kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۲۶۰۳
تاریخ انتشار : ۱۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۴
در همایش فلسطین در آستانه آزادی
وزیر کشور با بیان اینکه مردم جهان علیه صهیونیسم و استکبار همپیمان شدند گفت: جنگ غزه رژیم صهیونیستی و آمریکا را به بن‌بست کشاند.
 
 
احمد وحیدی، وزیر کشور در همایش «بهار ۴۶» که به مناسبت دهه فجر برگزار شد، با اشاره به جنگ و غزه گیر افتادن رژیم صهیونیستی در این جنگ، گفت: این همان بن‌بستی است که ملت مقاوم فلسطین برای رژیم صهیونیستی و آمریکا درست کردند.
وی با بیان اینکه سیاست رژیم صهیونیستی در این جنگ مشخص نیست، اضافه کرد: آیا تا امروز چیز درستی در مورد سیاست اینها شنیده‌اید؟ یک روز می‌گویند غزه را می‌گیریم یک روز می‌گویند کرانه را می‌گیریم.
وزیر کشور ادامه داد: این طرحی که امروز دنبال می‌کنند این است که نه تشکیلات خودگردان باشد و نه حماس، می‌خواهند یک تشکیلات جدید ایجاد کنند. امروز خداوند به ما نشان می‌دهد که اینها در چه شرایط بدی قرار گرفتند.
وحیدی افزود: آنچه که امروز در این دوران اخیر می‌بینیم، همپیمانی مردم جهان را در سطح یک موضوع است. هیچ‌گاه ندیدیم که همه مردم راجع به یک موضوع که آن‌هم ضد صهیونیستی بوده و در حال تبدیل شدن به ضد استکباری باشد، هم نظر و همپیمان باشند. این هم از نادانی استکبارگران است. اگر رژیم صهیونیستی و آمریکا همان اول کار را تمام می‌کردند و تسلیم مردم فلسطین می‌شدند، کار به این‌جا نمی‌رسید. این مقدمه بسیار بزرگی با پرچمداری ملت فلسطین است.
وی با اشاره به ضربات انصارالله یمن به مواضع رژیم صهیونیستی و سرزمین‌های اشغالی، گفت: این کاری است که مردم یمن انجام دادند؛ در فلسطین هم فقط حماس نیست. امروز ملت فلسطین درگیر است و رژیم با ملت فلسطین درگیر است نه با یک گروه. با کارهایی که این نادان‌ها انجام دادند، تیشه به ریشه خودشان زدند که البته ملت فلسطین و کودکان و زنان هم آسیب دیدند. خدا در مقابل مجاهدات‌ها و پایداری‌های بزرگ ملت فلسطین، دستاوردهای بزرگ خواهد داد.
وزیر کشور ادامه داد: می‌خواهند مسئله را طوری جا بیندازند که در فلسطین، فقط حماس است. بله حماس شروع‌کننده و در میدان است اما امروز رژیم صهیونیستی دائم می‌خواهد حماس را از ملت فلسطین جدا کند و بگوید که ما فقط با یک گروه طرفیم. 
وحیدی با اشاره به اینکه اگر امروز می‌بینید ملت یمن یکپارچه و بدون هراس به رژیم صهیونیستی ضربه می‌زند، کار عجیبی نیست، اضافه کرد: تغییر معادلات قدرت در جهان یعنی همین اتفاقاتی که در حال رخ دادن است. یمنی‌ها رسماً اعلام می‌کنند که ما نمی‌هراسیم و جلوی کشتی‌هایی که به مقصد کمک به این جنایتکاران رو سیاه حرکت می‌کنند را خواهیم گرفت. وی با تاکید بر اینکه این روح مقاومت و عدالتخواهی و ضد صهیونیستی یک حرکت جدید است، عنوان کرد: می‌خواهند این حملات را به ایران نسبت بدهند که غلط است؛ نمی‌خواهند موجودیت مقاومت و ملت‌های مقاوم را بپذیرند. بحث ایران نیست؛ ملت‌ها خودشان بالغ بوده و به چنین خودآگاهی بزرگ رسیده‌اند.
وزیر کشور تأکید کرد: جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی از بدو تولد با مسئله فلسطین همراه بوده است. امام(ره) آن موقع که کار را شروع کرد، از اولین شعارهایش، شعار فلسطین بوده است و تا امروز انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی از این شعارهای اصلی خودش عقب‌نشینی نکرده است.
وی یادآور شد: جریان مقاومت همانند جمهوری اسلامی یک جریان مردم سالار است و در فلسطین هم، حماس در یک انتخابات آزاد کار را به عهده گرفته است.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: