است.
رئیس‌جمهور مبارزه با فساد را پیمان نانوشته میان ملت با دولت عنوان کرد و افزود: مردم عزیز بدانید که ما بر سر پیمان خود با شما هستیم و اجازه نخواهیم داد کوچک‌ترین فسادی در ساختار اداری و اجرائی کشور لانه کند.
دکتر رئیسی با بیان اینکه معتقدیم می‌توان با اقتصاد و توسعه درون‌زا و ابتناء به فرهنگ «ما می‌توانیم» کارها را پیش‌ برد، گفت: امام(ره)، رهبری، شهدا، سرداران بزرگ کشور و بسیجیان به ما آموخته‌اند که با اعتقاد به فرهنگ «ما می‌توانیم» می‌توان کشور را به پیشرفت رساند و حتماً گام‌های بلندی در این رابطه برداشته خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: