kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۲۷۶۷
تاریخ انتشار : ۱۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۲
 
مدیرعامل سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و پایانه‌های مسافری شهر تهران جزئیات نحوه عرضه و جایگزینی موتورسیکلت‌های برقی در تهران از جمله تخصیص تسهیلات به رانندگان را تشریح کرد.
پوریا علیمردانی به تسنیم گفت: شهرداری تهران قصد دارد طرح برقی‌سازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی و موتورسیکلت‌های کار را به اجرا درآورد و در این راستا طرح جایگزینی موتورسیکلت‌های کار بنزینی با موتورهای برقی توسط سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و پایانه‌های مسافری شهر تهران به‌زودی کلید خواهد خورد.
علیمردانی افزود: در این راستا شهرداری تهران در نظر دارد برای تسهیل کردن شرایط خرید و رفع موانع استقبال از موتورهای برقی، طرح جایگزینی موتورهای بنزینی با موتورهای برقی را با ارائه تسهیلات بلندمدت و حذف هزینه باتری از طریق شبکه سوآپ باتری اجرا کند.
ارائه وام 70 تا 100 میلیونی 
به متقاضیان
وی با ابراز اینکه به‌زودی زمان ثبت‌نام برای دریافت موتورسیکلت‌های برقی، اعلام می‌شود، ادامه داد: متقاضیان خرید این نوع موتورهای برقی که طراحی ویژه‌‌ای برای حمل بار و مسافر دارد، می‌توانند با اسقاط موتورسیکلت فرسوده خود که حدود 10 میلیون تومان ارزش دارد و به‌عنوان پیش‌پرداخت برای متقاضی لحاظ می‌شود، نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. افرادی که فاقد موتورسیکلت هستند نیز می‌توانند مبلغ 10 تا 20 میلیون تومان را به‌عنوان پیش‌پرداخت، بپردازند.
مدیرعامل سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و پایانه‌های مسافری شهر تهران بیان داشت: ارزش این موتورسیکلت‌ها حدود 80 تا 150 میلیون تومان است که برای آنها 70 تا 100 میلیون تومان وام با بازپرداخت 5 ساله و با سود 4 تا 10 درصد به متقاضیان ارائه می‌شود که نیازی به ضامن ندارد و سند به‌عنوان ضمانت در رهن بانک باقی می‌ماند؛ البته در حال مذاکراتی هستیم تا وام موتورها به‌صورت قرض‌الحسنه ارائه شود.
عرضه 170 هزار دستگاه موتور تا پایان سال
علیمردانی با بیان اینکه 50 ایستگاه شارژ در نقاط مختلف شهر راه‌اندازی شده است و شهرداری به‌دنبال افزایش تعداد ایستگاه‌های شارژ است، گفت: شارژ موتورسیکلت‌های برقی بین 4 تا 7 ساعت به‌طول می‌انجامد و قابلیت 80 تا 110 کیلومتر پیمایش دارد. باتری این موتورها لیتیومی و عمر مفید آنها 5 تا 10 سال است. ازآنجایی که این موتورها برای حمل بار و مسافر طراحی شده‌اند، امکان تحمل 100 تا 200 کیلوگرم وزن و پیمایش در شیب 30 درجه را دارند.
وی با اعلام اینکه ثبت‌نام موتورهای برقی پیش از نوروز 1403 آغاز خواهد شد، افزود: طی چند ماه آینده حدود 20 هزار موتور عرضه می‌شود که تا پایان سال آینده آن را به 170 هزار دستگاه افزایش خواهیم داد.
نام:
ایمیل:
* نظر: