kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۲۶۹۳
تاریخ انتشار : ۱۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۷

 

مستند «داستان سفارت» به کارگردانی احسان شادمانی، با حضور چهره‌های مختلف سیاسی، فرهنگی و فعالان حقوق بشر با همکاری موزه هنرهای معاصر فلسطین در این مکان رونمایی شد. این مستند امروز دوشنبه ١۶بهمن‌ماه ساعت ٢٠:٣٠ روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.
مستند «داستان سفارت» به موضوع فلسطین و روابط ایران در گذر زمان با این کشور می‌پردازد. مصطفی شوقی تهیه‌کننده این مستند در ابتدای مراسم گفت: «داستان سفارت» اولین اثر از مجموعه تولیداتی است که درباره مسئله فلسطین و رژیم صهیونیستی در خانه مستند تولید شده است.
وی افزود: می‌خواهیم فراز و فرودها و بیم و امیدهایی که در روابط ایران و فلسطین در طول تاریخ وجود داشته را برای مخاطبین روایت کنیم.
سپس ابوشریف نماینده جهاد اسلامی در ایران با اشاره به اهمیت موضوع فلسطین گفت: اگر به حق نپردازیم و از آن دفاع نکنیم روایت دشمن از سمت مردم پذیرفته خواهد شد. بزرگ‌ترین دروغ تاریخ بشر دروغ رژیم صهیونیستی است، آن‌ها در منطقه‌ای با ۶ هزار سال تاریخ آمده‌اند و ساکنین آن را بیرون کرده و با دروغ‌های رسانه‌ای می‌خواهند جنایتشان را تلطیف کنند.
نماینده جهاد اسلامی گفت: در همین لحظه رژیم صهیونیستی بزرگ‌ترین رسانه‌ها را با خود همراه کرده، بایدن رئیس‌جمهور آمریکا که نماینده یکی از قدرت‌های دنیاست نیز خود را صهیونیست اعلام می‌کند، اما در مقابل خیلی از کشورهای عربی در برابر این جنایات خاموش هستند. وی افزود: در کشورهای غربی هرگونه انتقاد به رژیم صهیونیستی ممنوع است، درحالی که تمدن لیبرالیستی غرب مدت‌هاست که تمام تابوها را شکسته اما همچنان رژیم صهیونیستی را به عنوان یک تابو قرار داده است. ابوشریف گفت: ٢۶ هزار شهید فقط در سال ١٩١٧ در قدس شهید شدند اما هیچ کس درباره این جنایت صحبت نمی‌کند. ساخت مستند‌هایی با موضوع فلسطین خیلی مهم است و باید به ساخت و نشر آثار اینچنینی کمک کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: