kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۲۹۲۴
تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۷
 
شهردار تهران در واکنش به اظهارنظر مدیرعامل یکی از خودروسازی‌ها درخصوص عدم اجرای تعهدات شهرداری گفت: شهرداری به تمام تعهدات خود عمل کرده است.
به گزارش خبرگزاری فارس، علیرضا زاکانی روز شنبه 21 بهمن‌ماه، در حاشیه بهره‌‌برداری از ۲۲ بازار میوه و تره‌بار شهر تهران اظهار داشت: در حال حاضر ما پنج هزار دستگاه اتوبوس خریداری کرده‌ایم که دو هزار و 500 دستگاه از تولید‌کننده داخلی و دو هزار و 500 دستگاه از تولید‌کننده خارجی خریداری شده است. این اتوبوس‌ها کیفیت و قابلیت‌های بسیار خوبی دارند، اما اعلام کرده‌ایم که تولید داخل به اندازه نیاز ما نیست و نمی‌توانیم مردم را گرو بگیریم که چندین سال بعد اتوبوس‌ها را دریافت کنیم.
زاکانی با بیان اینکه ما طبق تعهدات پول را واریز کرده‌ایم و اتوبوس‌ها را تحویل می‌گیریم، افزود: اتوبوس‌هایی هم که از خارج از کشور خریداری کرده‌ایم با کیفیت وارد کشور می‌شود. از دو هزار و 500 دستگاه اتوبوس خریداری شده داخلی، ۵۰۰ دستگاه برقی و دو هزار دستگاه با استانداردهای روز دنیا دیزل هستند.
وی درخصوص اظهارنظر مدیرعامل ایران خودرو مبنی بر عدم دریافت پول از شهرداری برای تولید اتوبوس، بیان داشت: 170 دستگاه اتوبوسی که اخیرا از آن یاد شده است غیر از پنج هزار اتوبوس اشاره شده است، به طوری‌که این اتوبوس‌ها قبلا خریدار شده بودند. درخصوص اظهارنظری که انجام شده ما اسمی از خودروساز نیاورده‌ایم اما اعلام کرده‌ایم در حوزه کیفیت اگر اتوبوس‌های داخلی کیفیت داشته باشند خریداری می‌کنیم که در این رابطه بیان نادرستی مطرح شده است.
شهردار تهران گفت: ما هم پرداخت نقدی و هم تهاتر با ملک داشتیم که پرداخت نقدی انجام شده و تهاتر هم جزو قرارداد بوده که ملک معرفی شده است، اما قیمت‌گذاری‌ها را براساس کارشناس رسمی اعلام کرده‌ایم که خودروساز از طریق کارگزاری برای قیمت‌گذاری عمل کرد و در مرحله بعد شکایت کردند و خودشان محکوم شدند. زاکانی ادامه داد: درخصوص ۱۵۰ دستگاه اتوبوسی که اعلام شد، مشکل داشتند. از میان ۱۷۰ دستگاه اتوبوسی که خریداری شده بود باید بگویم که این دستگاه‌ها اشکالاتی داشتند که اشکالات را به مجموعه اعلام کردیم و گفتیم که اشکالات را رفع کنند.
بنا به این گزارش، مدیرعامل ایران خودرو گفته بود؛ ۴۰ دستگاه اتوبوس برقی به شهرداری تهران تحویل دادیم و قرار بود ۲۰۰ میلیارد تومان به ما پرداخت کنند که هنوز ریالی به صورت نقدی پرداخت نشده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: