kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۲۸۹۲
تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۲
نماینده ولی فقیه در استان همدان: 
 
 
 همدان- خبرنگار کیهان:
نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه عزم دستگاه قضا در راه مبارزه با فساد جدی است گفت: بداخلاقی‌های اداری، مصداق یکی از فسادهای آسیب‌زا است. 
آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی در جمع مسئولان استانی با بیان اینکه جان‌مایه حرکت اسلامی عدالت بوده و مردم برای تحقق عدالت قیام کردند افزود: توجه به اخلاق در اجرای قانون یکی از مسائل مهم و اساسی است لذا در جامعه اسلامی، قانون باید اخلاق‌مدارانه اجرا شود. وی با اشاره به اینکه وظیفه و اولویت اصلی دستگاه قضا مبارزه با فساد است عنوان کرد: فساد فقط رشوه و رانت نیست بلکه بداخلاقی‌های اداری را هم شامل می‌شود! 
نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه باید بسترهای لازم برای شناسایی فساد در جامعه فراهم شود اظهار داشت: در این زمینه همه دستگاه‌ها باید یاری رسان دستگاه قضائی باشند زیرا امروز در راه مبارزه با فساد عزمی راسخ شکل گرفته است. وی با اشاره به اینکه در سوت‌زنی‌ها باید فرصت و امنیت لازم برای مردم فراهم شود یادآور شد: باید شرایط به گونه‌ای باشد که مردم بتوانند آزادانه موارد فساد را به دستگاه قضائی گزارش دهند در نتیجه برخورد جدی با فساد، سطح اعتماد عمومی افزایش می‌دهد. 
در ادامه استاندار همدان با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی توانست مردم را از ظلم و ستم به سوی نور رهنمون سازد افزود: دستگاه قضائی در نظام ستمشاهی فشل و معیوب بود که پس از پیروزی انقلاب، امام خمینی(ره) ماموریت ویژه‌ای را برای رسیدگی به این وضعیت صادر کرد.
علیرضا قاسمی‌فرزاد با اشاره به اینکه با گسترش فرهنگ عدالت، دستگاه قضائی می‌تواند منشأ خیر و برکت در جامعه باشد اظهار داشت: عدم آگاهی به حقوق فردی یکی از موضوعات مهمی است که می‌تواند منشأ بسیاری از اختلافات در جامعه باشد.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: