kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۲۵۲۷
تاریخ انتشار : ۱۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۲
بادامچیان:
دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی گفت: اگر در فهرستی که برای انتخابات ارائه می‌کنیم، مردم توانستند به نمایندگانی اعتماد کنند، متوجه شدند که سوابق، تجربیات، تعهد و تدین این فهرست و خدماتی که در گذشته انجام داده‌اند چگونه است و آنها می‌توانند مشکلات را با یک تحول عمیق گام دوم حل کنند، بنابراین به آنها رأی خواهند داد و حتی آمار مشارکت به ۶۰ درصد هم خواهد رسید.

اسدالله بادامچیان، دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در گفت‌وگو با مهر با بیان اینکه مردم در دوران پهلوی هیچ نقشی در حکومت نداشتند، گفت: مردم نه در روی کار آوردن پهلوی و نه در اداره حکومت آن نقشی نداشتند زیرا رضاشاه را انگلیسی‌ها برای دیکتاتوری سر کار آوردند. در غیر این صورت او آدم باسوادی که بتواند کشور را اداره کند، نبود. او یک جلاد بی‌رحم، پلید و بی‌سواد بود.
وی افزود: در خصوص اینکه چه کسی رضاشاه را اداره می‌کرد؟ باید گفت؛ شبکه فراماسونری انگلیسی به مدیریت فروغی ذکاء‌الملک که ظاهراً دانشمند و فیلسوف بود این کار را انجام می‌داد. او مزدور و مأمور انگلستان در ایران و برای اداره کشور بود و رضاشاه را اداره می‌کرد. این چنین بود که آنها رضاشاه را با شبکه‌های فراماسونری و افرادی مانند فروغی و علی‌اصغر حکمت اداره می‌کردند، لذا در جنگ دوم جهانی و روزی که انگلستان به همراه شوروی و آمریکا ایران را اشغال می‌کنند، رضاشاه به سراغ فروغی می‌رود و همان‌جا فروغی می‌گوید؛ دوران تو تمام شده است. بعد انگلیسی‌ها پسر او محمدرضا را سرکار می‌گذارند. آمریکایی‌ها موافق نبودند، اما انگلیسی‌ها آنها را توجیه می‌کنند و محمدرضا‌شاه سر کار می‌آید.
دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی خاطرنشان کرد: باید دچار تحول شویم؛ حضرت آقا امسال در مشهد فرمودند و در خصوص بحث‌های انتخاباتی چند اولویت را مطرح کردند، لذا شعار ما هم در حزب مؤتلفه برای انتخابات مجلس تحول و تکامل است و باید نقاط قوت‌مان را تکامل ببخشیم و در بخش‌هایی که ضعف داریم، باید دچار تحول شویم. جامعه نمونه اسلامی همین است.
بادامچیان بیان داشت: از سویی اگر در فهرستی که برای انتخابات ارائه می‌کنیم، مردم توانستند به نمایندگانی اعتماد کنند، متوجه شدند که سوابق، تجربیات، تعهد و تدین این فهرست و خدماتی که در گذشته انجام داده‌اند چگونه است و آنها می‌توانند مشکلات را با یک تحول عمیق گام دوم حل کنند، بنابراین به آنها رأی خواهند داد و حتی آمار مشارکت به ۶۰ درصد هم خواهد رسید.
وی گفت: برداشت من این است که در این دوره بالای ۵۰ درصد مشارکت خواهیم داشت، از سویی مجلس، نمایندگانی می‌خواهد که تحول‌شناس، تحول‌آفرین و شجاع باشند.

نام:
ایمیل:
* نظر: