kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۲۶۷۷
تاریخ انتشار : ۱۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۴


جواد داوری در رابطه با احتمال سپردن مجدد هدایت تیم ملی بسکتبال ایران به مهران شاهین‌طبع صحبت کرد.
مهران شاهین‌طبع که در دو فصل گذشته خارج از کشور و در لیگ قطر مشغول مربیگری در سطح باشگاهی (سرمربیگری در تیم‌های الشمال و السد) بود، پس از دو سال دوری از کشور با قبول هدایت تیم بسکتبال طبیعت تهران، جایگزین البرز آبکناری شده و به لیگ برتر ایران بازگشت.
پس از چند روز اما شائبه‌هایی مطرح شد، مبنی بر اینکه فدراسیون بسکتبال مذاکرات ابتدائی با شاهین طبع داشته تا پس از اتمام مدت قرارداد‌هاکان دمیر (سرمربی ترکیه‌ای تیم ملی)، هدایت تیم ملی ایران را بر عهده بگیرد. انتصابی که با توجه به عملکرد قابل قبول شاهین‌طبع با تیم ملی ایران (صعود به المپیک ۲۰۲۰ توکیو و کسب مقام دومی در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا) دور از انتظار هم نیست.
جواد داوری رئیس فدراسیون بسکتبال ایران هم درباره این موضوع توضیح داد: ما در حال حاضر با‌هاکان دمیر هستیم و یک‌سری مسائل هم هست که باید در هیئت‌رئیسه مطرح شود تا تصمیمات لازم را بگیریم. اما نکته مهم این است که تغییرات صورت گرفته در بسکتبال ایران با حضور هاکان دمیر، همین امسال در لیگ قابل لمس و مشخص است. او گفت: بازیکنان ملی‌پوش و جوان ما با کیفیت خوبی کار می‌کنند و این موضوع به‌خاطر تمرینات خوبی است که زیر نظر دمیر پشت سر گذاشته‌اند. اگر این روند در ادامه هم باشد، قطعا ادامه همکاری با دمیر بعید نیست اما اگر شرایط به نحوی باشد که همکاری مقدور نبود، ما هیچ‌گاه مربیان داخلی را کنار نگذاشته‌ایم و از آن‌ها هم استفاده می‌کنیم. این روند فعلی و پویایی لیگ بسکتبال برای ما مهم است و از این جهت رضایت کامل داریم.

نام:
ایمیل:
* نظر: