kayhan.ir

کد خبر: ۲۸۲۰۸۸
تاریخ انتشار : ۰۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۸
 
 معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان این‌که با افزایش ظرفیت پزشکی مخالفتی نداریم؛ گفت: مخالفت ما با افزایش بی‌رویه ظرفیت پزشکی بدون توسعه زیرساخت‌های آموزشی است.
به گزارش تسنیم، ابوالفضل باقری فرد در نشست صمیمی جمعی از نخبگان با وزیر بهداشت با بیان اینکه با افزایش ظرفیت پزشکی مخالفتی نداریم، بیان کرد: مخالفت ما با افزایش بی‌رویه ظرفیت پزشکی است و هرسال افزایش ظرفیت به میزان منطقی انجام می‌شود. با افزایش ظرفیت پزشکی بدون توجه به توسعه زیرساخت‌های آموزشی و درمانی، مخالف هستیم و در مجامع مختلف به ویژه شورای عالی انقلاب فرهنگی، به دنبال اصلاح مصوبه هستیم تا کیفیت پزشکی قربانی کمیت نشود.
وی با اشاره به دغدغه‌های این وزارتخانه برای بهبود وضعیت معیشتی دستیاران، اظهار داشت: در زمان حاضر حق‌الزحمه دستیاران پزشکی کافی نیست اما افزایش یافته و در سال آینده نیز امیدواریم با کمک سازمان برنامه و بودجه و معاونت توسعه وزارت بهداشت، شاهد افزایش مناسبی در حق‌الزحمه دستیاران
باشیم.
معاون آموزشی وزیر بهداشت با انتقاد از اظهارات برخی مسئولان پیشین وزارت بهداشت، گفت: این طنز تلخی است که مدیرانی که سال‌ها در وزارت بهداشت مسئولیت داشته‌اند و در مدت مسئولیت خود گامی در جهت بهبود وضعیت دستیاران برنداشته‌اند، خواستار افزایش حق‌الزحمه شده‌اند؛ البته این کار وظیفه ماست و در حال تلاش برای این کار هستیم.
نام:
ایمیل:
* نظر: