kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۲۹۳۰
تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۷
 
 
به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، آیین رونمایی از سرود ملی جمهوری اسلامی ایران ویژه کودکان با حضور مدیر شبکه کودک و رئیس سازمان تعلیم و تربیت کودک در باغ کتاب برگزار شد.
در این مراسم، مجتبی همتی‌فر معاون وزیر و رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک با تاکید بر رسالت اصلی این سازمان که در خط مقدم تربیت کودکان ایران زمین قرار دارد، گفت: هدف از تولید سرود ملی به شکل پویانمایی، انس و الفت کودکان با سرود ملی کشورمان است.
وی ادامه داد: از جمله برنامه‌های اصلی سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک پخش این اثر ارزشمند در تمام مراکز و زیرمجموعه‌های تحت مدیریت این سازمان است.
صادق باطنی مدیر شبکه کودک و امید نیز ضمن تقدیر از تولید این اثر فاخر از پرچم و سرود ملی به عنوان نمادهای هویت‌ساز یاد کرد و گفت: ۲مؤلفه پرچم و سرود از جمله نشانه‌هایی است که هویت ملی ما را شکل می‌دهد.
وی اضافه کرد: پخش هر روزه این نمادهای هویت‌ساز باعث شکل گیری هویت ملی کشورمان در ذهن و روان کودکان ایران زمین می‌شود.
باطنی در ادامه از طرح شبکه کودک برای پخش اذان و تلاوت قرآن برای کودکان گفت و بیان کرد: شبکه کودک و امید با هدف نهادینه کردن ارزش‌های دینی، تولید آثار دینی از جمله اذان و تلاوت قرآن را که کودکان و نوجوانان اجرا می‌کنند در دستور کار دارد که نمایش سرود ملی به شکل انیمیشن از جمله طرح‌های نوین شبکه برای کودکان است.
 
 
نام:
ایمیل:
* نظر: