kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۲۱۶۶
تاریخ انتشار : ۰۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۲
 
پایان عصر ژاوی در بارسلونا 
«کارم با بارسلونا تمام شد!»، این محتوای مصاحبه ژاوی سرمربی بارسلونا بعد از شکست خانگی مقابل ویارئال با نتیجه ۵ بر ۳ در لالیگا است.ژاوی در این فصل به اولین مربی اسپانیایی تاریخ بارسلونا تبدیل شده که بیشترین باخت را کسب کرده است. همچنین بارسلونا از سال ۱۹۶۳ یعنی ۶۱ سال پیش تاکنون ۵ گل در زمین خود دریافت نکرده بود که در این بازی این رکورد بد به نام تیم ژاوی ثبت شد. آبی-اناری‌ها اکنون با ۴۴ امتیاز سوم جدول لالیگا هستند و با رئال صدرنشین ۱۰ امتیاز اختلاف دارند. 
ژاوی می‌گوید که «اگر در پایان فصل قهرمان لیگ قهرمانان اروپا هم شود تصمیمش عوض نمی‌شود» و در پایان فصل از بارسلونا می‌رود چون رفتنش را به صلاح باشگاه می‌داند. ستاره سابق بارسلونا معتقد است او به عنوان یک هوادار تیمش به هیچ وجه نمی‌خواهد به باشگاه ضرری برسد و «بدون دریافت هیچ مبلغی در پایان فصل قراردادش را فسخ می‌کند و از تیم می‌رود».
 مودریچ به النصر عربستان می‌رود؟
لوکا مودریچ در نقل‌وانتقالات تابستانی 2023 با رد پیشنهادهای هنگفت تیم‌های عربستانی یعنی الهلال و النصر تصمیم گرفت قراردادش را تا سال 2024 با رئال مادرید تمدید کند. اکنون این بازیکن با تجربه کروات با وضعیتی در تیم اسپانیایی مواجه شده که در نهایت شاید النصر را وادار به استفاده از موقعیت پیش آمده و خرید لوکا مودریچ کند. بر اساس گزارش روزنامه اسپانیایی Relevo؛ لوکا مودریچ که در دو بازی اخیر رئال مادرید حتی یک دقیقه هم در زمین حضور نداشته، وضعیت پیچیده‌ای را تجربه می‌کند. این موضوع نشان می‌دهد که رئالی‌ها توافق خود با مودریچ مبنی بر حفظ جایگاه او در ترکیب اصلی تیم زیر پا گذاشته‌اند. از سویی باشگاه‌های عربستانی برای جذب لوکا مودریچ کمین کرده‌اند. اسپورت عربستان در این رابطه اعلام کرد: ممکن است النصر که بازیکنانی همانند کریستیانو رونالدو و سادیو مانه را در اختیار دارد با استفاده از شرایط کنونی لوکا مودریچ در رئال‌مادرید در همین پنجره نقل‌وانتقالات زمستانی برای خرید او اقدام 
کند.
 رفع تعلیق کره‌شمالی
 از سوی آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ
کمیته اجرائی آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (WADA) وضعیت انطباق را به آژانس ضد دوپینگ کره شمالی بازگرداند. در 10 ژانویه 2024، WADA به کمیته بررسی انطباق به روزرسانی در مورد انطباق با شرایط بازگرداندن آژانس‌های عضو این سازمان را ارائه کرد. در 15 ژانویه، کمیته به رهبری WADA اعلام کرد که شرایط در مورد کره‌شمالی به طور کامل برآورده شده است. در سال 2021 مشخص شد که آژانس ضد دوپینگ کره شمالی از کدهای قانونی WADA پیروی نمی‌کند که منجر به ممنوعیت فعالیت تحت پرچم ملی شد. در حال حاضر تنها سه سازمان به دلیل عدم پیروی از کدهای قانونی WADA شامل روسیه، شورای المپیک آسیا و فدراسیون جهانی بدنسازی محروم هستند.
نام:
ایمیل:
* نظر: